Woo-Jin se každé ráno probudí v jiném těle. Pokud stráví noc se ženou, musí každé ráno odejít dřív, než se ona probudí. Když v obchodě s nábytkem potká sympatickou Yi-Soo, zamiluje se. Počká na den, kdy vypadá dobře, a pozve ji na večeři. Rozhodne se, že s ní chce být stále. (Jirka_Šč)

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Zbytečně roztahané, ale rozhodně lepší a zralejší než americká verze "Den co den". Jenže v Koreii to mají jednodušší, když vypadají všichni stejně :D +++ SPOILER 20ti slovy: Truhlář/ka se každé ráno mění v jinou osobu, randí s ženskou, ale rozejdou se. Truhlář/ka odjede do Prahy, ale ženská přijede za ním. Krásne no... ()

wege

A žili spolu šťastně v Praze až do smrti … Mockrát jsem přemýšlel, proč ty typologicky podobné filmy v Koreji umí a u nás je většinou z toho sračka. Nikdy jsem na to nepřišel. Tady to je krásný příběh, krásně zpracovaný, s obrovských morálním přesahem. ()

muti

Veľmi zaujímavý námet, žiaľ podľa tradičnej kórejskej šablóny pre romantické drámy. Hlavne postavy spolu nekomunikuju a po hodine už viete že sa to nejak skomplikuje. ved prečo sa spolu zamýšľať nad budúcnosťou keď môžme čakať až kým to neprerastie do problémov? Vo filme vidieť ako majú korejci radi cechov, čo našinca poteší. Ved stačí ísť do Prahy a človek vidí že im nie je za ťažko prejsť takú diaľku... Takze kde sa ľahko stratíte v dave? Tam kde si všetci myslia ze všetci azijati vyzerajú rovnako. Nuz trošku rasistické ale nápadité. Stolári tiež ocenia tento film, keďže sa točí okolo výroby a predaja nábytku. Ps - počas tituliek je ešte jedna scéna. ()

solisoli

Citlivý príbeh Kim Woo-jina o preludoch v romantickom deji, kedy sa nevie Yi-soo tomuto stavu prispôsobiť a prepadá v psychické depresie. Keď si niekto povie, že fantasmagoria, tak sa veľmi míli. Stará môjho dobrého priateľa sa nemení len ráno, ale niekedy aj behom hodiny, niekoľko krát denne. A to prepadá do hysterických záchvatov, že je lepšie pred ňou utekať, kade ľahšie. Stačí sa opovážiť ísť bez jej zvolenia na pivo, alebo sa vrátiť neskoršie, ako to nariadila. Bože chráň zabudnúť pri nákupe na banány, neoprať, nevyčistiť hajzel, nevyluxovať aj za skriňami a td a td. Potom sa spustí spúšť hysterického záchvatu a tancuje v jej rukách, válok na cesto, inokedy lietajú taniere, niekedy televízor, pračka a keď nestíha, letí s nožom v torze aj sused. Nedávno ju po niekoľkých poldecákoch v krčme popisoval, tak zanietivo a vierohodne, že som si po chvíli myslel, že popisuje krokodíla. ()

TonyHawk94

Že Kórejci urobia trošku rozsiahlejší remake pôvodného krátkometrážneho skvostu (ktorý je navyše pôvodom z USA), tak to som úprimne moc nečakal (zväčša to býva opačne, a nie vždy pozitívne). Tuto sa ale opäť blysli a ukázali, prečo sú na poli romantických filmov/drám/komédií stále špička - spôsob vyprávania, dialógy a aj dostatočne vyladený príbeh umocnený veľmi jemnou piano-gitarovou hudbou. Dokonalosť sama o sebe. Príbeh viac-menej oprášený z pôvodného seriálu (vrátane viacerých replík, ktoré si zo seriálu pamätám :) ), doplnený o detaily a hlbšie pozadie (práca s drevom, výroba originálneho nábytku? geniálne!) a rozvinutý o ďalších cca 80 minút úsmevných momentov, menšej drámy, krásnej romantiky, väčšej drámy... aby sa to krásne ukončilo (ikonicky) v Prahe. Ak to mám stručne zhodnotiť, tak je to krásny romantický film s dramatickými prvkami a happy-endingom, ako sa na takéto filmy skrátka patrí :). Do toho vás poteší odzbrojujúci úsmev krásnej Han Hyo-Joo, ktorej nebudete mať dosť ani po zhliadnutí celého filmu :). ()

NikaIn

Nemam velmi rda Koreiske filmy,alebo celkovo filmy v ktorich su vacsinou aziati,nie je to nic osobne,ale mam take skusenosti,ze nevedia hrat,su preafektovani a dialogi su velmi ukricane.Preto bol pre mna tento snimok velkym prekvapenim,bolo to kludne,tajomne aj ked nerealna tema,velmi realisticky podana,vazny film.Herci sympaticky.Viacero tvorcov sa pohravalo s podobnym nametom,ked sa cez noc stala s pubertiacky,dospela zena,alebo s dievcata chlapec,ale vzdy to ponali skor humorne v ramci komedie,v ramci tochto fakt poklona reziserovi,ponal to uplne z ineho konca,napadite,dojemne,putave.Dala by som pat,ale este nejaka mala stipka niecoho mi tam chyba,ani sama neviem coho :) ()

revere

Zajímavý nápad, zajímavé, někdy až moc artové zpracování, zajímavá myšlenka ... jen mě to nějak málo vtáhlo. ()

EsterH

Nádherný príbeh, ktorý mi troška pripomenul seriál z 2018 Byuti insaideu. Užila som si kúsok Prahy, češtinu a hlavne očakávanie, na akého známeho či neznámeho herca (herečku) sa chlapík premení. ()

MatoPalkes

Ďaľší kus poctivej kórejskej filmárčiny. Hlavná hrdinka super, sympatická zbierka postáv hlavného hrdinu (niektoré tváre známe aj z iných vecí, dvaja chlapi z Hospital Playlist), originálny nápad spracovaný výborne. Kopa otázok na zamyslenie a záverečná Praha. ()

drsny_hery

Korejská kinematografie je jako korejská kuchyně. Stravitelná, nápaditá, vizuálně příjemná. I ta Praha hned chutná líp. ()