Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Prostě skvělé. Díl, který jsme měli kdysi nahraný na videokazetě a s bratrem sledovali pořád dokolečka. Teď už jej několik let nemáme, ale já si ho nedávno našla na internetu a s nostalgickým úsměvem sledovala, jako bych nevěděla, jak dopadne. Nejvíc mě vždycky pobaví scény při výcviku na legionáře.(14.9.2008)

Tento díl Asterixe mě pobavil zatím nejvíc. Je totiž opravdu vtipný. Pro mne je to další důkaz, že dobrému kreslenému filmu nesahá digitální film ani po kontníky. Všechny figurky jsou zde nádherně rozanimovány, opravdová pastva pro oči. Nemůžu taky nezmínit, že tento díl je jako jediný opatřen důstojným českým dabingem. Stará zlatá česká dabingová škola. To v Asterixovi v Británii je vidět, jak dokáže odfláklý dabing zprznit celý film.(26.11.2007)

Táto rozprávočka je moje celé detstvo,konkrétne tento jeden diel,tento ,,ma bral" zo všetkých dielov najviac..Musím chváliť,na tú dobu veľmi vydarený animák.Mám taký dojem,že s odstupom času si to budem chcieť pozrieť znova.Navarím kakavko,zakryjem sa dekou,ponorím sa do sentimentálnej melancholickej nálady,ktorá ma prenesie do detských čias :D :D :D(16.6.2013)

Klasická Astérixovka a nutno dodať, že jedna z tých najlepších. Astérixovkám dať menej ako 3x* nemôžem, veď som predsa fanúšik (komiksom sa naozaj kreslene filmy nevyrovnajú, ale aj tak si myslím, že sú skvelé). A ako som už spomenul Astérix a prekvapenie pre Cézara je jedna z tých najlepších, takže dávam hviezdičiek štyri.(3.1.2007)

Asterix chce konkurovat disneyovkám. Zmizel sofistikovanější humor (až na výuku Obelixe v tom, kdo je v daném momentu přítel), malba je kýčovitější (krajina a milenecký pár), přibyla dobrodružství plná žvížátek (Idefixův boj s krysami) a to vše v disco rytmu osmdesátých let. Není to špatný animák, ale s komiksem nemá mnoho společného. Začalo rozmělňování příběhu tak, aby byl přístupný širšímu publiku a kvalita značky Asterix se začala vytrácet.(5.12.2009)

• - Scéna závodů vozatajů paroduje stejnou scénu z filmu Ben Hur (1959). (L_O_U_S)

• - Příběh filmu je kombinací komixů "Asterix legionářem" a "Asterix gladiátorem". (Czernozub)

• - Finále snímku se odehrává v římském Koloseu, které však v Cézarových dobách ještě nestálo. (L_O_U_S)