Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

bigmatko

Emma už oficiálne nie je iba Hermiona! inšpirácia skutočnými udalosťami dodáva filmu emócie a divák sa na konci filmu bude čudovať ako dlho ten systém dokázal fungovať a ako vôbec je možné že tí ľudia tam žili a riadili sa príkazmi očividne chorého indivídua a nedobili ho ošúchanými topánkami. film sa oplatí vidieť je to miestami až bizarné a prekvapujúco reálne a práve to robí z kolónie dobrý filmový zážitok. ()

retro_

Emča skvělá, Daniel skvělej, sem tam nějaký typický romantický filmové klišé, ale jinak super. Napětí to má, dějovou linku taky, místy to celkem mrazí (obzvlášť když si vzpomenete, že je film založen na skutečnosti). Michael Nyqvist přesvědčivě vystupuje jako děsivej slizoun (radši si ani nechci představovat, co za zrůdu to skutečně muselo být). Obecně skvělá sonda do Pinochetova režimu a co za zvěrstva se během jeho vlády páchalo. Konec je trochu přehnanej, ale celkově do filmu sedí. ()

Wartord

Vůbec nechápu, co to bylo za proroka, jaké bylo jeho postavení, jediné, co víme je, že postavil tábor, do kterého lidé přicházejí a utíkají, pokud si to rozmyslí. Film se distancuje od jakéhokoliv vysvětlování typu proč tohle a proč ne tohle a prostřednictvím Emmy a Bruhla vám přinese evropský film o lásce, opuštění, znovu lásce a nakonec ultimátní lásce. ()

nMarek

Me se to libilo, pribeh je mistama trochu pritazenej za vlasy, ale celkove super. Film ma atmosferu a nenudi, napeti rozhodne nechybi. Jak tu nekdo uz pise, Nyqvist je fakt dobrej hnusak :D ()

ElVory

Na tomto filmu je moc dobře vidět, jak se dá využít historická předloha, ale je zde bohužel poznat i to, jak by se to dělat nemělo. Příběhově se filmu nedá moc co vytknout, je to ostřílená romantická klasika, která má pořád něco do sebe. To co mi na Kolonii vadí, je nedostatek jakéhokoliv napětí. Na každého to samozřejmě může působit zcela odlišně, ale během filmu jsem se chvílemi až nudil a z některých scén šlo prostě vymáčknout víc. I tak jde o nadprůměrný film. 70% ()

klaranapoli

Pro mě naprosto famózní snímek, který mě bavil už od samého počátku. A velmi mě těší vidět Emmu v jiné roli než je Hermiona a to v roli obdivuhodné, která jí sedla. Já jsem s tímto filmem velmi spokojená. ()

Dumaru

Filmy podľa skutočných udalostí majú určite niečo do seba, predstava že je sfilmované niečo čo skutočne niekto prežil im len pridáva na hodnote. Taká je aj Kolónia, príbeh mladého rebela, ktorý je násilím odvlečený do kolónie Dignidad a ako nepriateľ štátu je vypočúvaný nie práve ortodoxnými spôsobmi. Do tohto navonok harmonického miesta sa prihlási ako rehoľná sestra jeho priateľka a snaží sa vypátrať svoju polovičku. Spolu odhaľujú skutočnú úlohu kolónie a snažia sa utiecť aby mohli podať svedectvo o tomto mieste. K filmu, keby som nemal zafixovanú Emmu ako mladučkú Hermionu, určite by som tomuto filmu dal plné hodnotenie najmä kvôli hereckým výkonom a dejovej línii,,, ()

Hane

Celkem slabota, ale vubec ne špatné. Vice bych to zesyrověl az by nam z toho melo byt špatně. Misty mi chybela prirozenost a ten "hollywoodsky" patos, nebo spíš mu velice podobný druh patosu.... Slabota na takove téma... Kdyz jsem si cetl na netu o Kolonii Dignidad, tak se mi "ježila hrst". Proste chlupy a i "chlupy na chlupech". A tohle nic moc teda, co se temata týče. Jinak napinave to bylo jak kšandy, to jo. Zkrátka 3 hvězdy a malý chloupek navíc. ()

semo99

Uz v polovici filmu som vedel ,ze to bude za styri hviezdice... ale pre ten strhujuci zaver musim pridat este jednu! Nie je to najlepsi film aky som kedy videl ale rozhodne je to jeden z najnapinavejsich!! Az z toho mrazi, toto budem predychavat este dlho.... ()

joywork

Mám rád filmy inspirované skutečnými událostmi, v tomto případě té inspirace byla opravdu jen špetka. V podstatě bylo pravdivé jen to, že v Chile převzal moc Pinochet, který nechával likvidovat, zavírat a mučit své odpůrce a že kdesi skutečně stála Kolonie Dignidad, které šéfoval bývalý nacistický lékař. Atmosféra v tomto táboře byla opravdu tísnivá, ale všechno dost sráží nevěrohodný děj a naprosto nezvádnutý konec.Dvě a půl hvězdy. ()

pichta

Silný príbeh, napätie sa dalo ulamovať dlatom. Výborne stvárnenie, herci dobri. Trochu smutnej histórie. Odporúčam pozrieť ()

ragtime

Vidieť tento film v tak krátkej nádväznosti na Spotlight bolo ešte údernejšie a odporúčam to každému ateistovi. Prekvapujúco film nestojí na výkone Daniela Bruhla, ale na Emme Watson a pozerať sa na jej sústredený výkon je naozaj radosť. Michael Nyqvist je diabol. ()

kodwin

Vypadalo to celkem slibně, ale z druhé poloviny se dalo vytěžit víc. Hodně předvídatelné, navíc mi zůstává záhadou, proč guru Pius nešel po útěku najisto do podzemí, když měl jasné indície a jezdil autem po areálu. Atmosféru to ale mělo, hlavně proto pro Kolonii čtyři hvězdy, i když slabší. ()

Starejsi

Svižné, akčné, dojímavé, zbytočne nenaťahované a jednoduché. Stále sa tam niečo dialo od začiatku do konca a žiadne scény sa zbytočne nenaťahovali. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna