Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

JohnMiller

Akcia a vymakané kaskadérske kúsky boli dokonalé. Hlavné aj vedľajšie postavy boli tiež skvelo vymyslené, z tohto hľadiska sa mi to neuveriteľne páčilo, jeden z najlepších akčných filmov za posledných pár rokov. Škoda, že príbeh hral iba druhé husle a svojim spôsobom bol pomerne dosť nudný. Dal by som aj vyššie hodnotenie ale videl som v tom taký potenciál, že ma to skôr zamrzelo. Miestami geniálne nápady a originálne spracované klišé však doprevádzala nudná vata a potom sa to už iba ťahalo a ťahalo ako v dnešných AAA fps hrách. Na jednej strane škoda, na strane druhej som spokojný. ()

salalala

Hodně unikátní podívaná, která možnosti FPS využívá na maximum a moc si nedovedu představit, že by bylo ještě možné jít dál. Najšuller diváka nešetří a de facto od začátku na něj valí jednu brutální scénu za druhou, nebere si servítky a společně s říznou muzikou ho vrhá do světa zběsilé a nepřetržité akce, která naprosto fantasticky simuluje počítačovou hru. Hlavní hrdina neumírá, naráží na různé překážky a po většinu času někam utíká, takže se pořád něco děje. Jestli něco vysloveně potěší, je to fakt, že akce je skvěle nastříhaná, přehledná a nepostrádá adrenalin. Ocenit se musí i tvůrčí invence, která je vidět z každého záběru a nebojí se přicházet s novými a novými prostředími a komplikacemi. Uchvátí taky naprosto fantastický Sharlto Copley, který si všechny své reinkarnace nehorázně užívá, je postupem času čím dál lepší a právě on dodává filmu potřebný nadhled. Tvůrcům můžeme oprávněně vyčítat hodně věcí. Ať už mluvíme o repetetivnosti, stereotypu, nepřekvapivé akci, nevysvětlené motivaci hlavního záporáka, neřešení jeho nadpřirozených schopností nebo samozřejmě absenci logiky, vždy budeme v právu. Není to ale asi úplně fér, protože většinu těchto věcí sám Najšuller dobře ví a kompenzuje je opravdu svěžím tempem a hlavně nadšením, které je vidět z každého záběru. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se bude ubírat jeho kariéra a držím mu palce, aby nedopadl jako dvojice Neveldine / Taylor, která se po podobně zdařilém a šíleném Crank vyčerpala. 70% ()

gegina31

Vůbec mě to nepřekvapilo. Hodně velkej průměr. Přesně jak jsem očekávala už od traileru, tak mě celou dobu sralo, že byl celý film natočen z pohledu Henryho. Říkám si, jestli to nemá tak vysoké hodnocení jen díky tomu. Ale u mě to mělo naprosto opačný efekt. Kdyby to bylo natočeno normálně, tak bych možná nějakou tu hvězdu přidala. Ale opravdu jen možná, protože děj taky nebyl kdovíco. Celkem dost brutální, takže ještě tohle by mohl být důvod, proč by milovníci Texaského masakru hodnotili tak vysoko. Jedna hvězda za scénu s koněm, druhá za písničku od Qeenů. Dle mého názoru, jedna z dalších nadhodnocených sraček. ()

AffectedFace

Výtečná pánská jízda, která nenudí ani v jediném momentě... Jsem rád, že Ilja Najšuller udělal pokrok až do celovečeráku.. Henry sice nemá ani jeden dialog (teda když nebudu brát jeho časté hekání), ale má výtečnou tendenci zabíjení a jednotlivé snímky jsou sestříhané až neuvěřitelně přesvědčivě. Na akční film je tady gore přehnaně skvělej.. ()

Blackhand47

Jako klasický film to ani moc brát nejde, člověk si během koukání připadá, jakoby sledoval nějaký gameplay. Kdyby to bylo kratší, rozhodně bych tomu dal i více hvězdiček, ale samotný film začne po několika minutách nudit kvůli nekončící akci. ()

