Angelika a sultán

• Francie Angélique et le sultan (více)
TV spot

Z chudého šlechtického statku, přes šťastné manželství v pohádkově bohatém zámku, chudobu, pařížské podsvětí, králův dvůr a přízeň, pirátskou loď i tržiště s otrokyněmi – taková byla cesta krásné Angeliky za její životní láskou hrabětem Jeoffreyem de Peyrac. V páté, závěrečné části filmové série se Angelika, hraběnka de Peyrac, setkává s Osmanem Ferrajim, moudrým eunuchem, který má v plánu stvořit z ní třetí ženu sultána Mulaye Ismaila, a tedy vládkyni Maroka. Jeoffrey de Peyrac předstírá, že je jedním z galejníků, aby se tak dostal do marockého Meknesu, spojil se s vlivnými přáteli a pokusil se svoji ženu zachránit. Mezitím Angelika odolává požadavkům Osmana Ferrajiho a mocného sultána. Hrozí jí, že stráví zbytek života v harému sultána. Ale ani zde, v nebezpečí života, nechce Angelika zradit svého manžela a stále věří, že se znovu setkají. (Česká televize)

topi80

Tento film by mohl posloužit jako taková instantní učebnice islámu. Je tady totiž skoro všechno, co tato odporná ideologie obsahuje (a zdaleka to není v nějaké přehnané formě - v naprostém souladu s Koránem a dlouhodobými zvyklostmi této zpátečnické a barbarské anticivilizace). Docela se divím, že tento film ještě není díky našim sluníčkům, multikulturním organizací a zbabělé reprezentaci v bruselském análu na indexu. Ale myslím, že se brzy dočkáme. ()

Rattlehead

Můj nejoblíbenější díl celé série. Hodně dobrodružný, natočený v krásných lokacích. A ty scény, jak se mohamedáni snaží převést křesťany na svoji víru, nebo je zabít, ty jsou dnes hodně aktuální... ()

Andrew159

Normálně bych dal asi odpad! Ale z jakéhosi respektu k filmu a k mojí babičce která tuto filmovou sérii miluje dám *, nicméně si osobně myslím že je to neskutečně ubohá předvídatelná,přeslazená slátanina která slouží k oblbnutí sentimenálních ztroskotanců a pro mě je tento film horší než anální sonda. Ale tak nějak chápu že u starší populace má místo v jejich oblíbených filmech. ()

ostravak30

Když si promítnu všechny díly, tak ten první byl výborný hlavně jako historická romance. Druhý a třetí sice romantika, ale nudná. Čtvrtý díl obsahoval dobrodružství, souboje na moři a ukázku toho, jak tehdy fungoval trh s otroky. Závěrečný díl pak znovu mění prostředí a opět to pomůže. Dostáváme se do Orientu, což není nezajímavé. Rozhodně z filmu není klasická romantická slátanina druhé a třetí epizody. Vidíme napětí a poprvé takové Angelika dostává na frak. Předtím jí vyhrožovali ledasčím, ale zde je opravdu zbičovaná. Muži jí sice opět padají k nohám, ale vzhledem k napětí, akci a zajímavým soubojům se to dá přežít. Francouzský film tehdy vhodně upozorňoval také na nebezpečí islámu a to přitom zdaleka netušili, do jakých sra.ek ve dvacátém prvním století padnou. ()

GoldenGecko

Poslední zápletka s Joffreyem je asi považovaná za nejkýčovitější kaz filmu, tu však ale hlavně oceňuju. Jasně že je to slaďárna jak prase, ale dojemný to taky je... A krásně to končí!!! ()

blondboss

Mám pocit, že celá táto séria sa niesla v duchu takej čudnej lásky, ktorej ja asi neporozumiem. Tento posledný diel bol naozaj málo výživný a nebyť toho orientálneho ducha, tak dám aj slabšie hodnotenie. Už tu bolo vidieť, že nie je z čoho variť. 45 % ()

