Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Bednobuch

Příběh je dost nudný a ani vysněné scénky Vetchého to nevylepší, ale celý film je doslova propletený vtipnými scénkami, nebo hláškami, které film staví mimo klasické nezáživné filmy. Po dlouhé době český film, který stál za cenu lístku. ()

pabloss

Skvělý Ondřej Vetchý, Stašová se mi k němu nehodila. Pasáže se sny mohli vynechat. Jinak dobrá bláznivá komedie pro pohodový večer. ()

PORTER44

Nebylo to tak hrozný,na jakou si "Českou parodii na Bonda" docela dobrý,O.Vetchý ve dvojroli na jedné straně jako poručík policie který má ženu a tři dcery a na druhé straně jako agent Frank který honí jakého si padoucha zvaného sperminátor.Bylo tam pár docela dobrých hlášek a vtipných scén,herecky docela dobrý O.Vetchý,Stašová,Táborský. ()

JerryPilsen

Ztřeštěná komedie,které chybí mantinely a nějaký hlubší příběh.Vše je v jasných kolejích,žádná postava nepřekvapí.Ale naštěstí jsou herci skvělí a slušnými gagy drží neuvěřitelné situace nad vodou. ()

Konev

Už dlouho jsem se tak od plic nezasmál. Takový odlehčený Kameňák, ale ze života. Skvělé herecké výkony Ondřeje a paní Simony. ()

MartyZcz

Musím říct že tehle je jeden z těch českých filmů kterej se fakt povedl... a taky v tom bylo efektů jak něco což na český film super ()

mourek1000

Trochu lepší Kameňák, ale opravdu jen trošičku. Z totálního blábolu neudělá dobrý film i skvělý herec. Sem tam dobrá hláška nebo komická situace, ale celkové vyznění filmu je tristní. A bondovkám se stejně nejlépe posmíval Muž z Acapulca. Zde to vyzní trapně (pokud se o tom Vetchému opravdu nezdá...). ()

Von Kempelen

Chvilkama jsem se i zasmál, ale jinak klasickej českej film posledních let vhodnej tak pro líný nudný odpoledne u TV, kdy si člověk během filmu odběhne pro nápoj dle chuti a po půl hodině strávený všemožnejma jinejma činnostma si říká:"Nekoukal jsem já předtím na něco?" ()

dedavena

Nadherny začatek. Leto, sluničko, bazenek, pohodička, tak sem tym hercum zaviděl. Byl si pomalejši, pravi Jana a ty si stlustla, pravi Frank. Frank je drsňak, cera cygani, picha za zady, je ftym a něvi s kim. Mimojine se Frank musi postarať o Luciju a Papež v něho vjeři. Spisovatěl něskoči, ale zrobi z pussy sluničko. A Jana si ešče furt mysli, že stoji za hřich. Doktor se divi bo take spomalene spermije v životě něviděl. Sněhove pusinki tež mam rad. Nakoněc si děda, tato a maš ščesti, že si něcyganil. Paru dobrych hlašek, paru horšich momentuf, ale fcelku sem se bavil. ()

lineker

Ano ujeté, chvílemi hloupé, dětinské. Ale jak mohu hodnotit jinak, když jsem se půlku filmu prochechtal. Ondra Vetchý to prostě celé posouvá jinam. ()

Kejxx odpad!

Opravdu, ale opravdu si dávám zákaz sledovat české filmy. Ty desítky vyblitých minut mě utvrdily. A to se snažím být velmi permisivní a nechci generalizovat. Amen. ()

cmeldova

Nemůžu se nějak rozhodnout...scény, kdy si usedlý, pupkatý, prošedivělý tatík představuje, že je hrdinou akčního filmu s namakanou postavou, bujarou kšticí a každodenním dobrodružstvím opravdu pobavili, zvlášt vždy při návratu do reality a záběrem na "hrdinu". Ovšem toto mi trvalo jen několik takových scén. Když jsme se dostali cca o 20 minut dál, scény už byli přehnané, nebyli už ani zajímavé, ani originální, ani zábavné. Mé nadšení skončilo...film jako celek na mě působí opravdu nezáživně...není na něm jinak nic, co by mi stálo za vyjádření, co bych mohla pochválit nebo zkritizovat. Tudíž dva bodíky za počáteční snahu zaujmout a pár úsměvných scén ()

Hirogen

Příjemná komedie, kde mohl se mohl O. Vetchý herecky vydovádět, což taky udělal. Přes den despotický otec s obtloustlou postavou, ve snu osvalený agent řešící nejvyšší zájmy na planetě. Celkově pobavilo a peněz za kino nelituji. ()

kecal

Velice zdařilí pokus o napodobení trapné americké komedie, jakých na nás tato země chrlí ročně stovky. Tak proč se k nim sakra snaží přidat ještě čeští autoři :( ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST