poster

Columbo: Žonglér - Vražda v Malibu (TV film)

 • USA

  Columbo: Murder in Malibu

 • Slovensko

  Columbo: Žonglér - Vražda v Malibu

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 88 min

Režie:

Walter Grauman

Kamera:

Jack Priestley

Producenti:

Penny Adams

Střih:

Bill Parker

Scénografie:

Bill Ross
(další profese)
 • Šandík
  ***

  Autoři detektivek se doslova předhánějí v tom, jak rafinovanou vraždu dokáží vymyslet, jak složité je tuto vraždu vyšetřit, jak neprůstřelné má vrah alibi, jak důvtipně dokáže detektiv vraha vypátrat a usvědčit... Skutečný život i skutečná smrt je ovšem většinou o dost banálnější záležitostí... Hodnocení detektivky je potom dosti dvojlomné, zvlášť, nejde-li o knihu ale o film. Hodnotit především herecké výkony? originálnost? napětí? vtip? Nebo snad dokonce reálnost příběhu? Vražda v Malibu je z těchto hledisek zvláště vypečená, neboť je velmi chytře vymyšlená a je i poměrně zručně natočená... Pokud na něco dojíždí, tak je to totálně nezvládnutá psychologie postav. Není to ovšem chyba herců, ti totiž dělají co mohou... s nepravděpodobnou a naprosto překombinovanou zápletkou však zkrátka nelze dělat veliká kouzla... Celkový dojem: 65%(5.9.2010)

 • nascendi
  ***

  Patrí prekombinovanosť, nevierohodnosť a mätenie diváka k atribútom kvality filmu, či epizódy série? No, podľa mňa ani náhodou. Tento diel som sledoval bez väčšieho záujmu a jediným motívom môjho počínania bolo, že som v danej chvíli nemal lepší nápad. Videl som zatiaľ asi polovicu z nakrútených častí columbovskej série, ale štvorhviezdičkových hodnotení je iba tretina, pričom táto epizóda rozhodne do nej nepatrí.(29.4.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Zabít mrtvolu není protizákonný." To je asi pravda, ale zabít mrtvolu, když ještě žila, to už jistě v rozporu s nějakým zákonem bude. A od toho je tady ošuntělý elegán, jehož otravnost nezná mezí a jehož brilantní závěrečnou dedukci by dokázal zpochybnit i patnáctiminutový student 2. ročníku Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni.(19.10.2016)

 • Anderton
  ****

  Pri Colombovi znamenajú štyri hviezdy v mojom prípade trochu miernejšie sklamanie, v tomto prípade ale trochu väčšie. K trom hviezdam sa uchyľujem iba málokedy, k týmto častiam sa tento prípad síce dosť blíži, ale stále je o niečo lepší, aby som ho ohodnotil nižšie. Takže napísané je to dobre, čakáme, ako sa to celé vyvŕbi a s čím nakoniec poručík dojde. Je to síce znova prekvapivé, ale nie dostatočne usvedčujúce. Toto sa v seriáli nestalo prvý ani posledný raz.(26.8.2012)

 • Colonist
  ****

  /Pozor, možné spoilery v následujícím komentáři/ Zase jeden netypický a chvílemi možná i zmatený díl. Je vrahem skutečně ten, koho jsme viděli střílet? Já si pořád myslel, že to udělala sestra oběti. A vida, celé to bylo mnohem komplikovanější, tudíž jsem se někdy v ději (hlavně na začátku) trochu ztrácel. Díl má celkem vtipná místa, jen ten vrah mohl být o něco lepší. Závěrečná pointa? No nevím, dokazovala, že vrahem byl muž, ale s určitostí nedokazovala který. Zase snadno zpochybnitelné...P.S. Vždy mi zůstával rozum stát, proč Češi do původního názvu "Vražda v Malibu" přidali toho žongléra...sice to je narážka na Columbovu větu v závěru, ale přijde mi to jako neuvěřitelně blbý název.(28.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace