Poté, co je Kyle Wincott ve válce zabit, trpí jeho armádní pes Max velkým stresem. Nedokáže si k nikomu najít cestu - dokud ovšem nepotká Kyleova dospívajícího bratra Justina. Ten se Maxe ujme a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. Max je dokonale vycvičený armádní pes nasazovaný v Afghánistánu do předních linií po boku svého pána, příslušníka amerického námořnictva Kylea Wincotta. Jednoho dne se ale věci tragicky zvrtnou a Kyle je při akci smrtelně zraněn. Max je traumatizovaný ztrátou svého nejlepšího přítele a není schopný pokračovat ve službě. A tak je poslán zpět do Spojených států. Jediný člověk, ke kterému si tam dokáže najít cestu, je Kyleův dospívající bratr Justin... Kyleova rodina se Maxe ujme a tím mu v podstatě zachrání život. Justin má ale plnou hlavu vlastních problémů - musí například plnit očekávání, která na něj klade jeho otec - a tak nejdřív nemá zájem starat se ještě o bratrova utrápeného psa. Jenže pro Justina, který je odhodlaný zjistit, co se onoho osudného dne s Kylem na frontě doopravdy stalo, je Max možná jedinou šancí na úspěch. Díky upovídané dívce Carmen, která to se psy umí, si postupně začne svého chlupatého společníka vážit. (HBO Europe)

Rodriguez

V některých momentech je snímek hodně naivní, ale na druhou stranu oceňuju snahu tvůrců podat dobrodružným způsobem příběh psa, který po ztrátě pána není už schopen vykonávat službu vlasti. 75% ()

pakobylka

Max je v podstatě O.K. ... byť s výhradou, neboť jeho fyzické i mentální schopnosti jsou dle mého soudu zbytečně předimenzované - leč u rodinného snímku to lze akceptovat. Vlastní zápletka má pak velice standardní až klišovitý - a tím pádem i lehce předvídatelný průběh, ale to samo o sobě taky není až tak na závadu. Nicméně ... ten příběh patrně neměl být věnovaný jenom a pouze všem věrným služebním psům, ale i oboustrannému vztahu psa a člověka - a tady ve všech opravdu důležitých bitvách zůstává čtyřnohý hlavní hrdina víceméně sám. Žádné zvláštní podpory se od svého nového pána nedočká - kupříkladu rada na úrovni žáka zvláštní školy ----- "Maxi, bojuj chytře !" ----- je vskutku k nezaplacení. Na druhou stranu ... předchozí pořízení "klece", v podstatě venkovního kotce, v němž ovšem chybí to nejdůležitější - psí bouda (!), je přibližně na stejné myšlenkové úrovni, třebaže je výsledkem uvažování dospělé osoby. Z čehož vyplývá, že jablko vážně nepadává daleko od stromu. K samotné úvodní vojenské operaci v Afghánistánu se raději nebudu moc rozepisovat. Omezím se jen na drobnou poznámku, že pes NIKDY nerozlišuje dobrou a špatnou stranu barikády - má svou lidskou "smečku" a to mu k psímu štěstí stačí. To člověk - v tomhle konkrétním případě DOBROVOLNĚ (!) - vstupuje do armády ... a třeba i věří na její zahraniční mise - dokonce i tenkrát, když po právu silnějšího vstoupí na cizí území ... neboť hrubá síla bývá mnohdy chybně vyhodnocována jako nejlepší možné řešení. Skomírající 3* ... přičemž ta třetí je pro Maxe. ()

laik_60

Jeden vojak gauner, jeden vojak v hrobe, a v takom prostredí hlavny hrdina pes MX a jeho nový kamarát . Film o vojenskom psovi a jeho vzťahu k rodine svojho cvičiteľa. ()

panMartin

Vzpomínka na padlé syny a příběh o hrdinném psovi. Pro lidi s láskou pro hafany je to koukatelný. Jelikož jsem věrný pejskař, hodnotím o hvězdičku víc a pohled do psích očí mě vždycky dostane. Nebylo to zas tak zlý na rodinnou zábavu, ale tři hvězdy hlavně za toho nádhernýho psa. Naštěstí herci a pes jsou roztomilí a tak lehký nadprůměr sedí... ()

SimpanzJi

Nějak jsem vůbec nepochopil smysl tohohle teen "dobrodružného" filmu. Herecký výkony mladých herců byly vcelku nuzné. Stejně tak jako ohrabaný scénář a nesmyslný příběh. Jde tam prostě o to, že 15 letej kluk dostane psa, a neví jak na něho. Postupně na to přichází atd. Ti, kteří dokoukali film do konce, mají asi velkou trpělivost. Jediným plusem za půl hodiny, co jsem vydržel, je hudba, doprovázející scény v lesním skateparku. Od Maxe jsem toho čekal víc, než teen film. Potenciál ten film měl, kdyby si na něm tvůrci dali trošku víc záleže. Těžká slabota. 25. 10. 2015 ()

