Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

Raziel_cz

Military akčnák říznutý sci-fi a hororem, který kromě nářezových přestřelek s netypickým nepřítelem boduje nebývale sympatickým obsazením, hrajícím postavy, jež hercům snad byly napsány na tělo, a produkčními hodnotami dalece převyšujícími veškerá očekávání. Seriózně, ten film je krásný! Scenáristé sice pár situací vyřešili dost rambostylem, ale ve výsledku s tím nemám problém. Tohle si zasloužilo jít do kin. ()

Rathalos

Spectral splna vsetko,co by mal obsahovat fajn sci-fi film s prvkami hororu,vyborny namet,velmi dobre spracovanie,kopec akcie,clovek sa nema cas nudit,vydarene efekty,po vizualnej a hereckej stranke taktiez ziadne vyhrady a zaver tiez potesil,co dodat,asi len to,ze som sa bavil...:-) ()

misbos

Final Fantasy vstává z mrtvých!! Jak jinak, než jako - zombie. Když už se držíte vědeckýho přístupu - ta pasáž o předpojatosti hledisek na začátku je dost dobrá - neměli byste si film doku.vit tím, že vysvětlení bude naprosto ignorovat 2. termodynamickou větu... a nejen tu. Nic proti kříšení starejch fláků, ale ať to má hlavu a patu. ()

Kingjiri

Spectral dává vzpomenout na časy, kdy měly akční béčka aspoň obstojný herecký obsazení, filmařinu a příběh. Jen je škoda, že se všechno pořádně rozjede až někde v poslední třetině. Pátrání po původu "duchů" a s tim související ofenziva proti nim měly zkrátka přijít dřív (ačkoliv chápu, že bylo omezení rozpočtem určitě značný a víc akce by už mohlo znamenat znatelný snížení její kvality). Hodně ale potěší slušnej vizuál nebo hodně akční finále a závěrečná pointa vůbec neurazí (aneb jak "duchové" vlastně vznikli). Kdyby se objevilo víc hlášek, nadhledu a první půlka měla svižnější tempo vyprávění, se čtvrtou hvězdou bych vůbec neotálel. ()

Charlie84

Zavzpomínal jsem si na akčňáky jako Ghosts of Mars, Reign o fire...takové věci se už dneska netočí, pročež je třeba docenit snahu typu Spectral. Jasně, herecky je to dost průměr, slušná zábava se střídá s béčkovými momenty, které jsou lehce...více béčkové, než by bylo nutné. Ale závěrečná bitka je parádní, triky jsou parádní, svět, ve kterém se to odehrává je sympaticky...oldskůl...rozhodně bych si dal sekvel v podobě počítačové FPS akce. Být to méně televizní, aspiruje se tady na pětkové guilty pleasure roku. ()

Eduardo

Podľa mňa veľmi dobré, futuristicko militaristické scifi so super akciou, Blomkampovským špinavým vizuálom a zaujímavými nepriateľmi. Netflixové filmy ma poväčšine sklamú svojou seriálovou kvalitou s okato nízkym rozpočtom, ale toto by podľa mňa kľudne obstálo aj v kine. Z príbehu sa síce určite dalo vyťažiť viac, boli tam nejaké tie nezmyselnosti (hlavne MacGyverovské vyskladanie celého arzenálu dokonale vyzerajúcich a funkčných plazmovych pušiek v priebehu pár minút v podstate len jedným človekom), ale hlavne to ani chvíľu nenudilo, nemalo to žiadne hluché miesta a čas pri tom ubehol ako voda. ()

deLaFere

Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Podíval jsem se na to, protože jsem chtěl naprosto nenáročnou oddechovku a toho se mi celkem dostalo. Některé scény vyloženě budí úsměv, ale první polovina filmu ujde a druhá se dá přežít. Nevidím v tomhle snímku žádný rozdíl oproti blockbutsterům, akorát to má výrazně nižší rozpočet a prostě si to na nic nehraje, ()

LordMysti

Kvalitně natočené béčko jak má být. Z jiných filmů si bere to pozitivní. U filmu jsem se nenudil svižně to odsýpalo a za málo peněz slušná podívaná. Oddechovka jak má být! ()

bakeero

Pro tenhle typ filmů jsou 3* maximem. A tyhle jsou ty nejpoctivější, jaké jsem za poslední dobu dal. Perfektní military akce ve stylu Vetřelců s chvályhodně originálními záporáky. Více na Filmfanatic.cz. ()

