Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

orkadimenza

Bylo to při sledování Dokonalého šéfa, kdy jsem si poprvé pořádně uvědomil, že Bradley Cooper má ve svém rejstříku jednu perfektní roli za druhou. Buď to je nejvíc cool hezounský učitel co se jede s kamarády opít do Las Vegas, spisovatel který díky zázračným drogám začne být mimořádně úspěšný ve všem na co sáhne nebo nejlepší sniper v historii Spojených Států, který odstřeluje jednoho iráckého parchanta za druhým. Přesně do téhle šablony spadá i jeho role v Burnt. Ale proč jsem si to uvědomil až teď? Protože film hraje až příliš na efekt, aby bylo všechno perfektní na první pohled a detaily se nezaobírá. Hlavně aby byl Bradley charismatický jako vždy (což se mu daří, jen ne vždy jeho postavě fandíme) a vaření včetně jeho neustálých OCD připomínek musí vypadat tak, že skutečně jde o vteřiny (což je holý nesmysl vzhledem k několika věcem, na které rozumný člověk dojde během několika vteřin). Nerozvíjí tak pořádně jeho minulost ani vztahy s ostatními kuchaři, až na jednu, aby to bylo zajímavé pro nejširší divácké publikum. Bradley ve své roli rozhodně nezklamal. Co ale zklamalo byl jednoduchý příběh směřující k jednomu zřejmému konci, pouze s jediným (navíc docela uměle) vyvolaným plot twistem. Kdybych měl dojem z Dokonalého šéfa shrnout v jedné větě , tak to bude "Navenek krásný obal knihy, ale uvnitř poněkud chátrá." Jako nenáročné dráma ale poslouží dobře. ()

Mimomisu

kvuli hlavni postave vic jak tri hvezdy dat nemuzu, sorry. Byt to podle skutecne udalosti (ktera by i znela neuveritelne), dival bych se na to asi jinou optikou, ale kdyz u filmu, kterej od zacatku jasne smeruje k happy endu trva 65 minut, nez zacnete hlavni postave fandit, tak je neco spatne. A to nemluvim o logickych lapsech a zkratkach na zacatku, kdy by se jen tezko tak snadno dostal do pozice k otevreni vlastni restaurace. Na druhou stranu jsem si odskocil ze sledovani Hell's Kitchen k tomuhle, coz prijemne navazalo a body navic za relativne ealne ztvarneni kuchyne. Jeste, aby ne, kdyz je Ramsay koproducent i tohodle filmu. Ten chlap me pronasleduje :) PS.: Kdyz jsem o tomlhe filmu prvne slysel, jeste pred natacenim, doufal jsem, ze pujde o navazani na skvely, ale strasne brzo zariznuty sitcom s Bradem v hlavni roli - Kitchen Confiential. Bohuzel, to by fungovalo asi lip. ()

Ollie235

Po poněkud povrchnějším začátku přichází pravá kulinářská oddechovka, kterých se snad nikdy nenabažím. A to i přesto, že Burnt nepřináší vlastně vůbec nic objevného. Ono se na to prostě příjemně kouká - dobré jídlo, výborné obsazení a klasická cesta za Michelinskou hvězdou, proložená pár překážkami a nějakou tou romancí. Za mě o kousek lepší než nedávný Chef. ()

suzanne1997

Zajímavý film, který si alespoň podle mě zaslouží netradiční hodnocení. To mu však nejsem schopna dát, proto se raději budu držet toho svého. :D Není nic co bych mu vytkla, měl promyšlený děj bez menších výkyvů a prostojů, líbil se mi výběr hlavních postav i celkové ztvárnění. Podle mne jistě vhodný na dlouhý sobotní večer nebo jen chvíli, kdy si prostě potřebujete odpočinout. Co bych na něm vyzdvihla byla rozhodně ochota přizpůsobit se a přiznat, že nejenom já jsem dokonalý, sice až na konci, ale přeci jenom. Příběh jednoduchý, čas plynul a já doporučím, nemám totiž důvod, proč by ne. ()

filipvrbik

Ratatouille pro dospělé- jako jedl bych furt, na pořady o vaření se raděj nedívám a nejraděj mám McDonalds a pizzu a pochopitelně kopu sladkostí k tomu...no k filmu- ta jejich snobská pidijidélka byla opravdu divná- námět je neoriginální, obsazení poněkud zvláštní- Chefa hraje sniper :-)....ale konec je poměrně povedený a docela se mi to líbilo, i když je to 100minut nudy.....60% (P.S. dal bych si steak) ()

mira007

Na módní vlně pořadů o vaření se svezl i tento jednoduchý skvěle obsazený film. Možná to má takový pomalý způsob vyprávění mírně do nudy, ale pokud na to koukáte hladoví, tak vás pobaví ten gastrovizuál. Pohodový neškodný film. ()

bobstock

Těšil jsem se na vůni a geniální prstíky vytvářející noblesní pokrmy a dočkal jsem se protivně ctižádostivého Coopera, který chodí dumat nad smyslem svého života na krabice platýzů při ranní dražbě v rybárně. Čert vem nevyrovnané účty z feťáckého období. V restauračce zasedli potencionální michelinské hvězdy a tak zakrvácený po bitce udělám tu největší stropní bombu, z které tu třetí hvězdu už urvu. Kýčovitý a bez jediného receptu pro diváka, talíře s kostkami ve skluzu už jsou ve většině připraveny pro slzavého Bradleyho v kameře. V tomhle byl slunnej Chef s ranním toustem pro děcko mnohem lepší. 60% ()

Žižina

Prijemna oddychovka. Miluju gastronomii a tendle film ji konecne ukazal i se vsim tim rvanim v kuchyni :)) Nikdo za tim nehledejte vic nez tam je, zapletka je jasna uz od zacatku, i tak jsem se ale nenudila jedinou chvilku. Nemam problem s tim se na to nekdy kouknout znova. ()

JohnyD

Príbeh filmu je veľmi jednoduchý a už milionkrát videný, a ide sa podľa rovnakej šablóny, ale aj ten najrutinejší príbeh musíte vedieť prerozprávať, čo sa Wellsovi podarilo. Celý film by sa dal zhrnúť do jednej vety. Stane sa z Adama Jonesa Yoda alebo Darth Vader medzi šefkuchármi? Celý príbeh tiahnú Cooper (vôbec si neviem predstaviť Reevsa v jeho roli), Sienna Miller a Bruhl (hrozne mu prajem nech prerazí v Hollywoode) a chémia medzi nimi je skvelá, zvyšok hviezdneho obsadenia si odštekne svoje 3 repliky a 5 min na pľace, ale všetko to odsýpa jak má. Super ustricový začiatok, tvorba tímu a la Dannyho parťáci, rivalita medzi kuchármi mi dosť pripomínala rivalitu medzi Sennom a Prostom, môj nový hudboný objav, ktorý mi už hrá asi 100x (Glitter and Gold - Barns Courtney) Trošku zamrzí, že minulosť Jonesa je odrazovým mostíkom celého filmu a mal by na ňom stať príbeh v súčasnosti, ale moc sa až na pár viet z dialógov nedozvieme (tu by Finecher vyžmýkal omnoho viac) alebo to michelinské strojové správanie bolo veľmi cez čiaru (nikto ich nikdy nevidel, ale vieme čo si vždy objednajú a čo urobia). Ak milujete jedlo neobanujete (ísť do kina s prázdnym žalúdkom je zlo) pri tých detailných a perfekcionistických záberoch na prípravu pokrmov som odpadával blahom (skvelá kamera Goldmana) a po východe zo sály som zbehol do svojho obľúbeného bistra a dal si novú špecialitu podniku. Príjemných 100 minút v kine. 8/10 ak nie ste milovník jedla o jeden bod menej. Som rád, že v poslednej dobe sa k nám aspoň raz ročne dostávajú filmy z kuchynského prostredia ()

Hepy13

Stejně jako třeba filmy o zvířatech, tak i tyhle chuťovky o vaření mam hrozně rád. Na obyčnejný kuchařský film nastoupil doslova celej personál hvězdných hollywoodských tváří... to se teda jen tak nevidí. Všichni uvařily můj chod na jedničku a já si opět pomlaskával. A úplně stejně jako minulý rok u filmu Šéf, mi chutnal i tenhle dokonalý šéf Bradley Cooper. Přesto že nejsem žádný Michelin, dávám mu těch hvězd hned pět. ()

dee.n

Vcelku milý filmík, jehož český překlad Dokonalý šéf se mi moc nezamlouvá. Zajímavý námět, který nenudí, herci hrají uvěřitelně a nejvíc se mi líbí, že mezi Bradleyem Cooperem a Danielem Bruhlem funguje jakási příjemná "chemie". Daniel Bruhl je pro mne osobně pan herec, ať už se objeví kdekoliv. Vždy je pro film příjemným oživením. Bradley Cooper mne mile překvapil, role se ujal se ctí a věřím mu každé slovo. Líbí se mi postava Adama a jeho cílevědomost a touha být ve všem perfektní.Hvězdičku ubírám jelikož má film pomalejší rozjezd a chvilkami mi přišel přehnaný. ()

Greg25

Hvězdně obsazený snímek, který je průměrným dramatem a ve své podstatě vážnější variací na Šéfkuchaře nadivoko (s Bradleym před Pařbou). I tam byla řada témat zmíněna a přestože v komediálním duchu, mnohdy mnohem lépe (pocit neomylnosti superhvězdy šéfkuchařů, pařby do rána, apod). Dokonalý šéf je drama (vtip ani jeden) s příjemnou atmosférou, která by ale vzhledem k tomu, co chce říct vlastně příjemná být neměla. Není to příliš uvěřitelné drama, je to spíš instantní americká polívka, která nenadchne ani neurazí. Herecké výkony, ale skvělé (za mě nejlepší ředitel hotelu Daniel Brühl). 60% ()

Randwulf

Občas je dobrý pustit si něco bez očekávání, jako je třeba modrý Burnt (Češi se svým překladem se zase vyznamenali, protože ať už bych měl Bradleyho postavu popsat jakkoliv, Dokonalý šéf by to nebyl...). Že by to mělo nějakou fenomenální dějovou linku, tak to nemá. Že by herecký výkony Drisse, Nikiho Laudy nebo kohokoliv jinýho byly dechberoucí, tak to nejsou. Ale jako celek to nějak, pro mě sympaticky, drží pohromadě. Já totiž tohle šialený kuchařský prostředí, točící se okolo hvězd od típků z Michelinu, můžu. A za každý nakouknutí do kuchyně, ať už tam vaří Remy, Jon Favreu nebo Adam po pokání v podobě ústřic, jsem rád. ()

dannyyy

Taková jednohubka na nedělní odpoledne. Nebylo to zlé a dokonce docela chutné. Doporučuji ještě k tomu shlédnout "Šéfkuchař nadivoko". ()

Dr.Manhattan

Úžasne natočené. Bradley bol skvelý, zo začiatku som mal chuť jeho postave ublížiť no našťastie sa to zmenilo. Tak nejak, aj keď mi bola ta jeho postava strašne nesympatická, niečo na ňom bolo iné a ľúbilo sa mi. Dúfal som a vedel, že nemôže byť hlavný hrdina taký kretén. Našťastie nakoniec aj tak bolo. Filmy z kuchárskeho prostredia nemusím a tento som si pustil hlavne kvôli obsadeniu, pretože som bol zvedavý no som rád, že som sa odhodlal. Pekný filmový zážitok. ()

drozdy1

Výborné herecké obsazení, jednoduchý, ale velmi vtahující děj a skvělá hudba,která doplňuje záběry na jídlo. V této kombinaci se na film krásně kouká a začnete ho sledovat s mírným úšklebkem na tváři,protože tato kombinace Vás prostě nemůže nudit ( o to víc mě zaráží hodnocení ). Hodnocení: 88%. ()

heihatchi

Ani ryba, ani rak. Vypadá to, že pan kuchař přidal do omáčky příliš citrónu, neboť to nebylo vůbec vtipné a nakonec ani dramatické. ()

MikeeTheory

Bradley je pááán nejen jako sniper, ale i jako šéfkuchař. :) A i když jsem od Dokonalého šéfa čekal trochu něco jiného, nakonec mě to prostředí restaurace docela bavilo. Gastronomie jako taková se tu moc detailně neřeší, spíše jde o ukázku toho, jak to chodí v prvotřídní kuchyni s prvotřídními kuchaři. ()