Historické romance nevyhledávám, ale Angelika s Michèle Mercier má trochu výjimečné postavení. Osudy ženy, která lámala srdce francouzské aristokracii a sama při tom neskutečně trpěla, mají skoro až romanticky odyseální přesah. Navíc výprava, kostýmy a účesy z 60. let jsou mi daleko sympatičtější než současná historická sterilita plná nevýrazných herců, tmavého obrazu a ušmudlanosti. (909.)(21.2.2014)

Jako malá jsem vždy přepla na jiný kanál, pokud v televizi běželo něco podobného jako Angelika. Později, jsem ale jako velká romantička zjistila, že příběh velké lásky mezi kráskou a ,,zvířetem" je to pravé pro mě. K tomu ta dokonale rozehraná partie mezi Michele Mercier a Robertem Hosseinem, která uchvátila fanoušky , a to nejen tehdejší doby. Tento první díl je pro mě nejlepší z celé série a vždy budu vzpomínat na ono slavné : ,, O, Joffrei.."..(11.6.2012)

Snad všichni znají dobrodružný film, který je plný bouřlivé romantiky a velké lásky krásné šlechtičny Angeliky na pozadí historických událostí Francie 17. století. Tak či onak, za těch pár let jsem povyrostl a dosáhl jistého duchovního osvícení a skoro až nábožná filmová úcta se k Angelice jaksi vytratila. Přesto si vzpomínám na jednu historku studijního času. Paprsky zapadajícího slunce zlatily hladinu Máchova jezera v Doksech a bylo tehdy krásně slunné léto. Rozeběhl jsem se zchladit do vody a náhle jsem jí uviděl jen tak osamělou, vypadající skoro jako ona, ano krásná filmová Angelika, zamířil jsem tedy k ní. Ale jak to říct, aby to nebylo absurdní? Slečno, prosím vás, v té chvíli jsem si uvědomil, že je mnohem hezčí než Angelika, aspoň pro mne. Měla dlouze tence vlnité rudé vlasy, dlouhé štíhlé nohy a modré oči. Nechtěla by sis s naší partou posedět večer u ohně, podívala se na mě a vybouchla smíchy, no to se povedlo s partou z cvokárny, já totiž na dece zapomněl plavky. Pochopila, ač to zní neuvěřitelně, pozvání přijala. Prožil jsem s filmovou dvojnicí Angeliky úžasně krásné léto a první výročí naší známosti se zakoukala do kamaráda a vše odvál čas a tím skončila i má filmová láska a zůstala jen vzpomínka na krásnou Angeliku.(18.10.2009)

Ve správném rozpoložení mi Angelika ani nepřijde trapná. To je na slušný komentář hodně málo, že?;) Nuže vězte, že nesnadné nacházení cesty dvou duší k sobě je v tomto filmu podáno, zvláště díky úžasnému Robertu Hosseinovi, excelentním způsobem...ale i přesto ani na okamžik nezapomenete, že je to červená knihovna toho nejtěžšího kalibru.(23.9.2005)

• messiah

Fenomén na který naše maminky, sestry, babičky, tetičky i sestřeničky museli koukat pokaždé když tuto sladkou sérii dávali. Sám si matně pamatuji jen tenhle první díl - dál jsem se zřejmě úspěšně vyhýbal svátečnímu vysedávání u TV a byl jsem tak ušetřen sledování plného obýváku něžných pohlaví se slzamy v očích.(4.4.2008)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 20.4. do 20.8.1964. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo v mestečku Montbard, které se nachází přbližně 62 km severozápadně od Dijonu, a na zámcích Marigny-le-Cahouët, Château de Tanlay i Château d'Esclimont. Divákům se nabízí také překrásný pohled na francouzské zámky Tanlay, Esclimont a Versailles nebo na cisterciácké opatství Abbaye de Fontenay. (Cucina_Rc)

• - Premiéra Angeliky, Markízy anjelov sa konala v decembri 1964 v kabarete Moulin Rouge v Paríži. (Raccoon.city)