V dosahu smrti

Když se bývalý elitní voják Colton MacReady dozví, že jeho mladá neteř je v rukou mexického drogového kartelu, neváhá a vyráží za zločinci, aby jí zachránil život. Svou návštěvu v gangsterském sídle ukončí až ve chvíli, kdy jsou všichni lotři mrtví a jejich rukojmí osvobozena. Mafii však nejvíce rozzuří skutečnost, že MacReady kromě rukojmí ukořistil i cenný flash disk s tajnými informacemi. Mexičtí gangsteři se spojenci v americké policii nasadí všechny prostředky, aby disk znovu získali. Zaútočí na usedlost, kde Colton žije se svou sestrou Angelou a ukrývá neteř Hailey. Začíná se zuřivý a nelítostný souboj o přežití. (TV JOJ)

Ellmariachi

Ano, čekal jsem něco opravdu hloupého, ale toto překonalo moje očekávání. Dokáži bez problémů vzít v potaz, že zde nebyl příběh. V pohodě. Někdo nám chtěl prostě jen ukázat co by se dělo kdyby... Dokážu pobrat ty neherce. Jasný bylo málo peněz. Když už ale mám ve vedlejších rolích komparz, proč ji nenapíšu alespoň chování průměrnýho žáka základní školy? Oka, řekněme, že si boss místního kartelu najímá naschvál blbce, ale proč ještě navíc slepce? To nemluvím o tom, že Scott asi taky zrovna po kalbě. Jenže on se aspoň po kalbě umí rvát. Čímž to tak nějak zachraňuje. Co říct? 3 hvězdy za Scottovi ruce a nohy, jinak je to fakt bída. A ještě dodatek. Mnohem lepší by to bylo obráceně. Kartel unese bloncku, Scott musí utéct před přesilou a na konci si jde pro neteř. ()

kaylin

Scott Adkins je v tomhle tak nějak už klasicky drsný, ale aspoň nám ukazuje, že v těch pořádně akčních scénách je pořád ještě borec a jen málokdo se mu vyrovná, tedy s té mladé generace. Co je důležitější, celkem se i choreograficky místy podařilo zaujmout, což je rozhodně skutečnost, která není standardem. ()

Rakosnicek77

Ale tak čeho je moc, tak toho je příliš. Mám rád akčňáky, ale nesmí se zvrátit v bezduché pobíhání a střílení pánubohu do oken. Scény, kdy kamera bere najednou pět mexikánů střílejících tupě do stěny domu v dvouminutovém záběru, ty prostě film degradují na lacinou pif paf zábavu, bez špetky děje. Takové bezmozkové zábavy, po vzoru osmdesátkové Smrtelné kořisti apd. ty už se ani do škatulky béčko stěží vejdou. A logika? Vysvětlí mi někdo ty přejezdy mexicko-americké hranice? Není to tam náhodou samej plot a zátaras? Tady přejíždí kolony SUV plných plně ozbrojených zabijáků, volně jako v Shengenu :-) No na mne asi už moc za čarou... ()

vegetol.mp

Die Hard na ranči. Doopravdy primitivní scénář, kterej vypadá jako z nějakýho předplacenýho scenáristickýho balíčku, kterej si amatérskej filmař může za dva dolary stáhnout z netu. Základní prostředí, základní postavy, základní dialogy. Naštěstí je tu Adkins, kterej je sám o sobě áčková atrakce, takže i když je film levnej, levně nepůsobí, protože je díky Adkinsovi na co se dívat. Film je navíc solidně natočenej, bitky jsou přehledný a všechno slušně odsýpá. Potěší i délka kolem 80 minut, díky který ta neskutečně primitivní zápletka nezačne nudit. Na druhou stranu, když se nad tím člověk zamyslí, není to moc veselá podívaná. Scott Adkins má charisma i schopnosti áčkový akční hvězdy a sledovat jak jeho nejlepší roky utíkají v pekle béčkovejch akčňáků je trochu smutný kino. ()

stuntmanMIKE

Ty vole to nemozu mysliet vazne. Nieco tak amaterske a hlupe som nevidel odkedy zrusili serial Walker Texas Norris. Uplne, ale uplne iracionalna sracka, kde horsie ako spravanie postav je uz len samotne hranie. Ked napisem, ze neherec Adkins bol najlepsim hercom filmu, myslim, ze to vypoveda vsetko. Cele to posobilo ako inscenacia STV z 80tych rokov. Pre pocte vystrelenych guliek som sa musel len smiat... uz viem preco kartel prisiel na troch velkych offroadoch...predsa aby boli schopni doviezt vsetky tie bedne s nabojmi. A ta finalna vlozka z westernovymi pohladmi medzi Adkinsom a serifom bola uz len spicka kokotnosti. Jedina vec, za ktoru sa tento film s kurevsky prestrelenym rozpoctom nemusel hanbit, boli bitky. To Florentine naozaj tocit vie. Prehladnost a zabery bez strihu boli naozaj efektne. Ale to je jedine svetle miestecko tohto pokusu o akcne krimi. Za to ta jedna hviezda. A ten zaciatok vyzeral tak nadejne... ()

Figu

Zařvi si Colton, držku mu rozbij - s takovým šmejdem nesmíš se srát, napal ho pěstí, k zemi ho dobij, přišla ta chvíle, musíš se RVÁT!!! Jakoby si Scottík tento veršík pobroukával pod vouskem po celejch 90 minut. Nekompromisní svižná akční jízda plná supr bitek a hlavně KURVA dost nasranýho Adkinse! Nebýt slabší čtvrthodinový pasáže plné keců, dám o hvězdu víc. Na některý divný a nepochopitelný chování postav SERU! Je to akční film, nepotřebuju zázraky! Jen nám Scotte sypej víc a víc takovýchto béček, Figusek bude připraven!!! 80% ()

Martin741

Suboje dobre, ale pribeh pride prazdny, Adkins nevie hrat, a hoci sa tu zjavil Jake La Botz /Rambo 4/ tak ani ten nic nepredviedol. Zatial najlepsie filmy Florentina su suverenne Undisputted 2 a 3. 35 % ()

carlos 2010

Na môj vkus priveľa strieľania bez nabíjania, ale bitky boli OK. Príbeh jednoduchý, ale hlavný hrdina OK. Klasika vystrihnutá ako z rokov 80-90-tych. ()

Johnny.ARN

Presne ten priamočiary, prvoplánový výplach, s lacným exteriérom, zlými hercami a infantilným dejom. Akcia bola síce permanentná, Adkins ich v bojovkách vypínal iným štýlom, ale tie prestrelky tomu veľmi, ale že kurva veľmi uberajú. A celé to bolo také natočené za 3 a pol dňa a tak zlé zrežírované, že sa mi ani nechce veriť, že je to Florentine. Chcel som dať dve, ale dám iba jednu za Adkinsa, lebo ten sa počas celého filmu nezastavil. Makač jeden. 1 z 5 ()

ywo666

Všetko zlé, čo zaznelo na adresu tohoto filmu je pravda. Prestrelky sú strašné. Aj slepý dement by mal lepšiu úspešnosť streľby. Adkinsa nevedia trafiť ani z blízka, bez krytia intenzívnou streľbou z automatických zbraní. Ktoré mali asi z dôvodu rozpočtu vypnutú automatickú streľbu. A ani zo Scotta by nebol práve sniper. Škoda, že Florentine nemá takú dobrú choreografiu strielačiek ako má pri bitkách. Bitky sú drsné, Adkins robí menej baletu a viac drsného marovania. Ale napriek tomu, že to je Rko, tak aj s krvou sa šetrilo. Umelá je drahá a na CGI sa mohlo zabudnúť. Tento film stál asi menej ako nejaká nová pičovina od applu. Film nemal budget ani na hercov, takže sa Scott ocitne vo filme s náhodne pozbieranými ľuďmi, ktorých stiahli z ulice za teplú večeru a sixpack piva. Čo je škoda. Tým bitkám by prospelo, keby mal nejakého dôstojného protivníka. A aj hlavný záporák mohol byť niekto výraznejší. Zaujímavé sú aj lokácie. Konkrétne som napočítal dve. Strašne by som chcel vidieť kombináciu Adkins/Florentine keby dali dokopy aspoň 10 mega a nevytunelovali ich ako robí Seagal. Dávam slabé tri béčkové? Ale hovno, céčkové hviezdy. ()

JohnSmith

Příběh ohraný a zasazený do buranova. Jinak Adkins je naprosto úžasný, akce je fakt výborná a je jí hodně. Říkám se, kdy už konečně dostanou Adkins s Florentinem šanci v nějakém dražším akčním filmu. ()

m.a.t.o.

