Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Sheldra

Tak nevím, jestli jsem viděla film, který má víc "konců" než Hrdina, rozhodně co do překvapivosti příběhu se mu vyrovná máloco. Čínská mentalita mě fascinuje, hlavně to, jak jsou posedlí hledáním harmonie a dokonalého klidu. Výsledkem je film harmonií přímo překypující (hudba, barvy, záběry na kapky vody...), který přitom nepostrádá ani emoce. Důvod, proč nedávám plné hodnocení, je Jet Li - s mečem to umí fakt skvěle, je ale pravděpodobnější, že fakt vzlítne, než že něco zahraje přesvědčivě. Sněhová vločka a Zlomený meč, to je jiný kafe... ()

dee-key

Člověk musí být trochu nastavený na to, aby pochopil všechny ty transcendentní souboje v oblacích, létání a neskutečné choreografie a aby ho to čínské drmolení a břinkání do strun nepřipravilo o zbytku hudebního sluchu.Ale to já naštěstí jsem a proto dokážu ocenit velmi dobrý příběh a úžasné souboje i parádní rozuzlení. Parádička na druhou, určitě jeden z top filmů svého druhu. ()

maverick10

Po vytvarne strance naprosto uzasny, ty nadherne barvy byly pastvou pro moje oci. Jet-Li je skvely a Ziyi Zhang je sladka a ukazuje ze umi i kousat :-) ()

Nuala

Pro mě jeden z nejúžasnějších čínských filmů. Jakoby se človek díval na báseň, která se mu promítá před očima pomocí barev, padajícího listí, kapiček vody a odrazů nádherné scenérie v chladném jezeře. Nádherně natočené souboje, ať už se jedná o souboj Bezejmenného s Nebeským mezi kapkami deště nebo o souboj Bezejmenného se Zlomeným mečem na hladině horského jezera. Nikdo jiný snad nedokázal do filmu vnést tolik poetiky, lyrična a zároveň vzrušení, touhy a vášně jako se to podařilo Yimou Zhangovi. Velkou zásluhu má na tom také kouzelná hudba a dokonalé herecké výkony ústřední čtveřice. Tajemná a zároveň citlivá Sněhová vločka, spravedlivý Bezejmenný, obětavý Zlomený meč a věrná Měsíc. Všechny postavy nabídnou několik tváří a je jen na divákovi, kterou odhalí jako tu pravou. Protože ani skutečnost nemusí být v tomto filmu opravdu skutečná. *** Nádherný příběh pomsty, odplaty, věrnosti, odpuštění a lásky poskládaný do okouzlujících obrazů. ()

mrksik

Pri zrade chcem trpieť, pri sebaobetovaní chcem plakať, pri milovaní chcem ľúbiť. Tento film je prázdny... ()

HappySmile

Opravdu pastva pro oči. Nádherný příběh a skvělé zpracování. Ta vizuální stránka byla úžasná, každé scéně vévodila nějaká barva. Bitvy byly spíš tancem než soubojem. Filmy v tomhle stylu nikdy nezklamou. ()

Martin741

Vizualna nadhera a prepracovane bitky a akcne sceny, zahalene do prazdnoty, kde Yimou Zhang sa snazi ohurit divaka az samoucelnou megalomanskou akciou. Presne kvoli tajeto nadhernej prazdnote asi /okrem Jackie Chana/ nikdy nepridem na chut ludom typu Jet Li. 66 % ()

Wiikii

Opravdu dobrý nápad, krásná podívaná, ale něco tam chybí nebo je tam malá chybička ani nevím přesně jaká, ale je tam... A i když se tam ta chybička vloudila, film patří k těm opravdu lepším a jen těsně mu schází k 5* ... moje HODNOCENÍ: 88% (4*) ()

Hees

Všimol som si chybu veľa ľudí pri hodnotení tohto filmu, ktorí neberú do úvahy všetky aspekty filmu (ale to je ich vec). Film Hero je vizuálny bonbónik plný krásneho roztekajúceho sa karamelu, ktorý Vám dokáže zaplniť vaše ústa (vymeniť karamel za to čo máte radi). Okej spomenuli sme teda najväčšiu kvalitu filmu a to je vizuál filmu, ďalej unikátne bojom "posadnuté" (zlé slovo ja viem) postavy, ktoré sú dostatočne kvalitné, aby o nich o každej mohol byť samostatný film. Súboje sú skvostné a na vysokej úrovni a to netreba zabudnúť na výnimočné využívanie priestoru, v ktorom sa súboje odohrávajú. Ak platí krásny vizuál sa nerovná dobrý príbeh tak v tomto prípade to tak nie je a film Ying xiong (Hero) spočiatku možno pôsobí priamočiaro a jednoducho, ale vôbec taký nie je (nechám na každého posúdení). ()

dezorz

dokaz, ze aj cina to vie, ked sa nastve. a tiger a drak cinu nastval. velmi. viac nez velmi. tak ber zhang kameru na plece a daj sa do tocenia, znel prikaz zhora. nie sme ziadne becka, tu mas 30 mil. dolarov, jet liho a nieze to zbabres. nezbabral. skor naopak. ()

WoWoW

Jedno z nejúžasnějších zpacování boje, který jsem kdy viděl. A vůbec všechno co se týká vizuální stránky bylo naprosto úchvatné. Je sice fakt, že příběh není zrovna dvakrát hluboký, ale tentokrát jsem byl tak uvytržení, že mi to snad ani nevadilo. ()

selviskhed

Dokonalé zvládnutí toho, o co se neúspěšně pokouší Ridley Scott. Jeden z mála případů, kdy označení "umělecký film" neznamená nadávku. ()

Desgenais

Nadherne souboje, uchvatne sceny. Ale nejak se nemohu ztotoznit s poselstvim filmu, ktere je sice typicky cinske, ale me proste cizi. Navic to kazi zaver filmu. On ten scenar nebyl nijak napadity v prubehu celeho filmu, ale aspon se byl ona co koukat. Zatimco na konci ustupuje forma obsahu, coz mi zrova v tomto pripade vadi. Na druhou stranu nechapu, co se komu nelibi na letajicich cinanech. Je to proste legenda a podle te legendy to tito hrdinove dokazali. Stejne jako byl Achilles (temer) nezranitelny a Janosik mel kouzelny opasek :) ()

Kity162

Nemám slov. Strašně mě to překvapilo, tohle jsem vážně nečekala. Myslela jsem, že to bude něco jako Klan létajících dýk (i když je to podobné, tak do tohohle filmu to má zatraceně daleko). Pořád nějak nevím, jestli nedát raději pět hvězdiček... ()

tomtomtoma

Čínský bojový film s trojverzím příběhem, s temným poselstvím a s až nadřiprozeným bojovým uměním. Hrdina státu Bezejmenný (Jet Li) chce ze msty zabít panovníka rozpínavé říše Čchin (Daoming Chen). A tak nejdříve přijde statečný a odvážný boj a záchrana panovníka před třemi nebezpečnými nepřáteli státu, Poté je na řadě spiknutí a oběti, lest a neštěstí. Nakonec pochopení skutečných záměrů vládce a uznání jeho krvavé metody při sjednocování čínských států jako jediné správné volby pro velikou a slavnou budoucnost země. A navíc, když panovník pochopí, že nejvyšším stupněm v bojovném umění se zacházením meče je neboj, tak tvrdí nepřátelé státu dobrovolně a spokojeně umírají. Jediná správnost násilného spojování je velice zrůdná. Bojové umění je velkolepě natočené a je to příjemná podívaná. A popírající veškeré známé zákonnitosti, s někdy až parodickou dramatičností. Z dalších rolí je nutno zmínit veškeré nepřátele státu Nebeského (Donnie Yen), Zlomený meč (Tony Leung Chiu Wai), Sněhová vločka (Maggie Cheung) a dívka Měsíc (Zhang Ziyi), kteří se podíleli na úchvatných bojových scénách. Velkolepý jednoduchý megafilm. ()

DruidKarel

1128. hodnocený film: Možná jeden z nejlepších kung-fu filmů vůbec. Možná jeden z nejpropracovanějších filmů a také nejpovedenějších vizuálních efektů. Silný příběh o mocném bojovníkovi, který přišel a předstoupil až před krále, aby jej mohl zabít. Skvěle odvyprávěný příběh, který má hrdinu v podobě Jet Li. Úžasné akce, spoustu skvělých dialogů a slow motion záběry jsou pastvou pro oči. Jasně si film 5* zaslouž ía mohu jej dále doporučit. 5* ()

C0r0ner

Zajímavě podaný příběh, který je datací na úrovni starověkých bájí a také styl soubojů měl něco do sebe. Za poslední rok jsem však podobných filmů viděl snad padesát a už mě prostě nebaví. Objektivně to ale byl moc zajímavý a skvěle udělaný film. 60% ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)