• Cement73

No podľa mňa veľké sklamanie. Bandu hlúpich dedinčanov presvedčí podnikateľ, že jediná vec na ktorej sa dá v Poľsku zarobiť je chlast a že tam u nich nikto si dobrý alkohol dovoliť tak či tak nemôže tak začnú vyrábať čučo. Nakoniec samozrejme z úspechom. Výborná doprovodná hudba napísaná bratmi Golcami presne pre tento film. Golec Ourkiestra je cool :))(11.9.2008)

Není to taková třeskutá legrace, jako ve filmu "Chlopaki nie placza", ale přesto si myslím, že je to výborný film. V podtextu této komedie je totiž i dost smutku, který pramení z nejistoty. Někteří obyčejní lidé nebyli připraveni na demokracii, svobodu a nástup dravého kapitalismu. Spousta těchto lidí stále nostalgicky vzpomíná na komunistický režim, který se o člověka postaral od narození až do smrti. Kdy měl člověk život tak nějak nalinkovaný a věděl, kde je jeho místo. I toto řeší tato dost absurdní komedie s opět výborným Markem Kondratem (viz. Dzień świra) v hlavní roli uneseného a znovuzrozeného podnikatele. Zároveň jsem zjistil, že polsky ještě docela slušně rozumím, ikdyž některé hlášky mi unikaly a chtělo by to titulky.(28.8.2012)