„Zabili Walta!" – „Keby ho nezabili oni, tak by som to urobil ja." Aj na Florentinovske pomery to pôsobí ultralacno. Až sa mi zdá byť ten trojmiliónový rozpočet nadhodnotený, ale aspoň je to zaujímavá demonštrácia toho, že natáčanie v Kalifornii a Bulgárii je cenovo niekde inde. I keď vizuálne to tentoraz vyznelo na rovnako. Ale nie o tom som chcel. Zápletka je klasicky béčkovo jednoduchá, ale to nekritizujem, iba konštatujem. Na čo sa všetci u Florentina tešíme sú, samozrejme, bitky. Už úvodná sekvencia ukazuje, že Isaac a Scott sa snažia každým ďalším spoločným filmom posúvať svoju už aj tak vysoko nastavenú latku v tejto oblasti vyššie a vyššie. Len škoda, že vo zvyšku filmu sa viac strieľa ako bije. Miestami som pri prestrelkách upadal do polospánku a z času na čas ma prebrali až súboje. Herecké obsadenie pôsobí s výnimkou Adkinsa a jeho pichateľnej sestry a netere dosť...no povedzme, neprofesionálne. Tí záporáci vyzerali skôr ako mexickí gádžovia, ktorých producenti zohnali v miestnom pohostinstve a odtrhli ich od rannej dávky tequily, než ako členovia kartelu. 45 % ()

kenkaku

Rozporuplný dojem. Vše začíná velice potavě - Adkins/mlátička se předvede v plné parádě hned z kraje. Pak nastává hluchý blok keců a rádoby napětí úrovně mexické telenovely... a pak zase nášlap akce až do úplného závěru. A ta akce není uplně zle natočená. Souboje velmi povedené, přestřelky také fungují. prostě vše v rámci odpočinkové logiky. Celek ale působí hrozně lacině a levně. Filmový kritik by asi nazval "komorně" nebo "minimalisticky". Já říkám odfláknutě a za levno. Celkový dojem to zbytečně kazí. Každopádně je to lepší ne COKOLIV se Seagel za posledních 15-20 let. Asi tak. ()

sedm.1

Spolupráce Isaaca Florentina se Scottem Adkinsem se tentokrát v případě Close Range hrubě nepovedla. A důvod je naprosto jasný a evidentní. Není to ani opravdu brutální lacinost celého snímku, jehož rozpočet bez přehánění vypadá tak na pár tisíc dolarů, není to ani triviální a po milionté omletá zápletka, a ani fakt mizerně odvedená práce, a to jak lidí před, tak za kamerou, ale jen a pouze nepochopitelné nevyužití Adkinsova mistrovského bojového umění, kterého se zde dočkáme asi tak zhruba ve třech momentech, jinak se buď mele hloupě hubou, a nebo když už k akci dojde, tak se střílí, ovšem to způsobem velmi nepřesvědčivým a ne příliš záživným, takže to prostě celé spíš vypadá, že pánové (ne)herci dostali pistolky, spousty slepých nábojů a bylo jim od režiséra nařízeno, máchejte těma bouchačkama kolem sebe jak pominutí a když na někoho zařvu Padni!, tak padne. A (ne)herci skutečně komicky padali, do toho hrála pravá mexická mjúsik, no byla to prostě slabota od začátku do konce, zkrátka nevýrazné, hloupé, laciné béčko. Já si tak sice můžu ve filmografii Scotta Adkinse odškrtnout další snímek, ovšem v rámci jeho kariéry musím bohužel jen konstatovat, že se určitě jedná o jeden z jeho vůbec nejslabších počinů. ()

iXtr3m3

Riadna sračka. Dve hviezdy len za pár fajn súbojov, čo má na svedomí Scott Adkins, inak to bola sračka za 5 korún, natočená a zostrihaná za pár dní. Hanba. Adkins nikdy nemal šancu dosiahnuť to, čo kedysi dosiahol Van Damme, ale dostal sa pod úroveň jeho súčasných filmov v dobe, kedy JCVD bol hviezda. Škoda. ()

keoma26

Takhle vymazleny becka byly v 90. letech v pujcovnach rezervovany na mesice dopredu. Absolutne nikdo neumi hrat, zato ale kazdej umi akcni remeslo, a to staci... ()

Lefty86

Je sice vidět omezený rozpočet, vše se točí okolo jednoho ranče, ale nevadí to je to skvěle zvládnuté, Adkins správně nas*anej bitky výborný. Akční béčko jak má být!! ()