Slečna Marplová - Série 2 (2006) (série)

Není kouře bez ohýnku (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The Moving Finger (více)

Městečko Lymstock skrývá mnohá ostudná tajemství, ale když Mona Symmingtonová spáchá sebevraždu, věří slečna Marplová, že jde o víc, než o jeden ojedinělý případ. (Viasat)

saaaky

Jedna z nejlepších filmových adaptací stejnojmenné knihy Agathy Christie. Příjemná venovkská pohoda anglické vesničky narušená přívalem urážlivých dopisů a postupnými, zdánlivě náhodnými " sebevraždami ". Navíc do celého detektivního příběhu je velmi pěkně propleteno lanko romantiky a lásky, které by nemohlo chybět :) V tomto ohledu chválím nejen tradičně Geraldine McEwan, coby Miss Marplovou, ale také Talulah Riley, která opravdu zahrála perfektní roli. Výborné! ()

embee

Snad nejlepší díl, se slečnou Marplovou, co jsem kdy viděla. A to počítám i ta starší zpracování. Geraldine McEwan mi přijde jako naprosto dokonalá Jane Marple. Díly, které byly natočeny s ní jsou skvělé všechny. Z Jamese D'Arcyho jsem tady měla problém spustit oči, třeba jen na chvíli. Štěstí, že se vyskytoval skoro ve všech záběrech. A Telulah jako Megan mě dostávala stejně jako Jerryho. ()

A.lis

Jedna z nejlepších detektivek s Jane Marplovou. Kromě zápletky s vraždou se mi líbila postava Megan a postavy sestry a bratra Burtonových. ()

Peabody

Geraldina McEwan je pro mne jedna z nejlepších představitelek slečny Marplové a tady je velice dobrá. Kniha je jedna z těch, kde Agatha píše něco mezi detektivkou a červenou knihovnou, Ty obě romance s Meghan a i sestřina s doktorem je hodně toho typu. Ani to mi občas nevadí. Nevím, proč v téhle adaptaci přidali líbání s Elsie, v knize není a podle mne posouvá děj trochu jinam, ale budiž. Chybí mi ale jen scéna přeměny Meghan v Londýně, technicky chápu zvolené řešení, ale srážím za ně . Souhlasím, že většina hereckých výkonů je špičková a ono když máte dobré i malé role, zcedá to celkový dojem. Hodně dobré ()

senoritar

Já jsem nadšená. Film věrně zachycuje knižní předlohu, což oceňuji vzhledem k trendu poslední doby vše změnit a být za každou cenu originální. Geraldine McEwan sice není taková slečna Marplová, jakou jsem si ji představovala, když jsem četla knižní předlohu, ale nevadí podává dobrý výkon a James D´Arcy je doslova uhrančivý. Ženské představitelky Emilia Fox a Talulah Riley předvedly obě výborný výkon. Harry Enfield v roli Richarda Simmingtona dokazuje, že Klub sráčů byl pouhým nešťastným přehmatem. No a romantické idyle anglického venkova se prostě nedá odolat. Lze jen doporučit. ()