L_O_U_S

Nevážná akční jízda bez výrazné myšlenky, ale zato v nekompromisním podání. I na ten Wilhelm scream dojde. (1 123.) ()

TheDon

Wikus van der Merwe se přesunul od kreveťáků do neuvěřitelně zběsilé akční řežby, která snad nemá ani obdoby. Pro každýho gejmra tohle musí být intergalaktickej orgasmus. Pokud pominu lehce děravej scénář, napálil bych tomu hodně silnou čtverku. Ale sere pere, Wikus je borec a jeho pět alter eg si to dává na max. Zasloužená pětka. 90% P.s.: oddělení hlavy očními nervy je vcelku neotřelej nápad....klobouček ! ()

IceQueen

Som jedna z obdarovaných, ktorým FPS spôsobuje kinetózu. Z Henryho sa mi tiež zatočila hlava a žiaľ inak, než by mi vďaka chlapovi bolo príjemné. Celkom by ma zaujímalo, koľko ľudí v kinách vrhlo, alebo dostalo epileptický záchvat. ()

Cl3ricK

Nakonec teda zvedám na plnou palbu, protože ten konec byl boží. I druhý den si pořád pamatuju ty nejlepší epické scény, geniálního Sharlta, který mi v některých scénách připomínal kapitána Johna Price z COD a mnoho dalších vychytávek. Brutalitou se nešetří, kulkama už vůbec ne. Rád se na tohle GTA na tripu podívám znovu. EZ. ()

Jigy

Obrovský, brutální, krvavý akční videoklip. Nic tak originálního a skvěle natočeného jsem už dlouho neviděl. ()

easaque

+2* Zvědavost mě přitáhla na tuto ruskou akční RPG specialitku a jelikož jsem žádné zázraky neočekával, tak nemohla zklamat. Příběhem extra body nezíská a je srovnatelná s ostatními béčkovými akčními sci-fi. Vysokou známku si ale u mě vyslouží díky stylu zpracování, i když originální je jen ve filmu a v počítačových akčních hrách je to dnes už běžný standard. Očarování z dosud nového nepoznaného v průběhu filmu upadalo - honičky, střílečky a mlátičky nemůžou furt stačit - až se dostalo těsně pod 3 hvězdy. Za pár let si na něj asi nikdo nevzpomene - ale kultovní průkopník to je. Viděl jsem, vohodnotil a můžu vodhodit, ty vole !;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Fíla

Vynikající a šílená jízda z prvního pohledu. Klasický Sharlto Copley, který snad v každém filmu předvádí buď neuvěřitelný herecký výkon, nebo do něho z obrovské části promítá své povahové rysy. Velice jsem se bavil, občas smál a přidal i mnohdy ironický, nechápavý pohled. Film z jiné perspektivy, než na které jsem a asi i jsme zvyklí. Sfouknete to jedním dechem a při tom se ani nenadechnete. Super zážitek. ()

Miseet

U tohodle filmu jsem měla pocit, jako kdybych hrála nějakou hru. Jedna velká nahánečka a střílečka, která nenechá diváka chladným, ale možná toho už bylo místy moc... ()

honajz2

Akčňáky typu "samá akce, (skoro) žádný příběh" nejsou sice úplně pro mě, ale našel se jich nemalý počet, které se mi hodně líbily (třeba Zastav a nepřežiješ) a obecně jsem u akčňáků radši, když je v nich akce dost a ne jen jedna scéna za půl hodiny. Tady jsem dostal neskutečnou řežbu, kde co minutu někoho zmasakrují a s akcí to člověku skutečně nedá vydechnout, nicméně si to u mě Hardcore Henry dost zabil svojí formou. On je ten first person formát sice dost originální, na jednu stranu, ale na celovečerák nevydá ani náhodou, rychle se omrzí a začne spíš dost nudit než bavit. A tohle byl i můj případ a jelikož to na tomhle stylu celé stojí, těžko můžu dát lepší hodnocení. Skvěle se tenhle formát hodí do her, případně i do interaktivních filmů, ale čistě jako film to působí, jako sledování let´s playe od nějakého youtubera, který zapomněl nahrát k videu komentář a tak sledujeme jen záznam hry, ve které navíc vše udělá dobře a přesně tak jak, má. Radši si nějakou takovou hru příště zahraji, než abych se znova díval na tohle. Navíc žádný strach o hlavního hrdinu se na mě skrze tohle zpracování vůbec nepřeneslo. Ale některé scény mají něco do sebe, to musím uznat. 2* ()

kombajn

Akce a humor, nic víc. Natočit tohle za 2 miliony dolarů je zázrak. Jasně, pokud jste nikdy nehráli 3D střílečku a nemáte rádi krev, tak pochopím, že to pro vás bude slabý film. Já hry hraju, takže jsem se bavil i smál možná víc, než ostatní. Snad jediné co tu chybělo je, aby hlavní hrdina po vzoru Duke Nukema někomu nakadil do krku. 9/10 ()

johny89

Pohlazení na hráčské duši od začátku do konce. Každý, kdo v mládí hrál Call of Duty a poslouchal rozkazy od Kapitána Pryce bude během tohoto filmu točeného z první osoby v sedmém nebi. Není to však pouze hloupá střílečka, kde násilně skonalo asi tak 300 lidí (bohužel přesné číslo se mi nepodařilo dohledat). Film má dost vydatný příběh a režisér se zaměřuje i na spoustu hezkých detailů z běžného života. Třeba mě potěšilo to, jak se lidé ve městě sbíhali k raněnému Henrymu, Henry krotí koně a podobně. Dlouho jsem neviděl takhle originální film. ()

M.i.k.e

zabili Sharlta parchanti!...čekal jsem podobnou lobotomizaci jako nabídnul první a hlavně druhý Crank a to jsem nakonec dostal...vlastně mnohem víc.Takový Crank 2 na speedu a na druhou.Tenhle splněný sen všech FPS pařanů totiž v první minutě nakopne celkem zběsilé tempo,která nepovolí prakticky po celých těch víc jak 90 minut.Na druhou stranu si ale říkám,jestli tohle dokáže docenit kdokoliv jiný,kdo není pařan,nebo alespoň někdy podobnou hru hrál.Ono totiž docela trvá,než si člověk zvykne na FP akci a musím uznat že i já jsem měl co dělat abych v prvních minutách nedostal epileptický záchvat.Hodně postav se navíc chová přesně jako pricmrndávačí v FPS hrách,což také nemusí být pro každého úplně srozumitelné.ve mě osobně nakonec převládlo to srdce hráče (byť prakicky bývalého),možná i s trochou nostalgie.Jestli je to ale formát použitelný do budoucna těžko říct...80% ()

Havaj8

Absolutní akční nářez, kterej tu snad v celovečeráku nebyl. A to celý z pohledu první osoby, jako by jste to byli právě vy. Od chvíle, kdy se Henry probudí až do konce to prostě nezastaví a jenom to dupe na plyn. Člověk ani nestíhá se chvilku zamyslet, o co tam vlastně jde a že ono to má příběh. Krve tam bylo víc než dost a prostě si s tím pohráli. Ruskej mlaďas to očividně celý držel ve svý režii, tak jak si sepsal a dopadlo to bravurně. Kéž by se takhle originálně jeho tvorba vyvíjela dál. Vyzdvihnu hlavně i ten konec, kterej ukázal, že všechno se dá obejít bez klišé, což mě dorazilo úplně. ()

Figu

Tři hvězdy a třikrát škoda... Škoda, že to mělo nádech sci-fi - ocenil bych trochu víc toho dění ze života reality pouličního rváče. Druhá škoda skrz nepřehlednost v soubojích - kamera se ani na chvilku nezastavila a mě to fakt sere i u akčních klasik, natož v něčem takto výjimečným. Třetí škoda je ta, že bohužel už dávno odzvonilo mýmu klukovskýmu životu pařmena - kdybych měl stále peska, asi bych tento kousek i jinak vnímal. Nicméně vzpomínky po Medalu či Half life to ve mě vyvolalo. 55% ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)