Santa je úchyl!

• Německo

Bad Santa

Santa je úchyl!

Komedie

USA / Německo, 2003, 91 min (SE: 98 min, Director's cut: 88 min)

Podle mě super komedie, která mi v tento předvánoční čas vyloženě sedla. Místy to sice trochu herecky skřípe, děj je hodně předvídatelný, a dají se tam najít i některá žánrová klišé, ale jako celek je to prostě dobrá zábava. Billy Bob Thornton v titulní roli mě strašně bavil a hlavně díky němu jsem si to tak užil. Uvážím-li, že je pod tím režijně podepsaný stejný chlapík, který o 2 roky dříve natočil můj oblíbený film Přízračný svět, nemohu za sebe jít pod 4 hvězdy. A jsem docela zvědavý na dvojku, která jde brzy do kin. Btw. český název mi přijde debilní a zavádějící.(19.11.2016)

Bad Santa nie je ani zďaleka taká blbosť, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Nie je to ale ani žiadny nový komediálny kult, ako by sa zdalo na druhý pohľad. Niekoľko výborných fórov, vhodne obsadený Billy Bob, sexy Grahamka, ktorá si to rada rozdáva zo Santami a predvídateľný scenár s "morálnym" posolstvom, ktoré nijak zvlášť neruší. Poznám ľudí, ktorí boli z filmu znudení a zhnusení.(30.9.2012)

• Le_Chuck

Ne, ne, ne! Bad Santa nieje ten typ postavy, ktorej by som dokázal fandiť. Thornton fuckujíci-súložíci na 50 spôsobov, jeden nesympatický špek a pár stromčekov a kostýmkov, ktoré majú pripomínať vianočnú atmosféru s toho nerobia film, ktorý by som chcel na štedrý deň vidieť. Mám taký silný feel, že to zamerané na úzku vekovú skupinu, s ktorej už akosi vyčnievam. Aj keď v konečnom dôsledku to nieje také tragické, skôr nevhodné. A chlastať sa nemá škodí to na pečienku...(14.10.2005)

Toto vianočné predpeklie si zaslúži potlesk: Billy Bob Thornton zo Smrtiaceho bumerangu je neskutočný filmový hajzel, ustavične naložený v liehu, cigaretách a nadávkach. Nasáčkuje sa do cudzieho domu, obývaného šikanovaným chlapcom a jeho senilnou babičkou... Svet Terryho Zwigoffa je zabývaný celým zástupom mäsitých figúrok, ktorých vrcholom je takmer vyzlečená Lauren Grahamová zo Žien z rodu Gilmorovcov, posadnutá sexom s Dedom Mrázom. Dodatok z roku 2017: Ale faktom je, že som to videl raz v živote, po repríze som nikdy netúžil a nechýba mi... a dvojka je strašná. Vlastne skôr triler, než komédia. Wtf.(17.7.2005)

Jsou tři dny před Štědrým dnem a já zabaluju zrovna dárky, proč nedělat více věcí najednou, řekla jsem si. Tak jsem si pustila Santu a u toho balila. I napodruhé (poprvé loni o Vánocích) jsem se rozhodně nenudila. Scéna v ringu, (byť její téma s kopnutím mezi nohy je ohrané), byla, jak by řekl Santa fuckin´ hilarious. Hudba mě docela vánočně naladila, jen to finále bylo sladký jak naše vanilkový rohlíčky. P.S. Jo, budík na 11.15 hodin jako Santa... to je moje! Přeju si slona. Růžovýho. -Santa někomu nadělí a někomu nasere. Ok. [Theatrical+Unrated verze](20.12.2007)

• - Vzhledem k rozpočtům dnešních hollywoodských projektů v podstatě nezávislý (18 mil.) film vydělal za první tři dny promítání (28. – 30. 11. 2003) slušných 12,3 mil. dolarů. Během následujících čtyř měsíců se tato suma zvýšila až na zaokrouhlených 60 milionů. (imro)

• - To, že film není pro dětského diváka, dokazuje i jedna z jeho produkčních společností. Dimension Films má totiž na kontě převážně hororové snímky jako je série Halloween, Hellraiser či Od soumraku do úsvitu. (imro)

• - Ve scéně, kdy za Santou (Billy Bob Thornton) přijde dítě se zmrzlinou, se zmrzlina mezi záběry zmenšuje a zvětšuje. (Mr.Hudson)