Vlast a národ (E11) (epizoda)

Životopisný / Drama / Historický

Česko, 2016

Epizoda, která se mi líbila nadmíru. Nejenom, že je opět víc dynamická, ale trochu více se věnuje i nějakému konkrétnímu problému z dějin, konkrétně jazykovému boji během Badeniho jazykových nařízení. Je jenom škoda, že to v seriálu nebylo více vysvětleno a zůstalo jen u konstatování, že se tak stalo. Takže i navzdory vysokému hodnocení z mé strany je neustálo co dohánět.(12.11.2016)

• ForGump

Člověk si už musí s tímto seriálem pripadat jako na kolotoči. Vždycky nastoupí a jízda má vždycky stejný průběh. Každý díl je prakticky o tom samém, pouze s jinými postavami. Mattoni buď uplácí a žehlí problémy svých dětí, utrácí nebo chodí k císařovně plakat. A stejně mám pocit, že s tou jeho plzeňskou lokomotivou vyjede a v roce 1910 zemře. Bohužel říkám si, že než dávat takových peněz na takové sterilní a fádní ságy, tak by mohla ČT rozdělit peníze mezi nějaké progresivní tvůrce typu Hulík, Samir - Sádek - Chlupáček, Omerzu nebo Havlík a nechat jim volnou ruku. Ono by to pak třeba i šlo.(12.11.2016)

• Sakulnikov

Zbytečně protahované a místy by to mohlo být zajímavé hlubším zasazením do historického kontextu, ale ani bych to tady nečekal.(17.11.2016)