Franc1s

Neflix opět tvoří, tentokrát akcni sci-fi. Fanouškům žánru se bude líbit, ostatni můžou v klidu jet dal. Jednoduché, pomaly rozjezd, kdyz prijde na radu akce, tak stojí za to. Hlavne finální akce super, trosec i Ghost Recon future soldier :D Jako televizni film na jedno odpoledne, dobre 7/10 ()

Sweat55

Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu tu máme kvalitní CGI a celkem dobré herecké vykony. První půlka navíc celkem slušně buduje svět a první střet s nepřítelem je vlastně hodně fajn. Jenže jakmile se hrdinové dostanou do krytu, hlavní hrdina začne vysvětlovat úplně všechno na plnou hubu a snímek jde, slušně řečeno, do háje. Je to otravný, jak ten člověk věděl úplně všechno hned, jakmile to uviděl a strašně to kazí to budování mysteriózna, jak to film dělal to této chvíle. Závěrečná bitka je už jenom přeplácanej digifest, bez nějakého většícho nápadu (pár záběrů se dost povedlo, ale to je vše). Jako jednohubka je to ale ideální. ()

Tatua

Průměrný Bé, který bych doporučil, je-li po zhulení chuť na něco akčního, jednoduchýho, s ne moc dobrou, ale ani ne úplně dementní zápletkou. Není tu zbytečně moc keců, takže člověk nemusí tolik číst/poslouchat/přemýšlet, je tu hodně akce a celkem slušný CGI. Akorát proč zrovna Moldavsko.. jakožto nejchudší země v EU, určitě nebude ,,lít miliardy do vojenskýho výzkumu". Tam jsou rádi, že maj koně za povozem. ()

vikino1

No Vetřelec 2 ani Predátor to sice není, ale i tak pro fanoušky militaryscifi příjemné překvapení. Jako proč ne. Podobných filmů se za rok moc neurodí... ()

Maximilianus

Nepriateľ zaujímavý a pútavá bola aj časť, kedy sa nevedelo kto alebo čo je nepriateľom a ako proti nemu bojovať. Potom však prišlo odhalenie, stavba prvotriednych zbraní ala MacGyver presahujúcich pomaly dĺžku vojakov, pričom ich držali takmer iba jednou rukou. Takže odtiaľto až do konca to bola hrôza, B-čko ako vyšité, k tomu mačovitý koncept hry na hrdinov a stupídne dialógy, a máme tu film za 6/10. ()

beso74

Príbeh americkej mierovej misie v Moldavsku má podobné črty ako podobné misie v Srbsku, Iraku, Afganistane, či hocikde inde. Okrem večného amerického mieru, demokraciu a sem tam nejakú ropu či niečo podobné, tu však ide aj o tajnú vysoko účinnú zbraň, ktorá, ako sa zdá, je testovaná na spomínaných mierotvorcoch. Tí nech mieria, ako mieria, nemôžu dostať tú prekliatu vecičku ani náhodou. Naopak, tá z príslušníkov najvyspelejšej armády na svete robí v rýchlom svete pripečeno-zmrznuté mŕtvoly. A tak je na tvár miesta povolaný filantrop a pacifista, našťastie zároveň aj nadaný výrobca zbraní Clyne, aby pomohol odhaliť o aký druh zbrane ide. Vizuálne pôsobivý debut Nica Mathieua trpí nezáživnosťou väčšiny postáv, ktoré sú divákovi úplne ukradnuté a tak musí film vsádzať všetko na jednú kartu. Miš-maš posplietaný útržkami z Votrelcov, Predátora, Aktov X či Krotiteľov Duchov tak drží nad vodou len a len zhútnený dej, presnejšie povedané, jeho akčnejšie pasáže. Hororového napätia je tu málo, prím hraje akcia. Škoda toho finále, trochu celý film degradovalo, ale ináč ako nevinná militaristická agitka v prospech USA - sme pri hraniciach s Ruskom a bránime demokraciu aj tu, môže ujsť. PS. Rýchlosť zostrojenia superzbrane by závidel aj MacGuyver :P ()

Marty7CZ

Parádní, vizuelně petelice, nápad taky ok, obsazení velmi dobrý, atmoška COOL, kdo zase dá odpad, je regulerní filmový antivemeno a nemá sem co psát!!!!! 80% ()