poster

Santa je úchyl!

 • USA

  Bad Santa

 • USA

  Badder Santa

 • Německo

  Bad Santa

 • Slovensko

  Santa je úchyl!

Komedie

USA / Německo, 2003, 91 min (SE: 98 min, Director's cut: 88 min)

 • InJo
  ****

  Boží Billy Bob Thornton (tuhle jeho věčně fuckující, chlastající a souložící postavičku jsem si fakt zamiloval) v nářezové černé komedii roku! Zásluhou nápaditého a neotřelého scénáře (kontrast ožralý loser vs. nadšená naivní dětská přání je kouzelný a geniální) a zručné režie stále zajímavějšího Terryho Zwigoffa (Přízračný svět) vznikla pro milovníky tohoto žánru skutečně labužnická záležitost, která dává většině ostatních uslzených a přeslazených vánočních filmů pořádně na p#del! Konec mi přišel (navzdory očekávání) hodně v pohodě. 80 %(8.2.2005)

 • Cappuccino
  ****

  Kto jest puritán - ruky dál (rýmuje sa to aspoň trocha?)! Veľmi zlý, skazený a ožratý Santa v podaní B.B. Thortona. 170x fuck, 74x shit, 31x ass, 10x bitch? Tak nejak. Kopa suchých vtípkov a roztomilý záver. Autová scéna teplého Aliho sa mi nenávratne zapísala do notesíku. Na hlave brmbolec, v jednej ruke cígo, v druhej chlast - pravá vianočná atmosféra .(23.2.2010)

 • 6thSun
  *****

  Koukám, že jako jeden z mála dávám plnej počet hvězd, ačkoli je to jeden z filmů, kdy jsem o absolutním hodnocení neváhal ani vteřinu. Maličko mě znervózňuje, že jsem nadšenej z tak antivánočního filmu, jenž by asi plno křesťanů donutil porušit přikázání, kterým dostal Kevin Spacey Brada Pitt už v SEDMi. Nicméně gratuluju Terrymu Zwigoffovi za takhle krásný bodlo všem, kteří se už od půlky listopadu nořej do "upřímné" vánoční atmosféry, aby se stejně při šťedrým večeru všichni navzájem pomluvili. A taky bych chtěl mít u nás ve městě bar s tak náruživou barmankou. Amen. 90%(16.2.2013)

 • BoPo
  ****

  Pokiaľ chcete vidieť americkú vianočne nevianočnú komédiu, tak tento film je dobrá voľba. Santa tu jeb* na atmosféru a ducha Vianoc. Má v pič* deti a ich vysnívané darčeky. Tak sa raz aj Vy vyserte na načančané stromčeky a happy ksichty, a vrhnite sa na poškvrnenie sviatočného obdobia telesnými tekutinami. Veď ono sa to všetko do ďalšieho roka v pohode vsiakne.(20.9.2009)

 • Marigold
  ****

  Ono je to sice samoúčelné až hrůza, ale přinejmenším díky výkonu Billyho Boba Thorntona to prostě na mou maličkost naprosto fungovalo. Ať už scéna příjezdu opilého Santy na eskalátoru a posléze i brutální masakr vánočního soba, ať už ty lyričtější polohy v závěru... prostě jsem se skvěle bavil a hlavní postavě zobal z ruky. V případě režijníé taktovky Larryho Zwigoffa už bych zas tak žroutský nebyl. Připadalo mi, že spousta gagů vyznívá do ztracena, pokusy o silné charakterní miniatury (zcela ve stylu bratří Coenů, kteří to produkovali) končí se třemi tečkami a ne s vykřičníkem a film je vmáčknutý pouze do postavy Santy a kluka s tváří blba. Jenže oni ten náklad dárečků prostě uvezou. Navzdory tomu, že pokusy o slovní humor jsou občas až příliš přeostřené vulgaritou, navzdory tomu, že originálních gagů zase není tolik. Ale atmosféra i nápad tu prostě jsou a já se análně-alkoholickou "poetikou" filmu o napravení jednoho ztraceného osudu pobavil. Možná škoda, že to nevzali do rukou Ethan a Joel jinak než finančně.(4.9.2006)

 • - I když jde o vánoční film, slovo „fuck“ a jeho varianty v něm zaznamenáme 147-krát, zatímco shit jen 34-krát. (imro)

 • - Brett Kelly, ktorý hral osamelého a telnatého chlapca, takmer prišiel o svoju úlohu kvôli osýpkam. Až po potvrdení od lekára sa smel zúčastniť natáčania. (Greenpeacak)

 • - Roli Willieho měl původně ztvárnit Larry David, po něm Bill Murray, který ale odřekl kvůli Ztraceno v překladu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace