Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

Cannonball

Ma to svoje chybicky krasy ale napinava druha polka vynahradi nefunkcne casti filmu. Prekvapilo ma to cakal som menej. Mozno mu trochu priklaslim ale 7/10. ()

eMeMko

Zajímavé drama s neuvěřitelnou a chvílemi dost odpornou zápletkou. Těžko uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Příběh je tedy dost napínavý, obsahuje samozřejmě pár pozlátek pro zaujetí širšího publika, ale rozhodně nemá problém po ty necelé dvě hodiny udržet divákovu pozornost. Herecky je vše zvládnuto na výbornou, vypíchnul bych hlavně Daniela Brühla a především Michaela Nyqvista, jehož záporák byl absolutní špička. Finální hodnocení: Pokud máte rádi historická dramata, tento snímek nesmíte minout. Vězte však, že to nebude příjemná podívaná. ()

blondboss

Opäť ďalšia slušná nemecká produkcia v hlavnej úlohe s mega očarujúcou Emmou Watson. Príbeh tak realistický, tak krutý, že sa vám vryje pod kožu a poviete si, že toto by mal každý povinne vidieť, aby človek čo i len trošku tušil, čo za zverstvá si dokážu ľudia medzi sebou robiť. Nemci si asi povedali, že ukážu svetu, že nielen ich tábory boli tie najhoršie. Veľmi slušný snímok a vrelo odporúčam. 75 % ()

klarajaja

Je vážně úžasné, že se toto historické téma zfilmovalo, protože se musím přiznat, že jsem vůbec pojem Kolonie Dignidad neznala (za což se trochu stydím). Myslím si, že o této problematice dost lidí netuší, hlavně o tom, jaká zvěrstva se tam děla. Už celá věc s tím rozdělováním na "silnější" a "vzdělanější" muže a "hloupé", "naivní" a "slabé" ženy mi udělala celkem nevolno (hlavně ty tresty žen, za "neposlušnost"). Každopádně k hereckým výkonům: Emma a Daniel..prostě to mezi nimi opravdu fungovalo a jiskřilo. Jejich výkony byly podány velmi na vysoké úrovni. A díky nim se k filmu ráda vracím. Michael Nyqvist mě absolutně odrovnal, opravdu se své role zhostil na výbornou, cítila jsem z něj zlobu a psychopata... a musím říct, že jsem ho během filmu opravdu nenáviděla. ()

CrazymanM

Je mi až nepříjemné,sledovat filmy či dokumenty,kde figurují takové sekty,režimy nebo kulty,mám z toho vždy stísněný pocit,nechápu,že by někdo dobrovolně do něčeho takového vstoupil. ()

Stib.Tereza

Člověku až zůstává rozum stát nad tím, čeho všeho jsme schopní, jaké bezpráví a svinstvo si dokážeme navzájem působit, a že i v nedávné minulosti se mohlo tohle odehrávat a svět nad tím jen zavíral oči. Podle mě hodně povedený film, který splňuje všechno co hlásá (drama, historii, romantiku i napětí). Hlavní role obsazeny skvěle, Daniel Brühl i Emma Watson to prostě umí a v těchto rolích jim to opravdu sedlo. Nyqvist je správně odpornej. Někdo může namítat, že to bylo zbytečně romantické, že děj hlavně ke konci byl rozházený, útěk moc jednoduchý, že takhle se to stát nemohlo. Pořád je to ale jen normální film, ne dokument. Připomíná mi to mé oblíbené Argo - a to nejen tou závěrečnou honbou za letadlem, která byla skoro jak přes kopírák - ale to mi přijde o kus lepší, takže tady dávám jen čtyři. Celkově mám tyhle "based on a true story" filmy ráda. ()

K1NGSLAYER

Zajímavý a taky trochu poučný snímek z historie. O této kauze jsem ani nevěděl, až díky Kolonii. Emma Watson to parádně zahrála, takže hlavní postava byl fakt dobrý výběr. Trochu mi přijde, že se režisér inspiroval českým Colette, který je taky založen na lásce dvou lidí, kteří jsou pro sebe schopni udělat cokoliv. Délka filmu akorát, klidně mohl být delší o nějakou tu půl hodinku. Jinak to bylo dost napínavé, překvapivé a celkově se na to dobře koukalo. Pátou hvězdičku tomu nedám, jelikož tu bylo pár nedomyšlených, nesmyslných a těžko uvěřitelných scén (např. spuštění alarmu po udeření Gisely). Občas je až neuvěřitelné, jaké sekty mezi námi vlastně žily/žijí. Tady je to dokonale vykresleno v dost mrazivé formě. ()

x_ander

V době premiéry kolem mě film prošuměl a neměl jsem potřebu ho vidět, a jak jsem byl překvapený, když jsem se k němu po pár letech dostal. Kolonie je skvělé drama, které sice není vybroušené tak, aby sbíralo ceny a mluvilo se o něm všude možně, ale přesto jsem rád, že jsem tuhle exkurzi do chilského "lágru" mohl vidět. Herecky není co vyčítat, Emma i Daniel Brühl to zvládají na jedničku (ikdyž jejich vztah jsem s ohledem na 12letý věkový rozdíl moc nežral). Je jen škoda, že se tady nešlo víc nadřeň. ()

megajalec

Veľmi pekná lovestory s fašistickým pozadím. Príbeh o ženskej láske, ktorá je pre svojho drahého ochotná a schopná urobiť čokoľvek. A keď píšem čokoľvek, tak myslím ešte viac. Poviem pravdu, po trochu nudnom úvode som tomu nedával veľké nádeje. Obrat nastal po príchode do tábora to však prišlo. A záverečných desať minúť ma priklincovalo do kresla a prinútilo takmer zastaviť dýchanie. ()

robfi

jen par postrehu: zaprve, divat se z pohodli pelechu nebo sedacky v kinosalu na muceni mukla musi mit nejaky hlubsi duvod, v tomto filmu jsem ho ale nenasel a opravdu se mi nelibi, cpat to tam jen tak, pro efekt Zadruhe, Emma Watson hraje sice cim dal lepe, ale i tak zaostavala za ostatnimi herci ve filmu, dokonce i za temi ve vedlejsich rolich, coz je problem. Take za to dostane par filmovych facek (po pravu). Snad se jeste herecky najde. Zatreti jako poselstvi a apel na moralni rozmer mi to prislo prilis naivni a prvoplanove, jako akcni honicka malo akcni, takze celkem smisene pocity. Pochvala za roli hlavniho zaporaka a kladase a kompars. ()

Rhod

Vždy ma poteší, ak si nejaký scenárista, režisér vyberú na film tému, ktorá nie je až taká nedávna minulosťou, málo kto má o nej vedomosti a pritom by mal mať každý aspoň stručné informácie o týchto udalostiach, aby to brali ako výstrahu pred niečím takým opakovaným, ďalej aby to dobre natočili, obsadili na to hercov, ktorý sa na to hodia a predovšetkým zaujali. Presne TOTO sa im tu podarilo. Veľmi silný citlivý film o diktátorskom režime v Chile v 70. rokoch, kedy ani po tom, ako vyšli tieto svinstvá najavo, nebol nikto nikdy odsúdený (okrem Schäfera ale aj to len leda-bolo). Trochu som mal obavy, ako to zahrá Emma Watson, pretože doteraz som ju videl len v Harry Potterovi, kde väčšinu ešte bola dieťa a vo filme Noe, kde hrala len vedľajšiu úlohu, ale príjemne ma prekvapila. Aj táto prvá dospelácka rola jej sadla a bolo príjemné na ňu pozerať, ako to herecky zvláda. Nechýbala ani romantika, ani pekné scény, ale bohužiaľ, boli tam aj scény nie veľmi príjemné. V jednom článku, v ktorom sa Daniel Brühl vyjadroval k tomuto filmu, povedal, že pôvodne bolo v pláne dať do filmu viac scén na základe tých udalostí, o ktorých rozprávali ľudia, ktorí boli toho súčasťou, avšak vzhľadom, že by išlo o veľmi kruté až priam drastické scény, rozhodli sa ich vynechať. Veď to sa nečudujem, nikto z nás by asi nemal chuť pozerať na to, ako sa zneužívajú malí chlapci. Stačilo, že nám z jednej scény vyplynulo, že tam k tomu dochádzalo. Presne tento žáner je to, čo ma baví a do budúca viem určite povedať, že ku tomu filmu sa ešte vrátim a v duchu budem preklínať všetkých tých, ktorí sa na týchto svinstvách a trestných činov proti ľudskosti podieľali a zvyšok sveta to mal ako inak, ako na háku. ()

PamPero 1

Místy strašlivě hloupé a naivní, ale stále na plno místech dobře gradující a napínavé. Nyqvist je super slizák! Konec tomu ovšem ubírá hvězdu dolů, to americké završení je do očí bijící a celkem dost mi to narušovalo celkový dojem z filmu. ()

VeraF

Dobrý a NAPÍNAVÝ film. Nezaškodí mít s sebou do kina někoho, komu můžete mačkat ruku. Že Emma Watson, nezůstala zabořená v roli Hermiony, jsem si všimla už ve filmu Perks of Being a Wallflower. A příjemně překvapil Daniel Brühl, o kterém jsem si myslela, že mi možná trochu bude nesedět. Film, který Vás nutí přemýšlet o míře vlastní osobní statečnosti a děkovat, že ji nemusíte testovat. Cestou z kina před půlnocí jsem málem zapomněla vystoupit na své výstupní zastávce. ()

Saxos

Určitě je to věc, kterou si zopakuju, a naleznu jestě něco zajímavého. Klady: doteď jsem o tom nevěděl a teď už jo; bavilo mě. ()

hony23

Vlastně už ani nevím, o čem to bylo, jen jsem skoro 2 hodiny zíral na božskou Emmu Watson, která je už od dob Hermiony příčinou mých nočních polucí :-). A kdyby se tvůrci více odvázali a ukázali více ze zrůdností toho sektářského pyje, napálil bych tomu bez rozmýšlení za 5! ()

ElisR

Na film jsem šla především kvůli herci Danielu Brühlovi, který předvedl famózní výkon v Rivalech a byla jsem zvědavá na jeho další výkon. O filmu sem věděla jen, že se odehrává v Chile. Ale od první chvíle mě film totálně nadchl. Skvěle zahrané (i co se Emy Watson týče), hodně silné téma a film drží diváka stále v napětí. Nebudu tu rozvádět různé scény, pro ty, co se na film terpve chystají, by byla škoda, aby věděli velkou část scénáře, nicméně za mě určitě 5* a kdybych mohla dát víc, udělám to! Po dlouhý době opravdu skvělej film! ()

Tomko87

Veruže takýto thiller s hustou atmosférou som nečakal. Watson a Bruhl hrajú ako o život. Celý film som bol v napätí a vo finále som ani nedýchal. Bravo Hermiona a Baron Zemo. ()

Fajung

Napínavý film inšpirovaný skutočnými udalosťami, z ktorých ide mráz po chrbte, a na pozadí ktorých sa odohráva pekný milostný príbeh o láske a obetavosti. 80% ()

Koky666

Přiznám se, šel jsem na tento film jenom kvůli Emmě, takže pro případné stejné zájemce, to propálím hned na začátku. Zklamání pro chlapy: Emma kozíí opět neukáže. Potěšení pro dámy: je to tak sladká učebnicová ukázka toho, co dokáže láska, až začnete ještě víc nesnášet svýho manžela, který se právě vrátil z noční šichty, špinavýma prackama zamatlal před chvílí umytou lednici, aby si mohl vyndat bráníka v akci z Lidlu, teď sedí na gauči, směje se blbým vtipům Houmera Simpsona a děsně mu jedou nohy. Emma tady totiž opravdu hraje a hraje neskutečně ladně narozdíl od naivních filmů o klukovi s ejcídísí bleskem na čele, kde si stejně všichni jenom vsugerovali, že umí kouzlit, protože jsou na houbičkách a famfrpál není nic jiného, než okresní přebor ve fotbale, vidět optikou zhulené mládeže. A přiznejme si to, všichni stejně osm dílů jen čekají na ten studentský gangbang, odehrávající se v odlehlém křídle bradavické koleje, tak jak to známe z ruských zakázaných houmvideí. Film je podle skutečné události, ale berte to s rezervou, protože občas si řeknete "no to asi néé, vole", ale i tak stopáž příjemně letí a prvotní zklamání se po chvíli rychle vytratí, jak dokumenty s vlastníky čapího hnízda Andreje "Bureše" Babiše. Na závěr jen podotknu, že komentář obsahuje několik spoilerů, takže si to nečtěte, pokud na to chcete jít :-) ()

LencaN

Taková chovná stanice, kde si menšina dělá z většiny pokusné králíky, ať už na fyzické nebo psychické pokusy a týrání. Plus mučírna nežádoucích osob a schovka nacistů. Byla to síla. Hlavně, jestli o tom vědělo tolik pohlavárů a nikdo s tím nic nedělal, tak nebyli o nic lepší než Hitler. Film byl natočený civilně, kvalitní kostýmy, ať ty retro nebo mundury v kolonii Dignidad. Emma Watson a Daniel Brühl hráli dobře, oba mě celkem překvapili a dokonce jim to spolu i slušelo jako páru. Jen celkově filmu něco chybělo. Možná větší naléhání, víc surově to zachytit. Občas to bylo málo napínavé. Ale jako záporák byl Michael Nyqvist prvotřídní, hnusák numero uno. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna