Když Magdu (Penélope Cruz) potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším – desetiletému synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života (Luis Tosar). Drama Julia Medema, jednoho z nejvýraznějších španělských tvůrců současnosti, ukazuje Magdu jako ženu silnou a milující, která i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem. (Aerofilms)

andrii

Nezdolná Madona. Drastická čerň se jí v těle rozlila. Dokud tě máme. Uchýlíme se do náruče "račího ráje," ke štěstí v bolesti. To zvládnem.´ Za letní noci. Ale až tě obejme eden v zahradě bílých růží a lilií, zahalí nás jíní, pohltí však malé rozněžnění. Tvá statečnost čelem, když bedra ti napadl zákeřný atak, zavalil kámen. Budiž příkladem, jak se prát se skvrnami na slunci. Malířka kolébky nového života. Grácie s duší. Ámen. ()

hanagi

Kde jsou ty časy kdy Medem točil nepodbízivé a originální filmy...? Tak tentokrát si vystačil s Penélope a kýblem plačtivého sentimentu. ()

Autogram

Medem má vždy zvláštne filmy. Krásne aj depresívne zároveň, ľudské aj nereálne zároveň. Tu sa to na krásnu Magdu zosypalo poriadne, no film nie je o chorobe, ale o nej samotnej. Ako si žije pri všetkej počestnosti vo viacuholníku s mužmi a každý z nich jej prináša niečo, bez čoho by nemohla pokračovať. –––– Co znamená třetí stadium? Slyšela jsem vás. –––– Mami, jsi výborná učitelka. ()

Tejkina

I když je to strašně smutný film - o umírající ženě a především matce je neskutečně pozitivní a to se jen tak nevidí. Nejdůležitějším prvkem ve filmu totiž není ta nemoc, ale to, jak je důležité vážit si svých blízkých a každého nového dne. Navíc krásná Penélope Cruz a nádherná kamera. ()

EKLEKTIK

"Jsem na špatný straně statistiky." Tak jsem se zase, po nějaký době vypravil do kina a protože jsem se do něj vypravil s nejlepší kamarádkou, je jasný, že to bylo na film určený hlavně pro kamarádky, tedy pro ženy a taky je tento film ženám věnován. Mužům jako jsem já, však ale také může leccos nabídnout. Akorát bych upřesnil žánrové zařazení, jedná se zde spíš o romantické rodinné melodrama, než o pouhé drama, ale snímek by se dal zařadit i mezi tituly, jako je třeba "Duch", s Patrickem Swayzem nebo "Hříšný tanec" s Patrickem Swayzem, či "Listopadová romance", bez Patricka Swayziho a tím pádem i mezi tituly, které mají blahodárný vliv na osoby něžného pohlaví a které si slečny a paní pouštějí, když jim je nejhůř nebo jsou nemocné, aby se jim ulevilo. Ještě bych zde rád pochválil zajímavou kameru i nevtíravou hudbu, stejně jako scénu se skvělým nezobrazením pohlavního aktu, naprosto vhodnou pro děti a mládež, všechny puritány a asexuály, nebo zcela originální pohled na císařský řez. ()

kolemjdouc

myslím,že lépe než Cruz by to jiná nezahrála.Celý příběh táhla sama.A za ten zpackaný konec ona nemůže.Tam zdivočel scénárista.Musel být mimo když nechal všechno sklouznout do klišé. ()

Disease

Sice "jen obyčejné drama", ale mezi herci to funguje fakt parádně. Měl jsem pocit, že koukám na něco od Almodovara. ()

MatyM

Nuda to není, ale v globále je Ma Ma pouze sladkobolný kýč, který do rovin nesnesitelnosti posunuje hnusné CGI dítě. ()

Vesecký

Bezesporu výborný film. Jestliže část komentářů hovoří o tom, že zejména průběh chemoterapie i konečné fáze rakoviny nebyl vykreslen příliš realisticky, musím k tomu podotknout, že autorovi šlo ve filmu o něco zcela jiného. Samozřejmě, jako u většiny filmů bychom mohli vytknout i jistou nereálnost příběhu, střetnutí tří osudů - Magdina karcinomu, Albertově ztrátě rodiny a lékařově touze po dceři - bylo trošku náhodné, ale měl-li být příběh skutečně nosný a diváka zaujmout, bylo to prokombinováno slušně. Hlavně ovšem výborné herecké výkony s Cruzovou na čele; ohromně by mě zajímalo, jak se nakamuflovaly ty plastiky, holohlavost a těhotenství. Nádherná hudba a zvláště ta závěrečná píseň věnovaná na pláži Magdě - po její smrti ji zpívali všichni tři mužští a musel jsem slzu uronit. A ještě jedno - k neobyčejné poetice filmu přispěly pohledy no nitra lidského těla, zvlášť tu bušící srdce, to mě taky dostávalo. Nelze jinak než pět hvězdiček. ()

edie sedgwic

Pre mna slabsie tri hviezdicky. Prva (ta lepsia) polovica ma vrhla do hlbokej depresie, aby ma vzapati nato bez pardonu hodila do patetickeho a miestami az smiesneho zaveru, za ktory by sa nemusel hanbit ani Almodovar (akurat ze v jeho pripade to vacsinou funguje). Skoda, malo to velmi silny nabeh na dobry film, ale ved nabuduce. ()

fNdEsIECLE

Částečný návrat Medema do formy. Možná je to stejný kýč a stejná sračka jako Mládí, ale mně je "laciná" esoterika tak nějak bližší než "nostalgický" materialismus. ()

BOURQUE

Silný, smutný a oslovujúci. Viem, že veľa vecí vo skutočnom živote funguje inak, ale predsa len. Film ma dostal na kolená a plačem! Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Rockerman

Úplně jiný Medem, než jakého jsem doposud znal. Natočit film o smutných či tragických událostech není jednoduché. Je dobré, aby divák nebyl příliš citově vydírán. Bohužel se to tu občas přihodilo a neubránilo se to ani jisté kýčovitosti. Přesto děj má co nabídnout a závěr přes všechnu smůlu, která hrdiny stíhá vyznívá pozitivně a optimisticky. Penelope - výborná! ()

tranquill

"Když nevěříš v nebe, tak čemu věříš? .. Čemu věřím? Životu. To je jediný, co víme, že máme..." Herecky i režijně samozřejmě skvělé. Jinak ale smutné drama. ()

Aleix

Julio Medem je borec a zase mě dostal. Emočně vyždímanýho mě konec filmu vypliv do sedačky a já dumal jak to sakra bylo dobrý, smutný ,realistický a španělský. ()

mira.l

Já myslel, že to bude jenom doják. Byl to doják s poněkud fantasmagorickými prvky, a od těhotenství už to byla jenom nebetyčná kravina. ()