Mladý ambiciózní kontrolor jízdenek Joe dohlíží na poslední vlak odjíždějící z Londýna do temné a bouřlivé noci. Ve vlaku je obvyklá sbírka cestujících - od protivného mladistvého po businessmanku-workoholičku. Náhle vlak s pištěním brzd zastavuje v lese, když narazí do čehosi na kolejích. Strojvedoucí, který šel situaci prozkoumat, se nevrací... (noelcoward73)

elanius

(147/2015) / Howl mal v niektorých momentoch potenciál stať sa hororom roku. Chýbalo len pár drobností. Vlkodlaci, aj keď by mali byť monštrá relatívne primitívne, boli asi aj po mozgovej obrne. Znovu nemohlo chýbať pár dialógov tretej cenovej. A čo je škoda najväčšia, 75% filmu spĺňa nároky prvej hororovej ligy, ale ten zostatok je amatérčina C-čkových kusov. Čo ešte poteší je hudba. Síce zriedkavá, ale výnimočne presne nadávkovná. Inak najbližšiemu filmu s použitím reálneho ohňa prihodím hviezdičku. (6/10) ()

JohnSmith

Průměrný vlkodlačí vyvražďovací horor, který je celkem nezajímavý, krom prostředí vlaku. Vlkodlaci vypadaj spíš jak zombie mixnutí s upíry z Od soumraku do úsvitu. A loví i ve dne. ()

upson

Čekal jsem víc ale i tohle stačilo ;-) 55% Tento film mě jen přesvědčil, že ve sporech Spielberga s Lucasem ohledně používání CGI technologie, jsem jednoznačně na straně Stevena, tzn. zastávám názor, že počítačové efekty poctivé řemeslo maskérů hned tak nenahradí. ()

Forsberg11

Veľmi slušný vlkodlačí horor, kde nebyť tak hlúpeho a typicky hororového chovania postáv idem s hodnotením kľudne aj na 4*. Už len samotné umiestnenie deju filmu do nočného vlaku je plusovým bodom. Takéto prostredie (naviac, keď sa vlak pokazí uprostred lesov) vždy dopomôže atmosfére akéhokoľvek hororu. Nudiť sa nebolo kedy, už po pár povinných, úvodných minútach sa začalo s vlkodlačou hostinou a vďaka vysokému počtu cestujúcich, sa dal očakávať aj vysoký bodycount. Naviac bol celý film kvalitne nasnímaný a scény boli priehľadné. Žiadna rozstrasená kamera či tmavé obrysy. Howl je jednoduchá alé zábavná hororová jednohubka z Anglicka a konečne nejaké európske osvieženie v obrovskej záplave amerických hororov. Poprosím viac takýchto chuťoviek. 65 %!! ()

herr_carter

Romantický příběh o vlkodlačí rodince, kterou troufale nasrala banda nesympatických neumětelů ze zaflusaného vlaku hrůzy, jsem rád, že se vše nakonec v dobré obrátí a téměř všichni pitomci z vlaku jsou nemilosrdně zamordováni...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Kienast

Vcelku povedená jednohubka o vlaku s blbými lidmi a partě vlkodlaků co evidentně navštěvují fitko! Jsem rád, že jsem se dozvěděl co dělá dnes Eragon - kontrolora jízdenek. :) 6/10 ()

Gray Wolfman

HAUUUUUU!!!! To bylo tak strašně blbý, až z toho kvílím na měsíc!!! Tak blbý postavy, který brečej, že se nemaj jak bránit a mlátěj vlčka po palici hasičákem a ejhle, v požární skříňce se najednou válej 3 požární sekery... To o nich superprůvodčí nevědel??? No a vlkodlaci taky nic extra, pač podobnej zjev vydim občas ráno v zrcadle po prokalený noci. Jedna hvězda jen za to, že to jsou vlkodlaci a pro ty mám jistou slabost... Jinak doporučuji se tomuto průseru vyhnout vylikým obloukem. ()

Magika82 odpad!

Hluboké zklámání z velkého očekávání, jen potvrzuje přísloví: "Nečekej mnoho, nebudeš toliko zklamán/a." Dějová linie se drží od čisté Nedostatečné jen za nehty. Trikové efekty vypadly z přelomu 70. a 80. let. Za masky bych maskérům vystavila doživotní zákaz činnosti v oboru. Několik počátečních scén se známkou Velmi dobrá a Dobrá, nemohou zachránit celý snímek, natož posledních 10 minut tohoto po čertech zkaženého díla se scénářovým potenciálem jako hrom. Film se potácí na vratkých nohou mezi skupinou filmů "B" a "C". Bože milostivý, do čeho jsi to duši dal? Paul Hyett, Mark Huckerby a Nick Ostler se právě u mne zapsali červeným písmem. Nepojízdný vlak, les, noc, několik cestujících různého věku a myšlení, vlkodlak. Tolik potenciálu poslaného k čertu. A tam také tímto posílám i tento snímek.....tedy vlastně do Odpadu! ()

qxkamo

Krasny mrazivy zaciatok s uprsanym pocasim, tmou, no a v tom vlak zastavuje v lese po zrazke s niecim. Ale to je len nahoda. Nechcem spoilovat, tak... Pohodovy hororik britskej produkcie. Film neurazi, neprekvapi, ujde. Skoda toho, ze vela situacii bolo uz vopred jasnych, preto som dal o hviezdu menej. Ziadne herecke mena, preto ich vykon celkom potesi. A zobrazenie zla je tiez zaujimave. ()

bobstock

Vynechte podivnou samoúčelnost ´´britské vlády´´ nechat celou noc požírat lidi ve vlaku kousek za Londýnem a zbude vám jednoduchá kečupem nasáklá ukřičenost. Scénář ani režie není bůh ví jak ambiciózní a tak to taky ve výsledku vypadá. Haf haf. 50% ()

kluk z Na

CHlápek na režii je evidentní obdivovatel Neila Marshalla, což není na škodu, ale jeho psí vojáci by ce s těma cestujícíma tak nepárali. Ale jinak fain. ()

Flopik

Žiadne hurá sa nekoná ale film v celku pobavil. Hlavný hrdina a hrdinka sympatický, ostatní cestujúci nijak zvlášť. Rozhodne potešia masky, nakoľko toto isto nebol veľko rozpočotový horor tak masky boli skvelé.Gore slabé, väčšina smrtí je mimo kamery ale samozrejme niektoré zábery potešia.Miestami príjemné akčné. Nato však že je film v podstate kratší je tam dosť hluchých miest. Za mňa čistý priemer. ()

warrenur

Dobra atmosfera, kym sme nevideli prvu priserku. Ta zial posobi dost lacno a tak ma zabava i atmoska presla. Skoda, bolo to celkom fajn. Zvlast, co sa tyka zozbieranych pasazierov, resp. volba charakterov. Niekdy vo mne premrhany potencial budi smutok. Asi som precitlively. :) ()

M.Myers

Těžce se mi to říká, ale trochu jsem zklamán. Vítězem filmu je jednoznačně prostředí, ve kterém se to odehrává. Porouchaný vlak uprostřed zamlžených lesů je pro vlkodlačí horor nejlepší možná varianta. Úvod filmu je úplně v pořádku, postupně se připravujeme na úvodní útok, pak nějaké to dobývání se do vlaku a pak se nám ukáže vlkodlak v celé parádě a tady přišel pro mě problém v tom, že vzhled vlkodlaka se mě prostě nelíbil, ale ať si svůj názor udělá každý sám. Někdy v polovině snímku se navíc docela dost a podle mě celkem zbytečně povídá, nic moc se neděje a film začíná kapku nudit, s blížícím se závěrem však nějaké ty mordy přijdou a konec se mě docela líbil... Za mě řekl bych silné tři hvězdy, kvalitních vlkodlačích hororů se příliš nevyskytuje a tento určitě za povšimnutí stojí. ()

Hapretor

No, bylo to takové obyčejné. Ale ze začátku to mělo super atmosféru. Jak se ale objevil první pakůň, šlo to z kopce. ()

Raziel_cz

Největší hvězda tohohle projektu je Adam Biddle – geniální DOP, utopený v DTV béčkách. Samotný Howl... meh. Překvapivě to dost (sice přepáleně, ale stejně) pracuje s postavami, má to solidní CG, hodně krve a slušný soundtrack (hlavně poslední skladba vykrádající 28 dní poté je moc pěkná), ale taky to umí být utahané, má to scénář a režii, které kolísají od solidního průměru k naprosté pitomosti, a má to herce, kteří kolísají od solidního průměru k netalentovanému dnu. Příjemně překvapil Ed Speleers, jenž dospěl do podoby staršího bráchy Tarona Egertona (a mladšího bráchy Simona Bakera), zklamal (nikoliv vlastní vinou) Sean Pertwee, jehož si zřejmě filmaři mohli dovolit jenom asi na tři scény. Podobně i vlkodlaci a všechno ve vlaku vypadá docela dobře, ale všechny animované i neanimované exteriéry pokud ne přímo amatérsky, rozhodně – řekněme – velmi stylizovaně. Zmatečné akčnější části raději přejdu. Tragédie to není, ale od bývalého kolegy Neila Marshalla bych čekal trochu jiný (a zábavnější) level. ()

Rathalos

Reziser Paul Hyett je pre mna znamy uz z minulosti a opat trafil do cierneho,dalsim hororom tentoraz o Vlkodlakoch,ktori napadaju cestujucich vo vlaku,potesia gore efekty,napatie ci masky,nenudi to a ma to aj dobre navodenu temnu atmosferu,cize spokojnost...:-) ()

Johny M.

Vlkodlaci byli v naprostym pořádku, to jako jó, ale koncentrace stupidit a nesympatickejch postav byla příliš velká: 2,5* ()