Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

JosefTomas

Po Sicariu jsem hledal další přírůstek režiséra Villeneuve a další adept byl Příchozí. Docela mě zajímalo, zda je ta chvála zasloužilá. Teď mohu klidně říct, že ano. Příchozí je film, který je po příběhové stránce neotřelý, vizuálně úchvatný, herecky výtečný a hudebně podmanivý. Je mi líto, že tento film neproměnil více Oscarů, právoplatně si je zasloužil. ()

PlysovyMacko

Hlavnou hviezdou su tu heptapodi. Ich jazyk, sposob komunikacie, vyzor, vnimanie casu. Uvitala by som bud origin film o ich planete, alebo pokracovanie o tom ako im ludstvo o tritisic rokov pomoze. Ludsky pribeh tiez nie je zly a bavila ma praca lingvistov. ()

hrumsrt

Slušné hard sci-fíčko! Perfektní atmosféra, která se Vás snaží udržet v těžkém napětí. Ty komunikační bloky jsou topové! Nevím no, jestli je úplně politicky korektní udělat zrovna z Číny taková nadržené hlupáky. Bohužel mi ty flashbacky trošku narušovali celkový projev a ačkoli jsem se fakt snažil, tak jejich hlubší význam pro děj mi uniká... 70% ()

kedu odpad!

S  dostatečně nablblým scénáře a režisérem vyžívajícím v bezemotivnosti, odosobněnosti, může vzniknout například i film o kráčejících chobotnicích a jejich rozhovorech s šílenou lingvistkou s cílem zachránit svět. Možná to měl režírovat někdo se smyslem pro komedii ()

Tominni

Sci-fi filmů není nikdy dost a když se ho ujme Denis Villeneuve a pojme ho tak trochu jinak, tak jsem se moc těšil, ale nedostal jsem tak úplně to, co jsem čekal. Na jednu stranu příběh Louise má emoce (ale pro mě asi ne tak silné), luštění řeči příchozích je také fajn, ale celkově to trošku drhne, někdy je na vině až moc zdlouhavé vyprávění, takže dobrý je samotný začátek a konec, mezitím jsem se trošku nudil. ()

Jereme

Musím říct super... Tohle je sci-fi co zanechá těm co jsou ochotni nad detaily skutečně přemýšlet ohromnou stopu. Film je výborný jak po herecké, tak po audiovizuální stránce. Asi chápu že nesedne každému, nejedná se totiž o jednoduchý efektivní zážitek, kde člověk může vypnout nechat film aby se postaral o zábavu. Todle je prostě jeden z těch filmů, kvůli kterým mám žánr sci-fi tak rád, diky za něj. ()

Daertelon

Film si vzal zajímavý koncept a vyždímal z něj vše, co šlo. Je to hodně hluboké a na zamyšlení, zádumčivé a temné, přitom zajímavé a napínavé. Skvělý casting, i když komorní, tomu dává šťávu. ()

subic

No takhle, Denis Villeneuve za tím nenatočil žádný fakt skvělý film. Ale je to velmi zajímavý vizuál stejně jako o rok mladší Blade Runner 2049. Ale co tím vlastně chtěl básník říci? Teď nám budou pomáhat a za 3000 let budou potřebovat naši pomoc? ()

Vanguard77

Takhle stupidní rádoby inteligentně tvářící se film jsem dlouho neviděl. Dávalo to smysl snad ještě méně než Star Wars epizoda VIII, a to už je co říct... Z lingvistického hlediska to nedávalo absolutně žádný smysl, vařili úplně z vody. Jak věděla Amy, že když na tabulku napíše "HUMAN" a Heptapod na to hodí na sklo kroužek, že jí neříká: "Co to sakra meleš, ty vořechu?"? Navíc tým v Číně na ně šel patrně přes znaky, Sudán asi taky latinku nepoužíval, týmy se šprajcli a nesdíleli data, takže každý jednotlivý rádoby překladatel si tam tak maximálně mohl věštit z křišťálové koule. A čímpak to, že vhled do budoucnosti a znalost takových informací jako umírající slova generálovy ženy měla jen Amy? I kdyby najednou z naučení se jejich jazyka získala schopnost vidět svou budoucnost (taky totální pitomost), jak se mohla podívat do generálovy minulosti? Ughhh... Dvě hodiny života, co už mi nikdo nevrátí. Dal bych odpad, ale scenérie byly fajn... ()

tomalakis

Tady si někdo zkusil střihnout jednoho nolana... Denisek je skutečný sci-fi režisér. A to myslím doslova, protože mám u něj pocit, jak kdyby tu mimozemšťané vysadili imitaci režiséra, která jen kopíruje všechny slavné a úspěšné filmy, ale nemá nejmenší ponětí jak a proč vlastně fungovaly, protože nemá jedinou lidskou emoci. A mává vám před očima všemožnými šmuky, jen abyste všechny ty křivé a obnažené švy neviděli a dokonce se neštítí ani vytáhnout děti s rakem, aby vás nakonec podojil i emocionálně... Lituju všechny, které tenhle pseudointelektuální maglajz donutil naplno zapojit mozkové závity, jen aby nakonec zjistili, že je celý film asi tak inteligentní a sofistikovaný jako Emmerichův Den nezávislosti. Ten je aspoň daleko zábavnější, a to hlavně proto, že si nehraje na něco lepšího, než čím skutečně je. ()

