I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší... Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu. (APK Cinema Service)

Benigni

Tomáš Magnusek se o třídu polepšil, už to není odpad, už je to opravdový film a zaslouží si lepší dvě hvězdičky! Hodně z toho číší rukopis Stop života (viděla jsem jen pár dílů). První film se skutečným scénářem a opravdovou režií. Velký palec nahoru za Lábuse a Termerovou. Jen té hudby bylo příliš, ždímání "pluginů" mohlo být mnohem úspornější a pokud se kameraman naučí i svítit, má pan Magnusek nastavenou vysokou laťku do budoucna! ()

Hanka_M

S trochou inteligence by se z toho dalo udělat celkem slušné drama, ale muselo by to mít dramaturga, netelevizního kameramana a hlavně režiséra, který umí vyprávět příběh a byl by trochu přísnější nejen na herce, ale hlavně sám na sebe. Příliš kýčovité hudby, kterou slyšíme i v Magnuskově seriálu (tedy plácání prázdných synťáků), nám dává pocit parodie na hollywood a přílišné tlačení na pilu nám dává pocit sledování toho nejlacinějšího seriálu na TV Barrandov, jako jsou například ty Rodinné vztahy, nebo co to je. Lábus s Dejdarem i Termerovou drží film ještě na hladině, ale přílišná krátkozrakost tvůrců jej stahuje do jezu, v němž celý ten velký a dobrý nápad utone. Ani filmový zvuk není o tom, že herce slyšíme, má také svou dramaturgii, stejně jako střih, který je v tomto případě čistě mechanický... Lepší jedna hvězda za krok vpřed, tedy z bláta na celkem suchou půdu, která by se dala obdělat... ()

5tipes

Není pravda, že by se jednalo o třídu lepší film. Formálně to vypadá celkem hezky, i když je tam spousta řemeslných chyb, mizerné svícení, velmi náhodná střihová skladba a trochu tupé záběrování, ovšem obsahově je to přec nedotažené, práce s hercem náhodná, apod. Ale možná, že se Magnusek bude takhle pár desítel let ještě lepšit a v sedmdesáti natočí něco koukatelného - co ale česká kimenatografie - přežije to? Unese to? ()

katarze

Novodobá Fany, ale tentokrát v kalhotách. A Neckář, jako farář, naprosto nevěrohodný.... Vydržel jsem u filmu, protože jsem pořád čekal nějakou změnu... nic nepřišlo. ()

clot

S komedií to asi nemá moc společného ale jako drama zdařilé. Dobré herecké výkony pánů Dejdara, Lábuse a Hubu. Dobrá práce režie. Trochu víc akce a bylo by to za plný počet. ()

goauld

Co to bylo?? Tklivá hudba 95% filmu, Dejdar zachraňuje Lábuse. Prej komedie - kdy v komedii hraje ponurá hudba a je tísnivá atmosféra?? Magnusek jako režisér je otřes, ale... když se z kinematografickeho fondu rozhazuje, tak by byl blbej, kdyby nebral. Jinak nevím co vedlo Lábuse a Neckáře v tomto "veledíle" účinkovat?? ()

mfaky

Velice solidní náběh, až se mi nechtělo věřit, že se dívám na film p. Magnuska. Pak to ale všechno padá na scénáři, který je děravý jako ementál, špatném obsazení některých rolí a z toho plynoucích nepřesvědčivých hereckých výkonů (Vejmělková, Hromada, Korn, apod.). 50% za snahu a dokoukatelnost. ()

d.p.1

První polovina vypadala nečekaně celkem slibně. Bez takových těch hloupých, jednoduchých zjednodušení do stylu jednoduchého černobílého vnímání světa. To je černé, to je špatné, to je bílé, to je dobré. Bohužel, v druhé polovině přesně tohle přišlo. Byla tam zlá a hloupá policie, která by určitě přesně takhle v případě lidí s těžkou poruchou intelektu fungovala a vůbec jí to zákon nezakazuje. Zlá a hrabivá sociální úřednice, protože v sociálních službách za těch pár nevděčných šupů vůbec nepracujou hlavně lidi, co to dělají právě pro ostatní lidi. A nesmím zapomenout na "morálně upadnutého" starostu. Ano, všichni starostové malých obcí samozřejmě jen hrabou a mají obrovská auta a vůbec to není tak nevděčná práce, že jí v některých obcích už nikdo ani nechce dělat a dělají to hlavně už jen lidi, co prostě chtějí aby ta obec trochu fungovala. Potom je tu ještě zlý lékař psychiatr v hrozně ošklivé léčebně, protože přesně takhle tohle funguje, jenom se ubližuje hodným chudáčkům a všichni tam chtějí jen ubližovat a zneužívat slabší. Tenhle film je urážkou všech těhle skupin a to mu nelze prominout! Vůbec nežijeme v době jaké žijeme a tahle kliše dělají z lidí akorát s prominutím blbce. Takže ne, ne a ještě jednou ne, je to zase silně podprůměrná tvorba. Jako by česká produkce, až na čestné výjimky a produkci HBO, neměla hloubku a spoléhala na hloupé citové vydíračky a přežitky, jako na to, čemu "jednoduchý divák" rozumí. 40% a to jsem ještě hodný.. i když za první polovinu bych dal klidně i 70%, druhá by byla tak na 10% a máte chuť to radši vypnout. Shame! ()

Irish Stout

Nechápem ten negativizmus, skvelý film zo života, určite lepší ako béčkove americké braky. Nezabúdajte aké sú rozpočty Českých filmov a US brakov. nechápem prečo každý kydá na Česky a Slovenský film, v US by za taký rozpočet nenatočili ani rozprávku o troch prasiatkach. Honoráre pre tie prasiatka by boli väčšie ako hercom V ČeskoSlovensku. ()

andydufrsn

Když jsem zjistil že za filmem stojí vrchní kulturoprznič Magnusek, chtěl jsem to přepnout, ale pak jsem to dokoukal a na Magnuskovo poměry to bylo dobrý. Sice strašně nevyvážený a místama trapný, ale jak říkam na Magnuskovo poměry dobrý ()

skorapky

Film byl divně patetickej, špatně zahranej. Téma vykradené. ALE !!-! téměř všichni měli nadváhu, vrásky , pupík a dvě brady. Takže velmi přijemná změna ( Barbíny a Kenové od Mattela zde fakt nehráli). Připadali mně všichni takový úplně normální lidi s normálním životem, kde láska a pravda nad prachama a prachama nevítězí. ()

farinelli77

Po dlouhé době krásný, citlivě natočený český film, který se vnímavému divákovi zaryje hluboko pod kůži. Povrchní filmoví nadšenci samozřejmě nešetří kritikou, ale koho ty jejich názory jak přes kopírák vlastně zajímají?? Je moc dobře, že tento film vznikl a dal na filmovém plátně po mnoha letech prostor zapomenutým hereckým hvězdám. Nebýt pana režiséra, nikdo by si na ně ani nevzpomněl! Pane Magnusku, zkuste to někdy udělat jako skladatel Hector Berlioz, který na ty směšné kritiky jednou vyzrál tím, že své nové dílo vydal pod jiným jménem. Hádejte, jak to dopadlo.... Lidi prostě byli, jsou a budou neskuteční pokrytci! Vím, že Český Lev čeká na Palacha a spol., ale ode mě ho letos máte Vy!!! Díky za ten hluboce lidský příběh! ()

perceptio

Podle mého názoru to není zas tak špatný film. Má určitě spoustu nedokonalostí, ale v dnešní době nekončící vlně všemožných kriminálek a rádoby komedii, beru tohle jako solidní film. Zaujal mě děj samotný a hlavně vztah Dejdara s Lábusem, což je to podstatné a na čem je film založený. A nakonec mě překvapil i dojemný konec.... ()

Redyx1

Divím se, že Magnusek ještě vůbec něco točí....protože kdyby měl nějakou sebereflexi a podíval se na hnůj co zatím vytvořil,tak by se musel profackovat a skončit. ()

Evan7

Neviem, prečo toľko negatívnych komentárov. Mne sa film páčil. Takýchto sociálne zameraných filmov sa tu točí málo. Aspoň to nebol žiadny gýč. Ano, najväčší herecký počin mal Lábus, mnohé scény boli zvláštne, ale ten vzťah k mentálne postihnutému strýkovi to zachránil. Aj hudba pekná. ()

zuzam

Tak jistě, potenciál to mělo velký, stejné téma jako Rain man, Fany, Václav, Co žere Gilberta Grapea ..., ovšem to zpracování, to zpracování je celý Magnusek. Zdlouhavé, patetické, nudné dialogy, strašné ne/herecké výkony. Je fajn, že Magnusek zaměstnává i téměř zapomenuté herce nebo neherce, ale je opravdu těžké se na to pak koukat. A ten pořád dokola omílaný hudební motiv poslouchat. ()