Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Proč jeden člověk zabije druhého? Proč jeden zradí druhého? Proč otec nemiluje svého syna? Proč je na světě tolik smutku a bolesti? Proč to vydržet a proč to vzdát? ...... Protože "Bůh na nás dává pozor a přesto nejsou věci v pořádku"? Protože jsou "líní andělé"? Protože zabít pro jednoho znamená způsobit smrt, ale pro jiného činit milosrdenství? Film tisíce a jedné otázky a skvělá volba do hlavní role obsadit Ryana Goslinga. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Proč člověk zabije člověka a proč to udělá někdo, kdo má celý život před sebou? Může za to špatná výchova, špatné rodinné vztahy? Může za to puberta? Nešťastná láska? Pomsta? Smutek? Na všechny otázky by měli být odpovědi, ale co když na prosté proč, odpověď není? Lelandův svět svou odpověď má.. Odpověď, která stojí za zamyšlení! Výborný soundtrack a Gosling zakousnutý do spodního rtu dokonalý! ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ryan Gosling. Kvůli němu jsem se namáhal si tohle zapomenutý utlumený drama doplnit a on byl i při shlédnutí tím, co tu táhlo především. Odevzdaný náctiletý podivín s neobvyklým vnímáním světa kolem je i s odstupem 15 let (a hvězdnou kariérou) jedna z jeho nejlepších rolí. I když to není žádná lehká látka k přebrání, vyznění lehce depresivní, pár věcí by se vytknout dalo, ta postava mi byla blízká a se zvláštním pocitem doporučím. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Matthew Ryan Hoge .. Zvláštní film o životních cestách a chybách, který položí obrovskou spoustu otázek a je jen na divákovi, zda MÁ (nikoliv najde) nějaké odpovědi. Natočeno dosti komorním, avšak působivost neubírajícím, stylem. Pravda, šlo to zřejmě udělat úderněji, aby se ti, co nechtějí nebo neumí během poklidných pasáží přemýšlet, nenudily, ale to už je jejich smůla. Já si v tom filmu našel mnohé a nějaké ty nedostatky jsou tím smeteny pod stůl. Ryan Gosling svého podivínského mladíka zvládá opět skvěle a k tomu mu sekunduje velká spousta známých tváří. Těžko tento film doporučovat na potkání kde komu, ale když bude možnost zkusit ho, neváhejte a možná nebudete litovat.. 85%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Svoj svet už mali Garp aj Prot a hoci je ten Lelandov z nich najslabší, stále je to zaujímavý film, ktorý je v najlepších chvíľach poetický, väčšinou však skôr nudný. Vlastne ani neviem, príbeh KOHO nám je vlastne servírovaný; evidentne nie vyložene len ten toho z názvu. Ryan Gosling (konečne s vlasmi) je talentovaná mladá hollywoodska krv a svojho "vraha" podáva tak precítene a zadumane, až sme ochotní pozabudnúť na jeho hrozný zločin. A spomeniete si na obdobne uprostred cesty zastavený VZOREC PRE VRAŽDU. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie State of Mind. (MikaelSVK)
  • Vo filme sa od svojho raného detstva postava syna (Lelanda) nikdy nestretla so svojím otcom (Albertom). Rovnako ani počas natáčania sa nikdy nestretli ich predstavitelia, Ryan Gosling a Kevin Spacey. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama