poster

Muž, který poznal nekonečno

 • Velká Británie

  The Man Who Knew Infinity

Drama

Velká Británie, 2015, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Othello
  **

  Problém není v tom, že submisivní autista Ramanujan není dramaticky kdovíjak nosnou postavou pro filmový životopis, protože tou je dle mé optiky každý, akorát je třeba přizpůsobit k němu přístup. A sem se pokusy o 'velkou' filmařinu se smyčci, dramatickým historickým pozadím a překulisovanými panoramaty nehodí. Díky tomu totiž film spadne do klasického post-koloniálního vnímání, definovaném bohatými muži s dýmkou a klobouky, které protagonistovi altruisticky něco umožňují, zatímco on nemá prakticky žádnou možnost jakkoli vstoupit do svého příběhu, který mu dává jen jednu roli, tedy dělat dokola to samé, dokud se Jeremy Ironsovi nepodaří to nějak zkoulet, aby bylo dosaženo matematikova uznání. Tento nedostatek se snaží film doházet skutečně šíleně zoufalou linií gumové Ramanujanovi manželky, která na něj čeká doma s věnečkem a která je jediným řídkým pojidlem mezi postavou a divákem. Konečně je film naprosto příšerně přestříhávaný a zbytečně otevírá třicet zbytečných malých podlinií, které nejsou třeba a nic z nich nevyplývá, krom toho, že ve filmu je za každou z nich jedna nová scéna.(31.10.2016)

 • sochoking
  ****

  Vždy sa mi lúbilo, ked' dostanú do rúk štos papierov počmáraných skrz naskrz z oboch strán rovnicami, oni vyberú náhodný list niekde uprostred toho štosu a hned' s otvorenou hubou sú behom sekundy očarení...(17.8.2016)

 • chelseaman22
  ****

  Poctivě odvedená práce se sázkou na kvalitní herecké obsazení. Vše je perfektní, jen přidanou hodnotu odvála zcela evidentně sněhová vichřice. Filmů s geniálními matematiky je spousta, ale málo jich je s připeklým Indem a jeho despotickou matkou. 77%(13.11.2016)

 • Johnny.ARN
  *

  Film o matematike, matematikoch, vzorcoch, keksoch a pičovinách verzus ja. Jediné obré bolo obsadenie, inak nuda, emocionálna linka nula bodov, matematicka linka nula bodov, historickosť jeden bod, minutáž nula bodov. Ale Patel ide zo stoky hore a producenti v nom vidia potenciál. 1 z 5(24.10.2016)

 • evulienka3
  ****

  "Sme len prieskumníci nekonečna ženúci sa za absolútnou dokonalosťou. My tie vzorce nevynachádzame, ony už existujú a čakajú len na tých najbystrejších, ako je Rámánudžan, aby ich hľadali a dokázali..."(11.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace