Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

Aywes

Scifi béčková military duchařina. Zní to chaoticky, ale funguje to vlastně dobře a zábavně. Na kolik army duchařin si vzpomenete? A na kolik zábavných? Těžký, co? Proto nadchází situace, kdy je mezi slepými jednooký král. Rád bych viděl více podobných filmů. Téma je to totiž zajímavé a rozhodně uchopitelné. Je to přesně ten typ filmu, který si Netflix vezme. Moderní a cool scifi, které zaujme tématem, ale zpracováním uchází. Za mě dobrý, ale jak se říká - dobrý je za tři. Větší propracovanost a důraz na dané odvětví (béčko nebo blockbuster?) by neuškodilo. Archetypy postav trochu pobaví ve špatném slova smyslu. Berte to trochu s nadsázkou a budete se bavit. ()

krivkin

Je to opravdu nehorázný béčko :-), se všemi klišé amerických akčních filmů, vítězství formy nad obsahem, ale začíná to dobře a to člověka navnadí dokoukat to do konce. ()

Bbbulanek

Sci-fi s áčkovou kamerou a střihem, který je tak vhodný pro nedělní odpoledne, kdy se chcete pobavit, lehce vyděsit a nakonec se neustále s kamarádem divit nad rojem nelogičností. Film jsem dokoukala, nenudila jsem se, ale ke konci mi zbylo už jen úsměvné vrtění hlavou. Některé myšlenky ve filmu jsou přitom až příliš dobré, nicméně nerozvedené (vyvíjení zbraní na obranu vs. útok, (SPOILER ALERT) někteří smutně vypadající plazmáci, podstata plazmáků – více vědy, chemie, apod.). Místo toho sledujeme, jak jeden vědec “holýma rukama” vyrobí desítky, nebo snad stovky zbraní a nábojů v krytu, což je sice pecka, ale nejen tím příběh ztrácí na věrohodnosti. 45% ()

Rian_witcher

lepší béčko nebo horší áčko :-) v každém případě mě zaujalo a plus za rozuzlení, které nebylo tak průhledné jak bych čekal ()

brasek

Na Netflix skoro až výnimočný snímok. Kochal som sa pohľadom na mesto, na vojenskú techniku a na niektoré akčné momenty... mierne to však zabíjal samotný príbeh so svojím masovým vraždením, sci-fi pritiahnutá za uši a za každú cenu splnenie si emočného snímkového koeficientu. Snímok zapadne do šedého priemeru podobných, možno béčkových snímkov. ()

Ace.A.T.L.

Další kousek, co je důkazem potenciálu využitého na půl. Tahle myšlenka má MEGA potenciál a nakonec se to celý hodí do koše. Akce je jasná a super, rychlost taky, ale když je z toho nakonec slátanina všeho možnýho, diváka nasere, že takhle skvěle rozjetej film se takhle kazí. Mega šikovnej vědec, co poskládá megakrutopřísnou flintu, otočením baterek v halogenu, je opravdu moc. Ten konec to opravdu pokazil. Jinak je to slušný. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

spawnxp

Hezký béčko - když pominu poměrně úděsnou hlavní "ženskou hrdinku" a MacGyverovský všeumětelství hlavního "odborníka". Militar s dobrejma vzorama (hlavně Vetřelci 2) a s dobrou akcí. Finální elektrárna nebo co to bylo dost vizuálně zajímavá (zvenčí - zevnitř klasická kotelna). Dobrá zábava... ()

Howard72

Dobre a celkem svizne natocene, ale kdyby se posledni pulhodina predelala, bylo by to vyborne akcni military sci-fi na ctyri hvezdy (nekolik klise se taky mohlo vynechat). Reziser ma urcite potencial, jen to chce u scenare nerezignovat na logiku a uveritelnost, protoze pak se z filmu stane nechtene komedie. Pozor, obsahuje SPOILER: Prvni pulka funguje paradne, ale pak nechapu, co to ctyri scenaristy napadlo, ze z celkem uveritelneho pribehu vcetne vojenskeho pristupu udelaji parodii na McGyvera, ktery v bunkru z odpadu az smesne pres noc vyrobil neco, co by jinak zbrojnimu prumyslu trvalo roky. Ono plazmove pusky slo jeste nejak scenaristicky zvladnout (dodavka z tajneho projektu apod.), ale utajeny vyzkumny komplex uprostred mesta vytvoreny "rozvojovou zemi" (k tomu jeste bez "turn off" elektriky), aniz by o nem CIA a vlastne kdokoliv cokoliv vedel, izolace od vedeni (vsechny satelity byly asi na servisni prohlidce ;o) a nechani napospas vsech vojaku, i kdyz ztraty byly velke, to uz je moc a kupa nelogicnosti presahla unosnou miru. To uz film poslalo uplne jinam a veskera uveritelnost a vtahnuti divaka do deje je v haji. Film je celkem jasne rozdeleny na dve pulky, pricemz ta druha se hoooodne nepovedla a pokazila tu nadejnou, prvni. ()

cobislav

Snímek Spectral, který bych popsal jako něco mezi Edge of Tomorrow a World War Z sice ani zdaleka nedopadl tak dobře, jako tyto dva snímky, ale nakročeno měl dobrým směrem. Tento snímek mi připomínal především World War Z, protože i tady se hlavní hrdina vydával po stopách a v podstatě vyšetřoval důvod vzniku anomálie. Prvek vyšetrování mi byl i zde velmi sympatický a působil fresh. Je ale škoda, že rozuzlení stejně jako v Z nebylo skromnější a méně velkolepé. Monstroózních soubojů o záchranu světa americkými jednotkami jsme už v kinematografii zažili dost. Co ale nejvíc kazilo zážitek byly všechny ty technologické výmysly, které hlavní hrdina sypal z rukávu a kde z úplného hovna upletl takový bič, že by zahnal i Spectrála. Přesto nadprůměr. 75% ()

Hubna

Za mě poctivých 75%. Je tu všechno, co mám rád. Vojáci i převis do sci-fi, výprava kvalitní a uvěřitelná, super akce. Nakonec se mi líbilo i samotné rozuzlení. Tenhle film si nezaslouží být v šedé barvě. ()

Karbos

Z dnešního pohledu se musí nechat, že to na Netflixovskou tvorbu není vůbec špatný, asi svoje sehrála i koprodukce. Každopádně námět originální, nebýt tak utahaného středu, kde jsem se vyloženě nudil a trochu béčkového konce, byla by to super žánrovka. Dnes bych byl vlastně u Netflixu za něco takového vděčný s tím, jak posledních pár let jejich filmová tvorba upadá. ()

Heywood

Výborný námět, přesvědčivé zpracování (až na tu agentu CIA..hm) výborné efekty a provedení mělo napětí a šmrnc. Ten totalitní hnus z toho dýchal na každém kroku, to se povedlo, vědec byl super, jenom bylo divné, jak vůbec nemá strach. Přesto 70% ()

Mukade

skvelé pozitíva vykompenzovali béčkové nedostatky a ešte ostalo viac než dosť navrch na to aby som hodnotil 4** ()

Raziel811

Velmi příjemný film na pomezí béčka a velké produkce. Pokud hledáte čirou zábavu, která není až tak hloupá, má slušné triky, dobrou atmosféru a pevnou režijní ruku, mohu jen vřele doporučit. ()

v0jt1s3k

Děj nula, ale natočené výborně. Parádní cg, parádní mechanické designy, spousta velkých filmů si na podobnou kvalitu ani nesáhne. Prostě zfilmované intro k COD a podobně ()

injoy

Hodně dobrý béčko, první polovina je zajímavá, druhá nabídne slušnou akci. Víc takových oddychových filmů.... ()

Snakefinger

Nebylo to náhodou na základě nějaké počítačové hry? Natočeno asi super, ale logika, hlavně v druhé půli fest pokulhává. Konec fakt odfláknutý. ()