Francúzska krimi a la Delon zo 70. rokov. Bohužiaľ pre frantíkov, novodobé krimi je už úplne inde a tak nejde o nič o len o nostalgiu a výpoveď o prvom sériovom vrahovi, ktorého chytili na základe DNA. Bohužiaľ Raphaël Personnaz nie je Delon (aj keď výzorovo k tomu nemá ďaleko) a ide iba o holé predostretie faktov, aj keď zaujímavé pasáže by sa tam dali nájsť, ale je ich iba ako šáfránu. 6/10(28.4.2016)

Případ známý jako "Serial Killer 1" a vrah přezdívaný "Šelma Bastily" . První sériový vrah Francie, který byl usvědčen na základě analýzy DNA. Pozornost zblízka zde není věnována vrahovi, ale dlouholetým vyšetřovatelům případu, což samosebou není na škodu, ale nedokázal mě prostě dějově strhnout. Jenže solidních evropských kriminálek je poslední roky jako šafránu a tak mě každé další "Dobrodružství kriminalistiky" zvedne náladu.(29.5.2016)

Špičkový "policejní procedurál". Dovedně poskládaná a rytmizovaná mozaika vyčerpávajícího vyšetřování, frustrace a nedostatku spolupráce. Pro fanoušky distancované (a přitom pro Francouze charakteristicky moralistní a sociálně zodpovědné) detektivky povinnost. S přihlédnutím k tomu, jak málo podobných věcí vzniká, jednoznačně velkej pleaser. Fréderic Tellier je man to watch!(24.4.2016)

Veľmi poctivá, zbytočne "pre efekt" neprikrášlená francúzska krimi, ktorá sa vyznačuje až prekvapivou precíznosťou a formálnou presnosťou (v tomto ohľade sa mi do značnej miery podobala na Fincherovho úžasného Zodiaca, čo sa dá považovať jednoznačne za kompliment). A vzhľadom na to, že obsahovo je to taktiež nadpriemerne zaujímavé a poľahky to diváka vtiahne do deja, snímku som si plnými dúškami užil. V pozitívnom zmysle slova prekvapil i Raphaël Personnaz, ktorý, spoločne s ostatnými spomenutými faktormi, výraznou mierou napomohol prostredníctvom tohto kúsku dôstojne pripomenúť zlatú éru francúzskych kriminálnych záležitostí rokov sedemdesiatych. Možno jediné, čo by sa v mojich očiach dalo trošku vytknúť, je prílišná neosobnosť, ale na druhej strane dokážem pochopiť, že pre takýto štýl sa tvorcovia skrátka rozhodli, a basta. Snímka si rozhodne zaslúži viac pozornosti, než akej sa jej zatiaľ dostalo. 85%(8.1.2017)

Nebudu zastírat, že jsem od této kriminálky měl velká očekávání. Největší hlavně od příběhu a atmosféry, u které jsem doufal v návrat k sedmdesátým a osmdesátým létům, tedy k vrcholům francouzské kriminálky v čele s Belmondem, Venturou nebo Delonem. To, co jsem ale dostal, nebyl úplně špatný film, ale herecky mě prostě nepřesvědčil tak, jak bych u podobného filmu předpokládal. Nejcharismatičtější byl vrah, který předváděl úctyhodný výkon. Vyšetřovatelé ale jak kdyby ve filmu jenom existovali. Prostě jen byli a tak nějak vyšetřovali. Ve své podstatě se ale ve filmu nic moc nedělo. Měl jsem problém s nějakou nosnou kostrou vyprávění. Film prostě jenom probíhal, čas ubíhal a už předem bylo jasné, jak to všechno dopadne. Závěrečný šok, na který jsem z francouzských kriminálek zvyklý, se také nedostavil. Případ SK1 tak určitě není špatnou kriminálkou. Jen je to prostě dnešní kriminálkový standard, který na po druhé prostě neoslní.(14.8.2017)