Limonáda, ale chutná. Angeliku jsem dodnes neviděl, ovšem věděl jsem, že ji předchází pověst nebývalého erotického dusna... Samozřejmě tedy nebývalého v roce 1964. A tak jsem byl zvědav, co mi může nabídnout dnes. Překvapivě to bylo opět ono dusno, ačkoliv ne nijak intenzivní. Atmosféra snímku je přesto příjemně lechtivá, Michèle Mercier to sluší v šatech i bez nich, Robert Hossein sice není bůhvíjak charismatický, ale to potřebné "něco" v sobě také má, no a suverénně nejlepší herecký výkon podává sympaťák Jean Rochefort. Také kostýmy jsou skvělé, souboje mají šťávu, Magneho hudba je krásná, tak proč ne.___P.S. Opět vynikající československý dabing.(11.4.2015)

Tento díl je patrně nejlepší z celé série. Angelika je tu ještě celkem sympatická ( v dalších dílech to už taková sláva není ) a scénář není tak kýčovitý, jak by se od romantického filmu dalo čekat ( ostatní díly tuhle dobrou stránku prostě zabily ) Tvůrci měli navíc šťastnou ruku při výběru lokalit, které jsou opravdu krásné. A i kostýmy nejsou k zahození. Jediné co opravdu nechápu je, že se Angii všichni klaní k nohám jak je krásná a jsou kvůli ní obětovat hodně. Určitě by se tam našly mnohem hezčí než je ona. Ale to je v podstatě detail.(31.7.2013)

Angeliku jsem viděl kdysi jako maly děcko a nikdy jsem to nevnímal tak, jako dnes. O Angelice se pořád mluví jako o překrásné přenádherné ženě a Michèle Mercier to přesně splňuje. A s ohledem na rok výroby i podle požadavků dnešní doby by její krása obstála kdekoliv a kdykoliv. Líbí se mi, že film se nebojí lehkého erotična. Co se mi ale nelíbí je to množství postav, francouzskejch jmen, funkcí, historickejch údálostí, intrik atd. Já se v tom teda docela ztrácel. Ale zas na druhou stranu - člověku tak nějak stačí, že rozumí tomu, co se děje mezi Angelikou a de Peyracem a hle, romance je na světě. Je to podle mě krásně zpracovanej film, kterému ale hlavně vévodí Michèle Mercier.(4.12.2016)

Pominu-li dva nespřátelé tábory, které tyto filmy odmítají - čtenáře předlohy a odpůrce nikdy nekončících repríz - přikloním se k těm, kteří ocení celou pentalogii jako dobré dobrodružné filmy. Tyto získávají plus hlavně díky barevnému širokoúhlému kinu, výtečné hudbě a samozřejmě - díky bezchybné chemii mezi Mercierovou a Hosseinem.(6.2.2009)

Dnes už to tolik dobrý film není, je to vlastně jen historicko-romantický kýč, přesto má tento díl něco do sebe. Mladá vesnická Angelika, zamilovaná do Nicholase, se dostává ke královskému dvoru, kde zažije několik intrik. Dostává za manžela kulhavého, ale bohatého podivína Jeoffreye, který ji miluje a čeká, až ona si ho zamiluje. Když už jsou oba šťastní, zasáhne lidská zloba a de Peyracka nechá popravit. Angelika se stává královnou podsvětí.(17.2.2006)