Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

k.rakonos

Není to vyložená bomba, nicméně jsem se dobře bavil. Díky Bohu, že se občas natočí i komediální filmy bez psychologického pozadí, protože mrazivých komedií máme přehršel, ale čistokrevných komedií moc ne. A ústřední špičkové duo herců Vetchý / Stašová umí udělat i z průměru mírný nadprůměr. A tato komedie je nadprůměrná. Spousta hlášek, asi jsme byli i s příbuznými cílová rodinná skupina, dobře jsme se bavili všichni ve věkovém rozmezí 10-50 let. Ze začátku jsem si musel zvyknout na netradiční akční vsuvky, ale pak ta parodie na Bonda alias živé sny Vetchého, pak to tam tak nějak i patřilo. Tipuji, že mnoho procent to nakonec nezíská, protože většina uživatelů csfd.cz je nepochopitelně přísnější na domácí snímky a i proto se musí na hodnocení i komentáře zde přistupovat většinou s rezervou. ()

psekera odpad!

Myslí si tvůrci, že divák je trouba a nebo , že když už zaplatil vstupné tak je to vlastně jedno co mu pustíme. Mám to v hlavě akorát čerstvé. Prostě Vetchý je super evidentně je o mnoho lepší než je Cieslar režisér a Horský scénarista. Už to tu někdo psal to nejlepší z filmu je opravdu v traileru. ()

Corek

Blbost, ale na mě to namířeno nebylo, takže nepodceňovat. Ostatní v sále se smáli jak blbý. Pan Vetchý ví, jak udělat srandu, to se mu musí nechat. Takže si umím představit, že u široké veřejnosti to zaboduje. ()

TWANG1977

Vadili mi některé té bondovské scény které vyzněli trošku trapně prtoto 4 hvězdy jinak hlášky bezkonkurenční :D ()

wal

...a mně se to líbilo. Ondřej Vetchý je komediální herec, který u mě od Okresního přeboru boduje a tato komedie vše podtrhuje. Absolutně jsem se odreagoval a smál jsem se velkou část filmu. ()

bruker

Příjemně prožitý sobotní večer. Komedie v podání herců, kteří opět nezklamali a bavili diváky. A mezi námi kdo neměl jiné vysněné představy o svém životě? ()

asahak

Komedie, u které se člověk opravdu skoro furt směje. Řekl bych, že je to hlavně Ondřejem Vetchým a samozřejmě i Simonou Stašovou atd. Co se ale týče filmu, tak nic extra. Jak už tu několik lidí psalo, ty snové pasáže se mi tam moc nehodily. Sperminátor mi přišel uplně mimo mísu. Když ale zapomenu na snové pasáže, tak dobrý film! ()

andydufrsn

Hrozná bezduchá bezdějová blbost, kterou malinko, ale opravdu jen malinko zvedají, tradičně skvělí Stašová a Vetchý. Ostatní herci a to hlavně pak Tereza Voříšková mi přišli dost znudění a celý výkon jakoby říkal „proboha ať už to mam za sebou“, zřejmě už asi tušili co z toho vzejde. Nevím, jestli autory inspiroval klasický „Muž z Acapulca“ nebo jejich vlastní postpubertální sny a představy, ale než natočit tohle, to by bývalo bylo lepší věnovat peníze na dobročinnost ()

studentice

Párkrát jsem se od srdce zasmála. Hlavně Ondřej Vetchý a Petr Vančura mě hodně pobavili. Ale bohužel tam byla spousta nudných pasáží. Byla to fajn oddychovka, ale znovu vidět nemusím. ()

sorbon1

Ty snové pasáže mi přišly mi zbytečné a místy i trapné. Jediná snová scéna, která se mi líbila byla ta, jak se procházel u bazénu coby nadsamec a následně se probral na Mácháči, to jsem se nasmál. Bez těchto scén je to příjemná česká komedie, kvalitně obsazená. ()

PinkButterfl

Na tento film som sa veľmi tešila najmä kvôli hereckému obsadeniu. Ondřej Vetchý a Simona Stašová opäť nesklamali, príjemne a milo ma prekvapila aj Kristína. Pri filme som sa bavila, viaceré scény sú naozaj podarené. Jediné, čo mi dosť prekážalo a čo ma mrzí, sú scény, ktoré si Ondřej vysníval, podľa mňa výrazne uberajú filmu "tú správnu šťavu". Sú to väčšinou scény zbytočne natiahnuté, nezmyselné, možno by stačilo , keby boli v celom filme 2-3 takéto scény a nie toľko... Podľa mňa by bol film bez týchto pasáži oveľa lepší a vtipnejší. Na záver by som ešte dodala, že ma milo prekvapilo, že sa vo filme nepoužívali vulgarizmy, čo je bohužiaľ v dnešnej dobe tak veľmi populárne a tak dokázal, že to ide aj bez nich . ()

jakobo46 odpad!

Do chvíle než jsem navštívil kino s filmem Život je život, jsem se domníval, že monopol na točení trapných filmů má jen pan Troška. Bohužel tento film je dosti slabý, prakticky bez jakéhokoliv příběhu a nevylepšuje ho moc ani Ondra Vetchý se Simonou Stašovou, kteří svými hereckými výkony opět nezklamali. Bohužel po hodně dlouhé době, jsem v kině koukal na hodinky a tlačil ručičky očima, aby již byl konec. Vzhledem tomu, že jsem byl ve velice příjemné společnosti bylo utrpení o dost menší. ()

bratr_jezek

Pokud skloubíte Muže z Acapulca a parodie na Bondovky, možná vám vyleze podobný český film. Vetchý a Stašová se snaží, někdy se i zasmějete, někdy máte pocit spíš tragikomedie, někdy jen nechápavě sledujete ty "setkání" s dalšími herci této komedie. Celkově to stěží překročí průměr, v televizi to bude působit jako příjemný film na překonání ošklivého počasí či náročného dne v práci, v záplavě podobných však brzo zapadne, což je škoda. ()

Denieel

Vetchý jede, mám pro něho opravdu slabost. Stašová pěkně sekunduje. Nebýt té zbytečné výplně a parodie na Bondovky, asi by ten film vyšel jako celek ještě lépe. Méně je někdy více. ()

Jan21

PLUSY : 1, Vetchý 2, dcery Vetchého 3, postava „Ještěra“ 4, poněkud předvídatelný děj a vtipy ( které ale u mě báječně fungovaly ) 5, letní kino v Karlíně Letní odechovka ( shlédnuto se zenou a dvěmi pubertálními dcerami, dokonce mi nevadily podprumerne Krusovice na čepu ), bondovské prolínaní vůbec nerušilo, dal bych 4,5hvězd ()

paulusm

Film Život je život je postaven na skvělém hereckém výkonu Ondřeje Vetchého a Simony Stašové,ale za mě ho neskutečně sráží nadstavba s Jamesem Bondem,která z celkem slušné komedie dělá zbytečnou slátaninu.Často laciné snadno čitelné vtipy jako u filmů Zdeňka Trošky,bych asi ještě zkousnul,ale jízdu v tunelu s Otéčkem už je silná káva.Slabé tři hvězdy jen za přítomnost Ondřeje Vetchého. ()

rebelllka

Naprosto nepovedený snímek. Snaha o příběh byla ale nepovedla se .Františkovi sny jsou naprosto zmatené a nepochopitelné. Prostě na České filmy se do kina radši nehrňte zvlášť při takovém chabém obsazení . ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST