Na cestě vlakem do Londýna se slečna Marplová dozví od neznámé spolujezdkyně Lavinie Pinkertonové, že ve vesnici Wychwood došlo ke dvěma vraždám. Když Pinkertonová krátce potom zahyne při údajné nehodě na eskalátoru, Marplová se rozhodne Wychwood navštívit. Podle ní má každá anglická vesnice svoje tajemství a tato není výjimkou. První obětí je zde Florie Gibbsová, která se navzdory svým zkušenostem měla otrávit nasbíranými houbami. Druhým nešťastníkem je vikář, jenž si zapomněl vzít na hlavu kuklu, když šel ke včelím úhlům. Mladá žena, která vypila barvu místo svojí medicíny také dopadla tragicky. Byly to všechno jen náhody? Zkušená slečna Marplová si to nemyslí a pátrá po motivu. Někdo je evidentně schopný udělat cokoliv, aby na světlo nevyšlo jedno tajemství. Zvídavá dáma dokáže brilantně využít toho, že se jí lidé rádi svěřují i toho, že ji někteří podceňují. (Česká televize)

Adiemus

Zdá se, že nejen mě (viz Aluska88) nadchl Benedict Cumberbatch a Russell Tovey (uniformy i počáteční rozpačitost, která ani v nejmenším neznamená neschopnost - viz Doctor Who - mu sluší); Julia McKenzie jako slečna Marplová mi nevadí ani v nejmenším, jen ten počet mrtvol je udivující - chvíli jsem si říkala, že inspektor Barnaby by zíral. ()

Tanmut

Genetika, genetika - Murder Is Easy se netýká. Hettie Macdonald se opět předvedla ve špatném světle (ano, navzdory obsahu Obsahu je to žena) a po tom, co mě nezaujala Poirotovým Modrým expresem, selhala i zde. Také druhý díl s Julií McKenzie postrádá napětí (čili děj je ukecaný a skutek utek) a v některých okamžicích i soudnost. Potěšil mě hlavně David Haig v roli starosty. ()

maoc

Hezky barevné a plné zvědavost jitřících malých fint (vražedné zbraně, malá tajemství, náznaky lechtivých scén). Kupodivu poměrně předvidatelné (skoro jistě jsem věděl kdo a napolo proč a jak - zmátla mě mše). Vytrácí se britskost. Je to celé víc a více evropskofilmoidní svatoleský klon. Hvězda dolů ze standardu. ()

PetraMishka

Pěkně zpracovaná Agatha Christie se skvělými lokacemi, výběrem herců a dobrými dialogy. Julia McKenzie byla jako slečna Marplová přesvědčivá, líbil se mi Benedict Cumberbatch jako bývalý policista a hlavně Shirley Hendersonová, ta byla výborná. ()

Bossi123

Jeden z mých nejoblíbenějších detektivních celovečerních filmů vůbec. A to hned z několika důvodů: výkon herečky McKenziové v hlavní roli je parádní, dává do toho všechno a díky tomu působí dojmem tak trochu poťouchlé, ale velmi inteligentní ženy. Námět je jednoduchý, nejde sice o nic světaborného, ale zde není jednoduchost pouze na škodu, člověk může velmi pěkně proplouvat dějem a nechat se unášet krásným anglickým venkovem. To, plus čtyři vraždy, moc pěkně dokresluje atmosféru, která je místy odlehčená, místy naopak hustší. Dalším lákadlem, kvůli kterému jsem se na tento film podíval, byl mladý a začínající Benedict Cumberbach. Bohužel (to je asi jediné mínus, které na filmu nalézám) zde dle mého nebyl zcela využit jeho herecký potenciál, byl poněkud upozaděn. Zřejmě k tomu však došlo kvůli tomu, že se prostě jednalo o herce začínajícího a v podstatě neznámého. ()

hany83

Tak jsem se asi minule radovala předčasně, že scénáristi si uvědomili, že předlohy jsou (téměř většinou) dokonalé, tak nač je měnit zhovadilostmi. A bylo to tu opět. ()

DrifterSoul

Knižní dílo Agathy miluji. Inteligentní, psychologicky propracované a navíc umožní jaksi mimochodem zajímavě poznat i prostředí děje. To se vždy týkalo i jeho filmových zpracování, zejména v mnohaleté TV sérii s H.P. V daném případě ovšem nic z toho neplatí. Vše působí chaoticky, křečovitě, nepravděpodobně a překombinovaně. Jména, vztahy osob a souvislosti se na diváka hrnou takovým tempem, že je nelze paralelně zpracovávat a třídit. Jedině pokud by člověk každou chvíli film zastavoval a případně si na kus papíru čmáral pavouk logických vazeb. But why?? Měla by to být spíše zábava a odlehčení od "everyday’s routine", ne? ()

ABC1

Závidím tomu,kdo se dokázal u takhle zprzněné skvělé detektivky smát (Horak)...Je to neuvěřitelné, jak dokáže scénárista zmrvit tak skvělou knižní předlohu. Chudák Agatha, měla by nějak hrozně vystrašit své potomky, aby už nikdy více nepovolili něco takového vytvořitt!!! Nevím, kdo to schválil, zda ještě žije její dcera nebo vnuk nebo už si s jejím dílem může každý dělat, co chce??? Zlatá Slunečná!!! ()

GilmyHagrid

Uznávám, že rozuzlení bylo nečekané a výkon herečky/vražedkyně skvělý. Slečna Marplová jako vždy "roztomilá stará dáma" s nosem úplně ve všem - to vše a patina starého anglického venkova a jakési záhady v pozadí tvoří hezkou podívanou pro milovníky detektivních příběhů z pera Agathy Christie. ()