Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

Rodriguez

Konečně pořádný akční sci-fi co má koule a ví jak na diváka! Tenhle námět a zpracování mě hodně potěšilo! 90% ()

humanbeing

Mělo by se mi to líbit už jen kvůli námětu a ono to navíc vypadá fakt dobře, jenže výsledek je takové prázdné něco, které se sice blýská, ale postrádá všechno ostatní důležité, aby bylo zábavné se na to dívat. Působí to děsně sterilně. Nevěřím, že na scénáři pracovali jen čtyři lidé - spíš tak dvojnásobek. Režisér zřejmě teprve vyšel filmovou školu, ten nedostatek zkušeností je vidět. Pokud by mi někdo ze Spectral pustil pět minut ze začátku, z prostředka, z konce, asi bych se zaradoval - samotné scény rozhodně nejsou špatné -, jen v kontextu celého filmu působí jako kousky z jiných filmů, některé i z těch, které jsem už viděl. ()

C0r0ner

Čtyři (really?) scenáristé se museli podílet na vykrádačce deseti jiných filmů, aby napsali něco, co bych možná napsal sám za jeden den. Vizuál ale byl špičkový, příšerky zajímavé a když k tomu připočítám to, že jsem se nenudil, tak je z toho v rámci určitých možností příjemný zážitek. 70% ()

Martrix

I středněrozpočtový (70 mil.USD) sci-fi film může vypadat velmi dobře. A to i když jste režisérský panic, jako Nic Mathieu. Sci-fi a military prostředí je velmi slušivá kombinace a v tomto ohledu to fungovalo velmi dobře. První polovina filmu byla vysloveně výborná. Vojenská technika, kulisy rozbombardovaného města, dialogy, i triky...žádná výtka. Jenže pak se něco ošklivě pokazilo a nešlo to na vrub režiséra. Když máte protivníky v otevřeném terénu, kteří mají víc než supermanské schopnosti...je potřeba se pořádně zamyslet, jak se dá z takové bryndy aspoń trochu věrohodně vybruslit. V tomto ohledu se to nepovedlo ani trochu. A o to víc to zamrzí, protože Spectral má hodně dobrých momentů. Škoda, že se příběh neubíral víc v mystické rovině a k odhalení původu entity, nedošlo až v samém závěru. Tady už to nespasil ani dodatečný zásah solidních scénáristů, kteří byli Ian Friedovi přivoláni na pomoc. Za mě ale pořád lepší, než při stejném rozpočtu třeba tohle. ()

Juto

Tempo filmu je perfektné a nikdy nie je dôvod stratiť o film záujem, najmä preto, že sa naše obsadenie ponorí hlbšie do tajomstva toho, čo sa deje a ako sa s tým vysporiadať. 6/10 ()

Radiq

Začalo to jako docela dobry sci-fi a skončilo to jako docela blby sci-fi. Do té doby, než se ty přízraky začly objevovat ve velkém a než pak postupem času zjistili, co jsou zač a jak proti nim bojovat, bylo to ještě jakž takž dobré. Ale řekněme si to otevřeně - nehmotnej nepřítel není divácky dobrej nepřítel. Moc toho s nima totiž nevymysleli. Je to pak to samé furt dokola, akorát s většíma zbraněma. Takže z původního nadšení to pomalu nudne a nudne, až to úplně znudne. A to nemluvím o Emily Mortiner, kterou nemusím. Za zpracování, pár dobrých herců a povedené obrněné Tatrovky (nebo co to bylo) dávám 1 hvězdu. ()

Remivsremi

Netflix to znovu zkouší s válečnou tématikou, tentokrát s příměsi scifi. Bohužel se nejedná o stejně kvalitní počin jako v případě Beasts of No Nation či The Siege of Jadotville. Film na nic nečeká a rovnou vás vrhne do děje. V Moldávii probíhá občanská válka, ale během toho se objeví ještě neklidnější, záludnější problém. V Kišiněvi se začaly vyskytovat podivné bytosti, připomínající duchy. Obyčejně zbraně na ně neplatí. Na místo je tedy povolán člověk, který vytváří nové vojenské hračky a jeden jeho vynález, pomohl zpozorovat tyto tvory. Hon může začít. Film je velmi přímočarý. Dostanete hrubou průpravu a krátké seznámení a pak vás tvůrci hodí rovnou do akce. Ta je natočená kvalitně, ale nečekejte žádné opulentní záběry obřích armád. V tomhle hledisku se vše drží na uzdě. Opravdu zajímavý boj přijde ke konci snímku. Děj však postrádá nějakou výraznější postavu. Všichni vojáci jsou zobrazení spíše bayovsky, tedy gerojsky pojatá akční esence válečnictví a patriotismu. Něco hlubšího byste hledali marně a to kazí většinu zážitku z filmu, páč vizuálně působí přesvědčivě. Scénář je hlavní negativum celého projektu. Spíše se měl pojmout jako minisérie, kde by byl dostatek času na rozšíření příběhu a mytologie. Takto bohužel působí jako narychlo splácnutý polotovar. 50% ()

Tosi

Boj s tajemnými silami, ve kterém mírně otřepaný děj nahrazovala úžasná vizuální stránka. První půlka takhle dokázala fungovat téměř dokonale, ale pak to začíná lítat nahoru dolů, z hlavního hrdiny je kutil Tim Taylor a věty jako "tak chlapi, jdeme na ně" působí úsměvně. Kdyby se druhá půlka nerozsypala, mohl tenhle scifi thriller s hororovými prvky mířit hodně vysoko, takle jsou to hodně silné tři pecky. ()

Trustme

Od Ghost Recon: Future Soldier přes F.E.A.R. až po Akta X. Téměř vlhký sen pro žánrově zaměřené fanoušky military sci-fi movies. Tohle chci vidět ve 3D. Povedený přímočarý chlapácký akčňák s vynikajícím designem guns & gear armor a robustním ozvučením. Místy hraničící s pětihvězdičkovým udělením. ()

Mishqo

70%... Sem-tam logika pokrivkávala, ale inak celkom slušný film. Výborná atmosféra, úžasné exteriéry a dobrá hudba. Fakt, že by niekto niečo podobné naozaj vyvinul je ešte viac znepokojujúcejší. ()

drackula

Pohodová jednohubka. Zo začiatku dešifrovanie tajomstva funguje, v závere to ale trochu zhadzujú MacGyver momenty, ale inak bez problémov. Skvelé kulisy, vizuál, nápad. Netflix zase príjemne prekvapil. 60% ()

JohnSmith

Akční sci-fi, trochu horor, slušná kombinace, která tady fakt funguje. Film je svižný, zajímavý, ne moc blbý a uteče jako voda. ()

KeithMaxwell

Netfilx opět ukazuje že za málo peněz umí přinést hodně muziky, jednoduché zábavné béčko s porcí dobré akce, dost povedenými efekty a originálními nepřáteli kteří jsou slušnou hrozbou, komu se líbil Battle Los Angeles se tady rozhodně pobaví. ()

P1tr

Spectral se pohybuje na hranici áčkové a béčkové produkce a nabízí zajímavou nadpřirozenou premisu zpracovanou lehce brakovým způsobem, ale zato s kvalitním vizuálem. Akce je přiměřeně a dokáže solidně pobavit a díky lehkým sci-fi prvkům nabízí několik netradičních a hravých momentů. Tvůrci nám připravili solidní a nenáročný akční film na jedno shlédnutí, který splní účel na rychlé pobavení, ale nejde o žádnou trvalku o které by se za pár let, nebo dokonce i měsíců ještě mluvilo. ()

kenkaku

Když se hned po pár minutách ukázal “duch”, dost mi to sebralo náladu a zavládla skepse. Přestože stejnou myšlenku jsem vlastně už viděl (a nevadila) v Esenci života. Svůj díl splnily ale významně dvě věci. První byla povědomá technika. Druhá pak volba exteriérů (Budapešť, Komárno). Prostě představte si střední Evropu po tom co Rusko převálcovalo Ukrajinu a vyrazilo dál na západ. Tak to působilo. Takže atmosféru a vizuál bychom měli. Pak si začne ale film podrážet sám nohy nekonzistentní logikou (kterou si relativně mazaně nastavil). Prostě se jí nedrží. Železné piliny jsou jako kouzlo, ale kovové povrchy už ne. Potom ten vtip s “plasmovou výzbrojí” uplácanou na koleni někde ve skladu v řadu hodin. Přes to vše mě to bavilo a neuráželo DEI agitkou (je vidět, že to NETFLIX netočil, ale jen koupil). A to se cení. ()

DavidS.

Americký inženýr dokáže se sklíčky a baterkou v rozbořené Budapešti neuvěřitelné věci :) Šablona z Vetřelců (nechyběla ani Newt) s fajn vojenským ansáblem, triky i výpravou, která béčkové sci-fi od Netflixu sluší a dostačuje... ()