Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikoho nijak moc nepřekvapí, když je na místní faře nalezen mrtvý plukovník Protheroe. Falešných stop je plno, zvláště poté, kdy se vdova a její milenec oba přiznají k vraždě. (Viasat)

Recenze (34)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vejce bylo zase natvrdo, Mary! - Za to může slepice. - Prosím? S typicky anglickým humorem začíná další příběh slečny Marplové. Byť je tentokrát tématem nešťastná láska a člověku na konci téměř ukápne slza, během filmu se mnohokráte objeví slovní perly jako třeba: -Uvařím čaj. - Domnívám se, že to nebude nutné. Čaj a klepy přicházejí za námi. Nebo trochu dočerna: - Buď jí koupím bonboniéru, nebo jí podtrhnu tu hůl! Velice dobře slyšící slečna M však jen po straně rychle odpoví: Raději tu bonboniéru! A jemný dvojsmysl: Ten se ale umí ohánět štětcem (...maluje paní Protheroevou...). Napoprvé jsem klasicky vraha neodhalil, nyní po letech jsem si alespoň nebyl jistý. Skvělá hudba, nádherné venkovské prostředí staré dobré Anglie, suché dialogy, napětí, pátrání a vydařený dabing... ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S každou další filmovou adaptací detektivky Agathy Christie znova zjišťuji, že nejslabší na nic je knižní předloha Agathy Christie... Agatha Christie promine, ale její rozuzlení jsou naprosto nepravděpodobná a nesmírně překombinovaná. Odhlédnuto od této drobnosti a v rámci žánru jsou to samozřejmě mistrná dílka, která v knize skvěle fungují. Přitom už bylo mnohokrát konstatováno, že literatura má jiné výrazové prostředky než film. Právě proto je každá adaptace knižní předlohy takový zápas. Naštěstí pro nás, tahle adaptace je rozhodně nadprůměrná a určitě neurazí ani skvělé herecké výkony, ani výborná kamera, ani velmi slušná režie. Jedna z nejlepších "Slečen Marplových" s Geraldine McEwan. Celkový dojem: 80% ()

Reklama

bloom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím asi nejlepší díl této série o slečně Marplové. Může se klidně rovnat s Poirotem, kterého viditelně kopíruje (důraz na výpravu a je tu i humor). Geraldine McEwanová se sice nestane Marplovou mého srdce (to je Margaret Ruthefordová a hlavně Angela Lansburyová), ale za svůj způsob ztvárnění role se rozhodně stydět nemusí. Navíc ČT udělala výborný dabing. A ještě si můžete vychutnat Herberta Loma, česko-anglického veterána z Vinnetoua a Růžových panterů. ()

BigBang 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru vydařený díl. Maličko rozvernější podání mi konvenovalo: série prostřihů na to, co typického právě dělají jednotlivé postavy: puberťák pinká tenis, puberťačka přemýšlí v posteli o malíři atd. Chemie mezi sl. Marplovou a policejním komisařem jako obvykle podaná výtečně. Je vlastností celé série, že vyžaduje plné soustředění diváka. Ale toto soustředění pak odmění kvalitou hereckých výkonů, detalním a promyšlením režijním vedením a rovněž nádhernými lokacemi; toto nejsou laciné scénky z ateliéru, ze se točilo v reálných a krásných lokacích anglického venkova. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu rozťahaná adaptácia s množstvom postáv a ochotných vrahov na zmätenie diváka. Nechýbajú pekné a pekne oblečené ženy v peknom dedinskom prostredí, čo potvrdzuje, že slečna Marplová je poirotovka viac pre ženy. Rozuzlenie tentoraz nekomplikované a vôbec nie prekvapivé. –––– Vražda nie je nikdy jednoduchá. Boli by sme hlúpi blázni, keby sme nezvažovali všetky možnosti. –––– Žiadostivosť prináša hriech a hriech prináša smrť. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o poslední roli Herberta Loma. Když epizodu dotočil, konstatoval: „Tak, a to je poslední krvelačný cizinec, kterého jsem v životě hrál.“ V roce 2007 se objevil ještě v epizodě Nemesis, kde však zazněl jenom jeho hlas v hlasové zprávě. [Zdroj: Zdeněk Bauer – kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

Reklama

Reklama