Politický thriller začínající atentátem na prezidenta Marca Jarry, zvoleného na další funkční období. Vyšetřovací komise po roce konstatuje, že šlo o čin vyšinutého Karla-Erica Daslowa a případ tím chce odložit. Státní zástupce Henri Volney závěry komise veřejně zpochybňuje v televizní diskusi a rozbíhá úplně nové vyšetřování. Jenže někdo je proti tomu. (borsalino)

Courtemanche

Z části vypadá na případ Kennedy (trasa, místo atentátu), ale není to o JFK. Jde o myšlenku že můžeme myslet o něčem cokoli, stejně budeme myslet co chce vedení. Velmi zajímavý je ve filmu také Milgramův experiment. Líbí se mi tady atmosféra, příběh je dobře promyšlený, jen občas horší zpracování. 4/5 ()

borsalino

Velmi propracovaný, napínavý a temný politický thriller s velkolepým Yvesem Montandem v hlavní roli státního zástupce (Henri Volney), vyšetřujícího atentát na prezidenta po té, co vyslovil nesouhlas se závěry vyšetřovací komise. Pomalu a pečlivě roztáčí kola vyšetřování s novým týmem a vyvrací jedno svědectví za druhým. Právě v těchto malých detailech je síla tohoto thrilleru, postupné odhalování pravdy a zasazování drobných indicií do celého obrazu. Najednou však skládaná mozaika začne vydávat své tajemství, až z toho mrazí a je jasné, že jde o mimořádně nebezpečnou hru. Ovšem závěr s použitou analogií o bájném Ikarovi, byl absolutní špičkou a současně mrazivou tečkou. Fakt jsem si to užil, neuvěřitelná byla scéna v televizním studiu, kde s kamenným výrazem hazardního hráče pomocí "papíru" v deskách dotlačil předsedu vyšetřovací komise k uznání zavádějícího příkazu, které okamžitě znevěrohodnilo celé vyšetřování. Nezbývá, než se poklonit síle díla Henriho Verneuila a přidělit plný počet hvězdiček. ()

flyboyeda

Atentat byl jen spicka ledovce. Precizni politicko-konspiracni thriller se znepokujici atmosferou, vynikajici - pomalu se stupnujici zapletkou a dechberoucim finalem. To vse s decentni kulturni vlozkou tykajici se psychologicke manipulace. Naboj snimku tradicne jeste vice nasobi Morriconeho skvostna hudba. Yves Montand opet bezchybny, jak jinak. Henri Verneuil diktuje, spicka zanru. ()

Martin741

Maximalne strhujuci a dost politicky prepracovany fryler od rezisera Henri Verneuilla /Korist 1971, 100 000 dollars au Soleil/ s Yvesom Montandom /Jean od Floretty, Manon od pramene s istym Danielom Auteuilom/ v hlavnej roli. Uvod hned filmoveho diviaka navnadi a nepusti celych 120 minut. Paradoxne, tych 120 minut tu nevadi, lebo stale sa nieco deje, statny zastupca rozjede vysetrovanie, ale ktosi mocny proti nemu stoji ..... tak taketo namety beriem, a to bez debaty. Paranoidna atmosfera dovedena takmer do dokonalosti : 95 % ()

evapetra

Sympaťák Yves Montand v roli státního zástupce krůček po krůčku odkrývá spletité pozadí politické vraždy. Samotné vyšetřování postupuje velmi pozvolna a zaměřuje se na ty nejmenší detaily, přesto je divák udržován v neustálém napětí a téměř bez dechu sleduje každou další stopu, směřující k odhalení skutečného pachatele. Precizní, mrazivý, strhující thriller. ()