carl.oesch

Prý měli naplánovaný ještě šestý díl, leč Michelle řekla své definitivní ne. Proto je ten konec tak podivně useklý a otevřený. Stálo by za hlubokou historicko-sociologickou studii, co Francouze na tom Orientu tak přitahuje. Že by ti "demograti" a údajní vynálezci volnosti, rovnosti a bratrství obdivovali autokracii arabských a nebo islámských zemí? A nebo - že by ten harém? Tentýž motiv je třeba v Monte Christovi. Peyrac má plnou hubu svobody, ale stále je obklopen bandou přitákavajích sloužícíh a dokonce i otroků, Angeliku peskuje za nevěru (má samozřejmě pravdu...), ale jeho harémek mně připomíná ten fraucimor Petra Voka z jeho Svateb, ale co - tady to končí, protože kromě odporu představitelky hlavní hrdinky už skutečně nebylo, jak původní předlohu (nečetl jsem, ale podle názoru čtenářů sou knihy úplně jiné a podstatně kvalitnější) už na tohle nešlo nic dalšího narvat. Nějaký přesun do Kanady by působil spíš jako dobrodružství Asterixe a Obelixe. Takže opět hvězdička za muziku a kostýmy. Mimochodem - proč třeba nebyl ten mykénský sultán (nikdo podobný v té době ani předtím a ani potom) marocký? Aspoň by to mělo logiku....ale kde nic není, tam ani smrt nebere. ()

pavla.o

4* se zdají být moc, ale je to moje srdcovka. Hezky se na to kouká, je to nenáročný, je to legenda. Co na tom, že je to jen blbá telenovela. ()

LadyRainier

Miluju Maroko a byla jsem v Meknésu - městě velkého Muláje Ismáila ..,-) Hodně se mi líbil Osman, ten chlap měl fakt koule ( i když vlastně jako sluha sultána je asi neměl ,-)) ...Colinem to ale celý zkazili ..vůbec se mi tam nehodil a ten děj mi taky přišel tak nějak divnej ..No ale podívám se na to samozřejmě ráda znovu protože miluju tu hudbu ..,-) ()

zigy

Ten film je dokonalý v prvni části končící utekem z Citadely. Pak trochu tápání v harému, ale epicky závěr v poušti vše napraví. Patos je zde namístě a naivita též.miluju ten film a hudbu. ()

janucha

Nejslabší film série. Příliš mnoho děje na poušti a exotiky i když je pravda,že to MM docela v těch průhledných závojích slušelo.Taky mě zklamalo, že zabili Colina, byla to sympatická postava. ()

Bohdy67

Asi nejlepsi díl cele serie, pro kluka...Pirati, tygr, muceni atd...Zadna ubulena limonada jako prvni dily...Akorat dodnes trochu matouci konec :/ 59% ()

Amazonas

Díl, kterej mě bavil nejvíc ze všech pěti. Možná proto, že moje povaha je lehce submisivní a představa harému a sultána mě trochu rajcuje. Navíc, když je sultán sexy chlápek. Možná taky proto, že už jsem věděla, že to konečně skončí. Angelika mě opravdu neneadchla. Nevěřím jí vášeň, nevěřím ji strach, ale to je dáno i stylem, jakým se v té době filmy točily. Prudké trhané pohyby, zaboření hlavy do krku při fejkovaném líbání a podobně. I přes to všechno jsem všech pět dílů dala za jedno odpoleldne, protože jsem prostě byla zvědavá, jak to skončí. ()

Nataniel73

Angelika a sultán je taká historicko-dobrodružná telenovela plná útrap pre hlavnú hrdinku, ale nakoniec so šťastným vyvrcholením. Výprava a dej filmu patria k tomu silnejšiemu, čo film ponúka a tá romantika tam proste byť musí. Ja som sa rozhodne nenudil, hlavná postava to stvárnila presvedčivo a kamera aj hudba tomu dodali šmrnc. Za najlepšie scénky považujem zvádzanie Angeliky sultánom a jej následné zbičovanie a následný útek z paláca. Sebavedomá a drzá Angelika je presne ten typ ženy, ktorému sa zďaleka vyhýbam. Podobne je to aj v živote. Takéto ženy urobia šťastného jedného muža, zatiaľ čo ostatným desiatkam nápadníkov zlomia srdce. 70% ()