Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

DruidKarel

Jako malej jsem se jej nemohl nabažit a tehdy bych mu dal jistojistě 5*, dnes, s odstupem času dávám 4* a je mi jasné, že na tenhle film budu vždycky v dobrým vzpomínat... ()

C0r0ner

Klasické parádní osmdesátky, kde se hýřilo nápady a úžasnými (!reálnými!) efekty. Číslo 5 žije sice nemá nijak převratný scénář, ale i po více než třiceti letech má divákům co nabídnout. Být mi dvanáct let, tak by pátá hvězdička byla povinností, ale dnes už se na to dívám střízlivěji. Což ovšem neznamená, že by byl film o moc horší. 85% ()

tomtomtoma

Film Číslo 5 žije v sobě dokázal zachytit atmosféru 80. let v odlehčenější podobě. V teplých paprscích letního slunce se v záchvěvu odpočinku zrodil život. Filosofická hodnota pojmu života je pouze průvodní položkou, podstatná je zjednodušená akce střetu lehce rozpoznatelného dobra se zlem. Horší strana má více možností i početnější ansámbl, idealisty zdobí soudržnost a důvtip. Ústředním bodem přívětivého rodinného filmu je Johnny 5 (hlas Tim Blaney), důmyslný vojenský útočný robot. Zásah vyšší moci způsobí bolení hlavy i nové možnosti. Nejsilnějším instinktem je pud sebezáchovy a počítačový software se nuancím života a smrti přizpůsobuje rychleji i naléhavěji. Hlavní lidskou postavou je Stephanie Speck (sympatická Ally Sheedy), první průvodce oživlého stvoření reálným životem a idealistická ochránkyně každého živého tvora pozemského i mimozemského. Hvězdou filmu je Newton Crosby (příjemný Steve Guttenberg), konstruktér robotů s nezkušenou ostýchavostí při navozování nových mezilidských vztahů. Výraznou postavou je Ben Jabituya (Fisher Stevens), Newtonův bezelstný asistent jeho jediný opravdový přítel. Z dalších rolí: z vývoje událostí nervózní prezident Nova Robotics Dr. Howard Marner (Austin Pendleton), nenávistně pečlivý šéf bezpečnosti Novy kapitán Skroeder (G. W. Bailey), či Stephanin bývalý vypočítavý a hrubiánský přítel Frank (Brian McNamara). Číslo 5 žije bylo svého času hitem se zaměřením na dětskou část publika. Dnes je již nostalgická vzpomínka okoralá časem, přesto stále dokáže nezávazně rozveselit. A specifická atmosféra stylu 80. let, nejpodstatnější laskomina filmu, se nedá přehlédnout. ()

kvasiva

Dřív se mi ten film líbil více. Každopádně i dnes se na něj rád podívám, ale už ne s takovým zápalem, zaujetím jako kdysi. 4* z nostalgie ()

necisty

Odečtu-li faktor času, tak se jedná o super film, který mi zkrášloval dětství. Triky byly na svou dobu nadprůměrné, ale v tomto případě hraje prim děj. ()

Juto

Kultový film v 80' rokoch. Kto by nechcel robota, ktorý vie všetko ako Johnny 5. Čítať knihy za pár sekúnd som ako dieťa chcel tiež vedieť. Je to veľmi zábavné. 7/10 ()

zette

Za me neskutecne vtipny film, ktery me umi vzdy rozesmat. Nezapomenutelna scena je s tim rozebranym autem na zahrade.-). ()

Maty85

Opět jeden z rodinných filmů, který zná opravdu každý. Řekl bych až rodinný kultovní film a zase nějaký ten hezkej zážitek z dětství. ()

WolfR

Jednoduše řečeno je to takový hloupoučký nesmysl. Ale zábavný nesmysl! A pro celou rodinu! 3 hvězdy. ()

otík

Výborná komedie s oživlým a inteligentním robotem, která je plnná lidského rozměru, pochopení s živou hmotou a také s jasnými záporáky, kteří jsou po právu potrestáni. Velmi milé a příjemné. ()

Noviik

U mě to ve srovnání s E.T. vyhrálo právě číslo 5. Jako malý jsem tenhle film miloval a dokázal se na něj dívat pořád. Už jsem ho poměrně dlouho neviděl, snad zase někdy :) ()

charge

Nechápu jak o Short Circuit někdo může tvrdit, že se jedná o kopii spielbergova přiblblýho E.T., který se, jak je u něho zvykem, akorát motá kolem hromady spratků. Ještě beru, že v obou se bytost snaží učit lidskosti, ale v tom si myslim originální Spielberg neni. Někdo si tady asi neuvědomuje, že E.T coby mimozemšťan s vlastní inteligencí se pouze učí něčemu novýmu, ale Johnny Pětka je spousta obvodů, který si záhadným způsobem uvědomí sami sebe, což sice dvakrát originální taky neni, ale v tomhle hábitu super herců, hlášek, atmosféry 80. let i songů, několikanásobně převyšuje spielbergovu nudnou zhovadilost. ()

Prometheus69

Na svou dobu.... velmi pokrokové a zábavné, z pár nezapomenutelnými hláškami a smutným momentem... rovnající se téměř DEAD E.T... :) ()

Decker

Kdyz mi bylo dvanact tak jsem to proste zral, dneska je to takova prihloupla pohadka, ktera se snazi byt trochu jako Spielberguv E.T. ()

bubun

"Rozmontovat - mrtvý!" "Ten pes už dodělává!" "Mluv jako počítač, ne jako Apač..." A samozřejmě výborná hudba. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)