Johnny.ARN

Kiežby bol môj Lex tak vycvičený. Traumatizovaného psíka prepustia z armády a ani na dôchodku na americkom vidieku mu tí zlý ľudia proste nedajú pokoj. Musí behať s chalanmi čo robia downhill, zachraňovať všetkých členov rodiny, hľadať stopy, preplávať rieku a podobne. Myšlienka zaujímavá, len to prevedenie je príliš televízne s ťahom na emócie, ale pritom všetcia dobre vieme, ako to skončí. A aby sme boli rasovo korektní, keď tam nedáme negra, dáme tam aspoň mexikáncov. Do Markízi na sobotné dopoludnie ako stvorené. 2 z 5 ()

JohnSmith

Klasický rodinný film z dnešní Ameriky. Vzpomínka na padlé syny a příběh o hrdinném psovi. Nebylo to zas tak zlý na rodinnou zábavu, ale tři hvězdy hlavně za toho nádhernýho psa. ()

jenik71

Pokud to filmaři se zvířaty při natáčení skutečně umějí, většinou je výsledkem film, který většinu diváků dojme. A to je i tento případ. Příběh není nijak složitý, tudíž je to určeno pro celou rodinu. Nenáročný děj mohl být ještě lepší a dětské role bohužel nejsou moc přesvědčivé. Protože sám pravidelně venčím a pohled do psích očí mě vždycky dostane, dal bych hodnocení okolo 60%. ()

Seti

Kdyby se Max nepojímal jako rodinný film, tak by asi fungoval lépe. On koukatelný je i v této podobě, ale přeci jen skutečnost, že děti na kolech a pes prohánějí po lesích ozbrojené překupníky zbraní, se přijímá dost těžko. V závěru tudíž film připomíná komisaře Rexe na steroidech bez komisaře a jak děj graduje, tak se čím dál častěji neubráníte opovrhujícímu úsměvu. Největší devizou je pak bezpochyby samotný chlupáč, kterého jsem si oblíbil i já, a to mě domácí mazlíčci příliš nerajcujou. Pro příznivce psů a psovodůsamozřejmě povinnost. ()

lucijelucije

Velké zklamání, protože tenhle snímek mohl mít potenciál, ale aniž bych byla na to připravená, stala se z Maxe rodinná pohádka, kde předvídáte i nepředvídatelné, kde nemůžete nic brát vážně a kde čekáte, že všechno špatné, se musí v dobro obrátit. Max je nádherný pes, krásně se na něho kouká, dobře se mu fandí, ale bohužel je to všechno utažené za vlasy. Já si myslela, že takové filmy se točily před dvaceti lety, ale jak jde vidět, pokud je někdo hrdina, musí to být jednoznačně superhrdina se schopnostmi nadpřirozenými. ()

Prochy38

Aneb když se z nápaditého a nadějného námětu udělá sračka v hlavní roli s dětmi. Škoda, hrozná škoda. Ale moje 3* jsou i moc... Netočili to v Disney? ()

H4ku11

Nemôžem pozerať filmy o pohnutých osudoch a oddanosti psov, pretože som maximálne neobjektívny a aj tak skoro celé preplačem. ()

filipvrbik

Začátek velkolepý, pak to bohužel začíná být takové americké (4.července, pes důležitější než bratr, dobrák zloduchem)... Ale jinak MAX je super (viděl jsem to na Primě MAX), a je to fajn film - některé věci jsou spíš takové z filmu pro děti, ale celkově mi to vyšlo na silné čtyři hvězdy...80% ()

Hepy13

Rodinná komedie? Ne! Rodinný film? No..možná. Ačkoliv je ve filmu pes, a mohl by svádět k přídavku ''Rodinný'' nebo ''Pro děti'', tak pozor na to. Je to prostě film po americku, takže akční. Mozna až moc...zbraně, střelba. ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný príbeh, kde problémy v rodine vyrieši šikovný pes. Samotný scenár celkom slušný, ale J. Wiggins mi prišiel nevhodný na rolu J. Wincotta. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

mi-ib

Jasně jde o příběh udělaný tak, aby byl stravitelný pro středoproudého diváka jakým jsem třeba i já. Avšak nemůžu říct, že je špatný. Navíc se mi líbilo, jak trefně střílí (ať už vědomě, nebo nevědomě) do stupidní americké hrdosti. To nejsilnější na tomto filmu je však jeho myšlenka. Každému divákovi v různých modifikacích musí po zhlédnutí tohoto snímku vyvstanout na mysli, jak je pes senzační zvíře a to neuzná jen úplný hovado. ()