helrohir

Filmy s tematikou mimozemskej invázie sme už mali na rôzne spôsoby. Či už vo forme Emmerichovej epickej akčnej deštrukcie, Spielbergovho boja o prežitie či Shyamalanovej napínavej a atmosférou prekypujúcej dráme. "Arrival" však pristupuje k tejto téme na hollywoodske pomery úplne atypicky. Už len tým, že hlavnou hrdinkou je obyčajná lingvistka, a nie nejaký akčný hrdina. Tým pádom aj samotná interakcia s prišelcami prebieha úplne inak, než by sme očakávali, ale ak sa človek zamyslí, je táto alternatíva možno jednou z najrealistickejších, ak by sa ľudstvo v budúcnosti naozaj niečoho takéhoto dočkalo. Čo sa týka tej dôležitej filmovej premisy, ktorú pred koncom režisér odhalí, dalo by sa polemizovať, že v tomto prípade išla logika a realita stranou, a preto sa netreba čudovať aj negatívnym komentárom. Čo sa týka technickej stránky filmu, tak celkový vizuál, strih, kamera zvuk a hudba sú brilantné. Herecké výkony rovnako tak. Oceniť treba aj precízne budovanú atmosféru, ktorá spoľahlivo diváka priklincuje do kresla. 80%. ()

wallax

Dokonale vypiplaný sci-fi snímok s množstvom detailov či už príbehových alebo scénických. Krásne exteriéry a zábery kamery sa prelínajú so skvelou hudbou od Jóhanssona. Villeneuve priniesol nový vietor do sci-fi žánru. Film má skvele prepracovanú atmosféru ktorá udrží diváka počas celej stopáže v napnutí a zvedavosti. Villeneuve to dokázal už dávnejšie, napríklad v Prisoners. Film ktorý síce nejde tak ďaleko ako Interstellar no svojou dĺžkou, záhadnosťou a príbehovým pnutím bol pre mňa určite lepší zážitok. ()

shaacul

Zatím asi nejlepší scénář který Villeneuve natočil. Filosoficko- mystické drama obalené do "lehkého" žánru sci-fi tak aby nepůsobilo lacině nebo trapně. Podobně jako při předchozích Villeneuvových filmech odcházíte plní dojmů ale spíže smutní. Vzpomněl jsem si na EX MACHINA, zde je také žánr sci-fi prostředkem k vyprávění příběhu a ne účelem. Je dobře že originální filmy ještě nevymřeli a mezi Spidermany a Marvely se najde někdo kdo točí originální a kvalitní filmy. ()

Kamy

Nebudem k tomu písať nič viac ako len, že presne takéto by malo byť správne SCIENCE fiction. A že Denis Villeneuve sa definitívne stáva režisérom, na ktorého každý film sa budem tešiť. ()

Emílio

V tomto pripade bolo asi mojou chybou, ze som ignoroval povodnu predlohu a nevedel som do coho presne idem. Takze povinny uvod filmu v pohode a potom to islo do kopru. Uz sam o sebe plytky dej je rozmelnovany flashbackami (ktore nakoniec asi v chronologii filmu flashbackami neboli) o osobnej tragedii hlavnej postavy, stret a snaha o komunikaciu (tu je to lustenie znakov) nie je vobec napinava a ani zaujimava, nakolko sa vlastne ani nedozvieme, ako to rozluskli - nikdo heureka nevolal, ufoni su chobotnice (ja som chcel hociakeho humanoida aj obycajny sedivak by mi bol milsi), armada je zelena, vedlajsia linka so svetovym chaosom podavana len neosobne a spostredkovane a koniec s cinanom naivny a navyse domotany nejakym pochybnym videnim buducnosti. To film znicilo uplne, tak ako predtym nijak zvlast dobry Interstellar nejake dimenzie alebo slusny Sunshine zombik v rakete. Ja som chcel scifi o humanoidnych emzakoch s dobrym napadom, nejakou zaujimavou teoriou, so snahou o dorozumenie sa, stret kultur, moralky, technologie ci svetonazoru... nechcem akozescifi o osobnych problemoch a tragediach protagonistov, vselijake casove skoky, dimenzie, zombikov a ine impotentne a nezrozumitelne scenaristicke klucky, ked nevedia kam dalej - na to su ine filmy a je ich dost. Film roka? To ani nahodou. Jediny mimozemstan, ktory tu ozaj vie pracovat z casom je asi sam Villeneuve, pretoze rozmazat takyto srackoidny scenar na dvojhodinovu stopaz a vyrobit z toho kolaz peknych obrazkov, studenu ako psi cumak, je ozaj "umenie". ()

Adrii

Musim rict, ze po dlouhe dobe davam pet hvezdicek. Take musim rict, ze po dlouhe dobe jsem sla do kina naprosto bez ocekavani a odchazela z nej v naprostem uzasu. Priznavam, ze naprostem uzasu jsem porad a nad filmem premyslim nekolik dni.. Priznavam, ze je to presne ten typ filmu, u ktereho budu premyslet i po druhem, tretim a ctvrtem shlednuti, stejne tak, jako snad kazdy premysli neustale nad otazkou zivota na Zemi.. Priznavam, ze je to presne ten typ filmu, ktery miluju, ktery ve Vas neco zanecha, a ktery na platne tak dlouho chybel :) ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota