Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

Ouwen

SPOILERY: Kvalitní akční scifi béčko, které připomíná to nejlepší a nejoblíbenější z akcí jako Call Of Duty, Fear, Stalkera, Ghost Recon a x dalších her, ve kterých má spousta hráčů své kořenové začátky v plenkách. Né moc známé herecké obsazení, což nevadí, protože i tak to jsou sympatický xichty, kteří vypadaj profesionálně, přirozeně - taktický postup, držení zbraní, komunikace, gestikulace - proto já a i další nadšenci máme slabost, pro tyhle detaily. Někteří zdejší vám potvrdí, že mi stačí detaily ve filmu, aby mě nasral - právě detaily mi však udělaj radost a dovolí si ty filmy užívat, "cítít jejich dotek", vnímat je a bejt ponořen do dění. Co nejvíce musim ocenit, tak že dialogy a celkověj děj plynou přirozeně, totéž výbava, taktické postupy a zbraňový arsenál jednotky. Tak jako ve hrách, kde se hráč učí a vylepšuje si svojí postavu; nové, neoptimalizované zbraně, moderní optiky, vytuněná výstroj s lepší helmou, nová naděje, motivace a smysl pro bandu těch borců a pro diváka sled novejch informací - krom sympatického a drsného Maxe Martiniho, James Badge Dale je součástí i když to není ostřílený mariňák, čte soupeře, učí se jejich slabiny a dle toho se odvijí právě taktika a optimalizace pro další boj. Tam, kde ze začátku jednotka byla vyhlazena téměř okamžitě, ke konci jsou ti kteří zbyli vyrovnaným soupeřem a scénaristé nejsou vypatlaný hlavy, takže děj plyne a vyvijí se logicky v rámci filmu a toho, co se tam děje. Film má jemné filozofické prvky a jistý přesah v momentech, kdy hlavní postava pronese "jsou věci, na které věda nestačí" nebo "jsou uvězněni mezi žitím a smrtím" a samotná myšlenka, že válka je svinstvo. Závěr, který sice značí vítězství a však smutné, strhané tváře vojáků, působí lidsky a "NEférově", protože vyhráli "pouze" boj, né samotnou válku a musí opět do terénu. Hudba nevýrazná, film by se bez ní obešel a chybí nějakej motiv, kterej bych si zapamatoval a asi nikdy střílení z plazmovejch zbraní nebude tak záživné, jako ostrá munice, která zde bohužel neměla šanci. Audiovizuální stránka úchvatná pro rejžu, kterej tenhle film je jako první v kariéře a akce je přehledná. ()

JohnCZ

Super vizuál, skvělí protivníci, v první polovině parádní mystery atmosféra, v polovině druhé naopak velkolepá akce, za kterou by se nemusel stydět ani hollywoodský blockbuster. Netflix jede! ()

corpsy

Škoda len, že sa spoločnosť Universal tohto diela vzdala a nechala ho uviesť Netflixom, čím sa snímku zamedzila cesta na veľké plátna po celom svete, kde by vynikla jeho veľkoleposť. No čo už, TV sa stáva priveľkým konkurentom, získavajúc si veľkých tvorcov a hercov viac, ako kedykoľvek predtým a strieborné plátno suší. Celková remeselná úroveň filmu je pridobrá pre malú obrazovku a akcia tu tak zaniká. Síce len priemer, ale slušný. ()

liquido26

Zajímavý námět, nenudilo to, ale postavy a celkové zpracování byly spíš průměrné. Myslím, že tam mohl být větší hororový aspekt. ()

PauloZ

Velký film v malém kabátě. Naprostou náhodou jsem na Spectral narazil na Netflixu a výsledek mě vcelku rozdupal. Akční scífko, které rozmetá velké popularizované Áčka na padrť! Efektní slast a akční náhul opřený o velmi sympatické obsazení, dynamický děj, který do toho šlape vcelku bez zastávky a v neposlední řadě velmi dobrý a "velký" sci-fi příběh. Položení toho všeho do válečné zóny pak jen zvedá mé nadšení. Vizál můžu jen chválit a chválit, protože to vypadá skvěle. Díry to má, ale fu*k that, protože je to podané na výbornou! Našel jsem to náhodou a sežral i s talířem! Z překvapení musím pálit plnou přátelé. PS: Takhle má vypadat filmové Call of Duty mdfkrs! ()

ledzepfan

No, po stránce základní logiky a smysluplnosti je ten film (i na poměry béčkoidního braku) sice naprostá zhovadilost, ale protože se jinak vytasil se vcelku originálním motivem, akce odsejpá, postavy jsou sympatické a film o sobě ví, že je jen tuctovkou která za pár týdnů zapadne -budu vůči němu smířlivý a ocením ho i tou třetí rudou stár..... ()

SaNcHeZ_cz

Videobéčko po vizuálním upgrade. Nic Mathieu natočil sci-fi akčňák jak z pultu videopůjčoven, který se ovšem u současné žánrové konkurence vůbec nemusí stydět za svoji audiovizuální stránku. Silné využití praktických efektů vyloženě potěší, stejně jako slušná atmosféra a originální záporáci s ještě zajímavější a správně přehnanou genezí. Pokud vám tedy naivnější, jednoduší a přímočařejší žánrovky něco říkají, pak směle do toho. [70%] ()

agentmiky

Spectral je zajímavým filmem s neokoukaným nápadem, svižným úvodem, ale vskutku špatným závěrem. Začátek mě navnadil na příběh s dobrou akcí, zažíval jsem pocit nejistoty, neboť jsem opravdu nevěděl, co jsou ti tzv. Duchové zač atd. I herecké tváře byly pro mě známé a věděl jsem, že tady nějaká kvalita bude zaručená. Jak jsem již řekl, tak nápad zabíjení pomocí zmražení vnitřních orgánů je velmi dobrý, ale z takového projektu se myslím dalo vyždímat více a tvrdím, že to je promrhaný potenciál. Postupem času, co se film schyloval ke konci, tak ztrácel na kvalitě a také na momentu překvapení, který se úplně vytratil. Někdy je dobré udělat závěr, kde se hodně střílí, ale tady to snímku moc neprospělo. A hlavně ty vynalezené zbraně proti Duchům mi přišly dosti stupidní. Jinak vizuální stránka skvělá a prostředí by stálo také za pochvalu. Kdo má rád akční jednohubky, tak si zde přijde na své. Za mě dávám solidních 65 % ()

Praxis

Zatímco první půlka filmu je libovková záležitost alá duchařina alá DOOM vs Černý jestřáb sestřelen a vy vlastně nevíte o co tady jde, jen vás to hrozně baví, druhá půlka filmu ve stylu McGyvera postaví plasmová děla, všichni se oblíknou do kombinéz alá Halo a začnou střílet po technoblábolu, který na konci odhalí své děsivé vyvrcholení. Jako takhle, kdyby to bylo přeci jen trošku spiritualistické a ne sci-fi, asi bych neváhal jít na čtyři, bohužel SPOILER je to jen vojenský výzkum, takže vlastně nuda. Akce promyšlená skvěle, pozadí maďarských měst a opuštěných továren po nějaké době nudilo, i když se CGI baterie zase docela zavařily, ale jako akční jednohubka se scifi zakončením docela OK. 70% ()

kaylin

Myslel jsem, že tohle bude herecky nezajímavé, ale právě herci ukázali, že i s béčka s nijak valným příběhem se dá udělat hodně koukatelný film. Dobře, mohou za to herci a také trikoví specialisté, protože po téhle stránce snímek funguje skutečně dobře a na scény se velmi dobře kouká. Doladit příběh a bude to parádní. ()

topi

Moc pěkný vizuál a počítačové triky, které nebijí do očí. Povedená práce. Akční scifárna, ve které jako zbraně vystupují přízraky napájené z lidských ještě nemrtvých těl a proti kterým bojuje skupina amerických vojáků. Celkově dobrá akce i děj, ale něco tomu scházelo. Možná více temnější a hororovější zpracování. Ale jinak ok. ()

ben666

Skvělé akční béčko se parádními vizualnímy efekty. Jestli Netflix bude dělat víc takových filmů budu jen rád. ()

italka63

Bavilo mě to, dobrá atmosféra a hudba. České Tatry nasazené americkou armádou jsem poznala hned. Takové hodně dobré béčko. ()

vegetol.mp

Zručně natočená akční sci-fi, která má po řemeslné stránce parametrry s přehledem srovnatelné se současnými blockbustery. Režisér Nic Mathieu je hlavně režisér reklam, ale po tomle filmu mu přeju, aby si ho vybralo nějaké velké studio a dalo mu pořádný rozpočet. Celkově příjmené překvapení. ()

honajz2

Poprvé se mi fakt něco z Netflixu líbilo... Celkem fajn podívaná, která, až na dlouhý začátek, stojí za to. Jakési napětí to mělo, postavy fajn a dalo se jim fandit a celkově jsem se (až na ten začátek) nenudil. 4* ()

kombajn

Nebýt těch směšností s Bose-Einsteinovým kondezátem, přeměny kamery v lampičku (jakože cože?), výroby nového druhu zbraní na koleně a finální centrální likvidace, byl by vizuál i na 4 hvězdy. Takto jen lehce nadprůměrné sci-fi, které zbytečně ubíjí do očí bijící nesmysly... ()

joker.george

Příběh sice není odfláknutý a má i lepší momenty, ale ví o sobě moc dobře, že zde není tahounem, takže při první možnosti ustupuje prakticky nekončící, avšak přehledné akci s pohlednými momentkami. Za umístění do průměru může konec, který přinesl nijaké odpovědi a nenechal žádné otázky, které by film nějak ozvláštnily. (Netflix) ()

bourec

Je na tom vidět,že původně v tom měl prsty Universal.Taky je na tom vidět,že je to filmek,kterej by asi se svym spíš vizuálem z konce dvacátýho století v kinech moc penízků neposbíral.Přitom je to v první půlce výborný mysterium,v druhý akční blbůstka.Navíc to má i slušný obsazení.Početl jsem si v komentářích s odpadem,a vážně je nutný,aby sem psali lidi,kterejm mánie a láska k filmu nic neříká.Bavil sem se fakt hodně.80%. ()