Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

tribican

Jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl až do konce. Přes dobré herecké obsazení je film neskutečná kravina, lituji, že jsem nesledoval Hercule Poirota. ()

Paulie2

Neustálé přepínání mezi realitou a fantazií celý film neskutečně kazí. Pokud člověk sníží nároky a potřebuje si jen oddechnout, je to celkem přijatelné. Znovu se na to ale dobrovlně určitě nepodívám. 3*, protože 2* si to nezaslouží. ()

Mark1983

Ze začátku to vypadalo docela nadějně,ale je v tom moc hluchých míst, jenž hraničí až s nudou. Ale i přesto se tomu občas usmát dá. ()

Jardatekk

České filmy raději moc nesleduji, protože mi nepřijdou vtipné, ale spíš depresivní. Já se filmem chci bavit a tohle mě příjemně překvapilo :) ()

datel13

Takova dobra ceska blbost. O priprclym prazskym policajtovi co si pomaha bondovskejma fantaziema jako unik ze vsedniho zivota s obstarozni manzelkou a vypecenou rodinou. To je docela hezkej motiv. Samozrejme, ze se nepovedlo tento motiv vyuzit nejak zvlast dobre, ale celkove to docela ke koukani je. Jen jednu vec jsem dost nepochopil, a to jak uplne zoufali cesti moulove maji vztahy s pomerne luxusnimi babami, o nekolik lig vys nez jsou oni sami; co vic - ty holky jim jdou jeste na ruku jako by byli nejakymi Jamesy Bondy z fantazií hlavniho hrdiny policajta Franty. Ma treba Tereza Voriskova zapotrebi hrat v takovym filmu? Ale ja rikam, celkove se to i pres radu nelogicnosti dalo. A taky mam rad O.Vetchyho. ()

KraLuban odpad!

Booože, taková příšerná s.ačka...cimrmanovsky jsem musel dokoukat, abych si ověřil, že bude i druhá půlka tak neuvěřitelná trapnost. Česká variace na Bob Sen Klára žalostně selhává a je úplně mimo mísu...kde originál srší svěžím vtipem a nadsázkou, tady je to jen hutná chujovina, těžkopádná a blbá. Nevěřil bych, že Vetchý bude hrát v takový hrůze. Strašný. ()

Sa.sa

Šílená komedie kde si policajt hraje na Jamese Bonda :))) Jeho náctiletou dceru zatím zbouchne někdo na diskotéce... Jeho žena se odstěhuje k milenci... Jeho mladá kolegyně na kterou si myslí chodí s jiným a navíc je v jiném stavu... Prostě vše co se má a může podělat se podělá, ale naštěstí se to všechno na konci narovná a dopadne tak jak má :))) ()

ABC1

Bohužel začátek mě namlsal, ten se povedl, bylo tam pár vtipných míst, ale čím dál víc se to podobalo Muži z Acapulca, škoda...Ale Ondra jako vždy vždy výborný, takže nemůžu jít pod tři hvězdy! ()

copstp

To je tak, když máš blbej den, všechno tě bolí, nic se ti nechce a tak si pustíš nenáročnou Českou komedii aby jsi zhruba v půlce zjistil, že je to sice Český, je to dost nenáročný, ale je to komedie u který sice fakt nemusíš vůbec přemýšlet, ale má jednu chybu. Není vůbec vtipná. Pak si řekneš, když už je ten koronavirus, že bych hercům fakt nedal ani korunu příspěvku a nechal bych je mlátit krumpáčem do země. Je pravděpodobné, že by to byla na pohled daleko větší zábava. Mimochodem. Také mi připadá, že Ondra Vetchý, ač jsem ho míval rád, leze do čím dál blbějších filmů. ()

vinducha

Zase si to skoro celé ukradl pro sebe , myslím O.Vetchý , ale paní Stašová sekunduje zdárně , parádní rodinná komedie. ()

Georginek

Proč se furt musej točit takový sračky? Kdybyste radši koupili nějakej pořádnej seriál, místo těhle hoven. Vyhozený prachy z vokna. Jedna za solidní řezivo. Jinak otřesná bída. ()

Thalin

Tady něco málo předvedla akorát Stašová. Zbytek byl děs běs a při každé scéně s agentem Františkem, jsem musela přivírat oči, jak stydno mi za tu postavu bylo. ()

uletov

Asi jsem blázen,ale mě to bavilo a i sem se fakt zasmál. Vetchého v takové komediální ptákovině bych nečekal. ()

motyka52

Za scény z reálného života bych dal klidně slabé čtyři, zejména kvůli Vetchému. Bohužel jsou ve filmu ale také totálně trapné a ujeté snové sekvence a co hůř, není jich zrovna málo. ()

Pythonator

Na český film je to povedené. Bohužel český divák není připraven na něco tak odlišného. Pokus o ujetý humor tak úplně nevyšel. Scény Vetchého jako hrdiny mohly být tím nejlepším na filmu, prostě crazy komedie jak sviňa, ale bohužel to je tak blbě natočené, že to spadá spíš do trapnosti. Ale i tak jsem se pobavil. Hlavně první scéna na Mácháči s první bondovskou představou, to je prostě nářez. Navíc se zde sešly jedny z nejhezčích hereček u nás, Sára a Tereza. ()

henrykladivo

Zhlédl jsem film Láska je láska se stejným režisérem, přečetl jsem si přirovnání, lépe řečeno, že se jedná o volné pokračování tohoto filmu a čekal jsem minimálně stejnou úroveň. Bohužel, nezjistil jsem jakou má film spojitost s úspěšným filmem Láska je láska, depresivní, střeštěné, nesmyslné pasáže, pár záblesků českého humoru, zklamání od začátku až do konce. ()

vhorky

Jednoduchá česká komedie, která má blíž ke Kameňáku a Babovřeskám než k nějakému oscarovému filmu. Člověk se zasměje, především Ondřej Vetchý se asi realizoval. Dámské publikum středního věku se v některých fázích filmu řezalo smíchy tak nahlas, že jsem myslel, že se tam brzy stane úraz. Film si tak trochu dělá legraci z naší policie, částečně i z bondovek. Obávám se ale, že film po prvních shlédnutí ztratí většinu vtipného, co v sobě má a stane se z něj odpad. Tři hvězdy dávám za technickou stránku, triky, honičky, střílačky, animaci a herecké obsazení, zejména hééérečkám. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST