Je rok 1814 a James Delaney, který je dávno považován za mrtvého, se náhle vrací z Afriky zpátky do Londýna. Nenávratně změněný, zlomený muž po svém návratu zjistí, že je jeho otec Horace Delaney mrtvý a země se zmítá ve válce s Francií a Spojenými státy. Příchod Jamese, který má zdědit to, co zbylo z otcova přepravního impéria, ohrozí nejen plány jeho nevlastní sestry Zilphy a jejího manžela Thornea, ale také politické ambice mocné Východoindické společnosti pod vedením Sira Stuarta Strangeho. (HBO Europe)

IZFNP

Zaujímavý začiatok seriálu, čo viac si priať. Hardy je výborný, s minimom scenára dokáže divy, čo je jeho veľmi špecifický talent. Zvyšok osadenstva zatiaľ skôr nevýrazný, vyzerá to na one man show. Pomalé tempo rozprávania so špinavou, temnou atmosférou funguje, mystické prvky dopomáhajú šikovne. Mierna neohrabanosť celého poňatia sa mi možno len zdala. Na ďalšie diely sa však mohutne teším. ()

PaTeXx

Asi to nebyl pilot úplně podle mých představ. V podstatě až závěr mi přinesl naději, že by se mohlo v následujících epizodách něco dít, jinak to byla takový zdlouhavý seznamovák s charaktery. ()

Masarka14

Jsem zvědavý, kam dál se to bude posouvat. Nejradši bych si dal celou sérii. Těch tajemných věcí je tam strašně moc a to je dobře. Výprava je skvělá, teď aby se nám rozjel ještě příběh. ()

shi_sha

Nemůžu jinak, už po shlédnutí prvního dílu tenhle seriál miluju, z 99% kvůli Hardymu. Tohle mu prostě sedí. ()

bowow

Po prvnim dile jsem vcelku prijemne prekvapena. Atmosfera je zde moc dobra, Tom Hardy je stredobodem vsude, kde se objevi, jsem moc zvedava, co vsechno se zde dozvime, jestli zapletka bude dostatecne zajimava a jestli serial nezacne brzy nudit. Zatim jsem plna ocekavani a chci dalsi dily :). ()

Pigface

Hutná atmosféra, vynikající obsazení a skvěle rozdané karty. Jednu hvězdu si nechám v záloze, ale už teď v lednu u mne jeden ze seriálových počinů roku. ()

L.O.T.R

Prvý diel nového seriálu Taboo od Toma Hardyho ponúka veľmi zaujímavý rozbeh. Hlavnou devízou bude určite samotný Tom Hardy, ktorý tu hrá postavu pomerne šialenú, no na druhej strane nie hlúpu. Ďalším plusom temný, špinavý a tmavý Londýn, to je presne to čo mi imponuje.Veľmi dobre rozbehnutý seriál, ktorý má obrovský potenciál a snáď to dotiahne do zaujímavého konca. 1. diel - 90% ()

Shizzy

Výborná, priam hororová atmosféra doplnená špinavými ulicami Londýna a ľahkým prísľubom mystiky. Tom Hardy rozhodne naplnil moje očakávania, a spoľahlivo ma tak navnadil na netrpezlivé čakanie na ďalší diel. Už ostáva len dúfať, že sa zažerie pod kožu rovnako ako tento. ()