Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikoho nijak moc nepřekvapí, když je na místní faře nalezen mrtvý plukovník Protheroe. Falešných stop je plno, zvláště poté, kdy se vdova a její milenec oba přiznají k vraždě. (Viasat)

Recenze (33)

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Řekl bych, že zatím nejlepší Marplová jakou jsem viděl. V tomto díle je obsaženo vše, co by ve správné detektivce mělo být. Zmatení nepřítele - opravdu jsem jim to sežral s navijákem a hledal jsem jiné podezřelé a že jich bylo hodně. Přitom jsem si je nijak vzájemně nepletl, což se například i Poirota stává velmi často. Každý podezřelý měl nějaké nevysvětlené tajemství, které se později vysvětlilo a celkově se zde hrálo na detaily. Ke všemu to skvělé prolínání se vzpomínkami mladé Jane, bomba. Vážně nevím co bych tomu vytkl. ... Hodiny, malíř, válka, mladá Marplová, farář. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S každou další filmovou adaptací detektivky Agathy Christie znova zjišťuji, že nejslabší na nic je knižní předloha Agathy Christie... Agatha Christie promine, ale její rozuzlení jsou naprosto nepravděpodobná a nesmírně překombinovaná. Odhlédnuto od této drobnosti a v rámci žánru jsou to samozřejmě mistrná dílka, která v knize skvěle fungují. Přitom už bylo mnohokrát konstatováno, že literatura má jiné výrazové prostředky než film. Právě proto je každá adaptace knižní předlohy takový zápas. Naštěstí pro nás, tahle adaptace je rozhodně nadprůměrná a určitě neurazí ani skvělé herecké výkony, ani výborná kamera, ani velmi slušná režie. Jedna z nejlepších "Slečen Marplových" s Geraldine McEwan. Celkový dojem: 80% ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu rozťahaná adaptácia s množstvom postáv a ochotných vrahov na zmätenie diváka. Nechýbajú pekné a pekne oblečené ženy v peknom dedinskom prostredí, čo potvrdzuje, že slečna Marplová je poirotovka viac pre ženy. Rozuzlenie tentoraz nekomplikované a vôbec nie prekvapivé. –––– Vražda nie je nikdy jednoduchá. Boli by sme hlúpi blázni, keby sme nezvažovali všetky možnosti. –––– Žiadostivosť prináša hriech a hriech prináša smrť. ()

klima777 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Některé případy jsou vážně dobré. Slečna Marplová je chytrá, ba obdivuhodná. Geraldine McEwan mi však bude navždy připomínat "uhozenou" čarodějku (stvůry z temnot :-D) z Krále zbojníků (navzdory faktu, že se jedná o kvalitní herečku). Tudíž netoužím po opakovaném shlédnutí seriálu a možná jsem opravdu nehodná holka... ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Otevřete oči, nastražte uši a hlavně: dávejte si pozor na jazyk, jinak vám ho uřízne slečna Marplová, nejobávanější stará panna všech dob. Její metoda, jak se dostat na kloub malým zahádám i velkým případům, pochází na rozdíl od Poirotových malých šedých buněk ze zkušeností venkovského života. Neproklouzne jí ani myška. Vražda na faře je solidní adaptací prvního románu s touto postavou a představuje bělovlasou dámu v domácím prostředí kouzelného městečka St.Mary Mead. Byl zabit starý nepříjemný plukovník Protheroe. Policie v koncích, stopy zločinu se vzájemně kříží a kdo jiný by měl najít pachatele než viktoriánská čmuchalka? Tradičně překvapivé a logické rozuzlení Agathy Christie a esence toho nejlepšího ze staré dobré Anglie. Herecké výkony jsou ovšem spíše druholigové, i na televizní poměry. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o poslední roli Herberta Loma. Když epizodu dotočil, konstatoval: „Tak, a to je poslední krvelačný cizinec, kterého jsem v životě hrál.“ V roce 2007 se objevil ještě v epizodě Nemesis, kde však zazněl jenom jeho hlas v hlasové zprávě. [Zdroj: Zdeněk Bauer – kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

Reklama

Reklama