Uprostřed turistické sezóny jsou na francouzské Riviéře postupně zastřeleni tři muži. Případem je pověřen inspektor Carella, který se při vyšetřování setkává se svou bývalou přítelkyní. Nic nenasvědčuje tomu, že by vraždy spojoval nějaký motiv. Ale řádění neznámého vraha pokračuje. Vyšetřování zavádí Carellu do hluboké minulosti obětí... Bez motivu je druhým filmem francouzského režiséra Philippa Labroa. Šťastně sáhl po známé předloze amerického spisovatele Ed McBaina a jeho slavném detektivovi Carellovi, jehož výraz charismatický Jean-Louis Trintignant dokonale naplnil. (Česká televize)

vesper001

Krásně chladná, příjemně francouzská a neprávem pozapomenutá kriminálka. Je fajn zjistit, že ne všichni filmoví detektivové mají srdce z kamene a žaludek z betonu. ()

Jizni Tlapa

Pravá francouzská krimi, umíchaná dle prastarých receptur, cinknutá francouzským šmrncem, noblesou a geniálním soundtrackem. Dobře zahraná hlavní role s méně charismatickým Trintignantem a né moc dobře poskládaný scénář mi ale nedovolují dát,více než 70 % ()

RonaMidu

nádherná detektivka,z níž přímo čišelo francouzské prostředí a nátura...takové výborné,filmové,dobře uleželé archivní víno ()

Svata

Celý fim začíná vraždou bohatého muže. Policie, je bezradná, vražda, zdá se nemá motiv. Pak přijdou další vraždy, stejným způsobem. Vrah používá, zákeřně, výkonnou pušku s tlumičem. Příběh se začíná rozbíhat, první stopy vedou k záhadnému seznamu jmen. Spojitost mezi nimi je ale stále nejasná. Náhodné setkání elitního detektiva se svou bývalou milenkou by mělo rozplést nitky celého případu. Šokující závěr celé, ve Francii přezdívané, éry syrových detektivek bere dech... (Svata) ()

hanagi

Dávná vzpomínka na tento film mě přivedla na nápad podívat se znovu. Bohužel jsem od té doby zřejmě přečetla příliš mnoho detektivek od Mc Baina. Americká drsná škola (kterou miluju) mi tentokrát v uhlazeném francouzském podání zas až tak nesedla. Někdy je lepší neznat předlohu! ()

Cushing

Až na kozy neherečky Sanda to bylo zbytečný. Proč byli tenkrát všichni tak uchvácení Stevem Carellou? I u nás se otočil. Vrtím hlavou. ()

JohnSmith

Zdánlivě nesouvisející vraždy vedoucí k dávné křivdě a ublížení. Trintignant není zrovna můj oblíbenec a v některých momentech mi byl velice nesympatický. Jinak je to příjemná krimi doplněná Morriconeho výtečnou hudbou ()

Master19

Jednoduchá,možná až naivní detektivka, která začne na konci dostávat hustou atomsféru, jež úplně změní pohled diváka na film. Překvapení, které má rozhodně šanci/důvod k shlédnutí. ()

pursulus

Skvost průměrnosti.¬         Příjemná dobová lehce zapomenutelná detektivka, zápletka je inteligentní (však je dle Evana Huntera). Zajímavá hudba — břitká do děje, zároveň úsporná i výrazná (ejhle — E. Morricone!). Herecké výkony na úrovni, leč nikterak výrazné. Totéž lze říci i o kameře a režisérském vedení. Malý skvost průměrnosti, z něhož vyčnívá jeho hudební složka.¬                 Případné opoznámkování: uživ. Malarkey, Superpero, Greg25. ()

klima777

Tohle se příliš nepovedlo. Chci říci: Když se ze sošnosti a odtažitosti stává prkennost, většina hereckých výkonů čpí odérem trapnosti a mysteriózní nádech mění se v nechtěně komické vsuvky, něco není v pořádku. Sans mobile apparent je tudíž snesitelné hlavně díky tradičně spolehlivému Jean-Louis Trintignantovi. ()

vitekpe

Uz uvodni Chandleruv citat z eseje "The Simple Art of Murder" potesi kazdeho milovnika poctivych detektivek (prestoze film je natocen podle McBainovy knizky "Ten Plus One"), stejne tak jako kazdeho noiristu potesi prvni lajna "If you want anything, just whistle."... Obdivovatele zajimavych zen pak jiste zaregistruji ucast Stéphane Audran. Co je uplne spickove, je Morriconeho hudebni dopovod (hned mi naskocila Dusk You & Me od Groove Armady) . To se podarilo moc dobre. Na druhou stranu film je hodne rozvlacny, cili pokud jste zvykli na italskou skolu, zde muzete byt tempem trosku zaskoceni. Trintignant bez vyhrad, v roli psychozeny krasna Laura Antonelli. 4- ()

klúčik

Tento film som vždy miloval....Kriminálka v prekrásnom prímorskom prostredí.... Detskými očami som to priam hltal a čakal som ako to dopadne.... 80%. ()

bila.tecka

Téhle francouzské detektivce přičítám k dobru úsporný projev Jean-Louise Trintignanta, nemůžu se ale zbavit pocitu, že v jeho zarputilém hledání vraha mu ostatní moc nepřispívají. Postavy jsou ploché stejně jako jejich dialogy. Ennio Morricone svou hudbou atmosféru zachraňuje, výsledkem je do dnešní hektické a překombinované doby nepřenosné dílko. Ještě jedno plus - krásná Dominique Sanda... ()

Kámen

Zasloužené čisté 4 hvězdy, nicméně tomu něco scházelo k dokonalosti. Možná mi tam úplně nesedl Jean - Louis Trintignant, který se mi nezdál moc přesvědčivý coby elitní kriminalista, ač je to jinak celkem sympaťák. Francouzské komedie a krimi mám moc rád a sedmdesátá léta obzvlášť. ()

Greg25

Jsem toho názoru, že z toho šlo vyždímat o trochu víc. Předloha od Eda McBaina a jeho detektiv Carella (kterému trochu scénaristé zbytečně obrousili hrany, protože jeho předloha je ještě větší suchar) to samo o sobě slibuje nadprůměrnou podívanou, která se ovšem nekoná. Víc než nenápaditý průměr ve všech směrech; s výjimkou Jeana-Louise Trintignanta, díky němuž se Carella blíží předobrazu literárního hrdiny, podává perfektní herecký výkon; ovšem nedostanete. A pár typických nesmyslů se tu taky najde - přesná střelba přes celé náměstí z klasické bubínkové pistole, nebo běh Carelly, který chce dopadnout vraha co nejrychleji a tak záhadně běží tou nejdelší možnou cestou. Leč tyto "nesmysly" jsou snadno překousnutelné, dnešní filmy podobného ražení jich přináší podstatně víc. Co mě mrzí ze všeho nejvíc, že to nemá tu správnou atmosféru, ne že by to nemělo žádnou, jen nějak nekoresponduje se zbytkem filmu. 65% ()

Chudobka

Film jsem viděla poprvé někdy v sedmdesátých letech a pak asi ještě jednou, protože při jeho včerejším  zhlédnutí jsem si vybavila spoustu detailů (např. paraván mezi manželskými postelemi). Ed McBain, Jean - Louis Trintignant a Ennio Morricone jsou zárukou kvality. Krásné město Nice taky potěšilo. Pro mě film rozhodně nezestárl. ()

ddf76

Lahudka. Morriconeho hudba plus skvely dabing v cele s Cupakem. Jsem rad, ze jsem to videl s dabingem. Asi si prectu nejakou detektivu s inspektorem Carrelou. Dalsi zapomenuty krimi skvost je Muzska zalezitost (1981), kez by nekdo mel puvodni dabing. ()

Rockerman

Na tento film jsem byl v kině před více než pětatřiceti lety a velmi se mi líbil. Je zajímavé se na to podívat teď, současnou optikou. Některé scény se ze současného pohledu jeví jako trochu úsměvné, až parodické. Nebetyčný rozdíl je ve způsobu natočení. Dlouhé záběry na přemýšlejícího Carellu nebo na procházejícího se Carellu, to by už dnes neobstálo. Dnes se žádá hlavně akce, na nic není čas. Děj filmu zde jasně nalinkovaný, prakticky bez překvapení. Dnes jsou dějové linky někdy dost komplikované a překombinované. Bylo příjemné se zas po létech na tento snímek podívat, ale nadšení už přece jen trochu vyprchalo. ()