Dokument mapuje příběh písně "We Are the World", kterou v roce 1985 napsalo duo Michael Jackson a Lionel Richie v rámci organizace pomoci USA pro Afriku, sdružující 47 předních, převážně amerických umělců. Píseň vznikla se záměrem charitativní pomoci lidem postiženým hladomorem v Etiopii v důsledku velkého sucha v letech 1984-1985. (Roman.Ticka)

WANDRWALL

Dojemné i komické, kdy hvězdy tehdejší world music šli písní pomáhat Africe, ale reklamě i sobě. Inu jsme jedna planeta... ()

Paity

Jedna z nejlepších písní všech dob od krále popu, kterého jednoduše nikdo nikdy z trůnu nesesadí. Bravo! ()

• Ještě téhož roku získala „We Are the World“ dvě ceny Grammy Award za píseň roku a nahrávku roku. (Roman.Ticka)
  • Studiové album v produkci Quincyho Jonese pod záštitou organizace USA pro Africku vydané 23. dubna 1985 obsahovalo další nahrávky v rámci humanitární pomoci. Prodalo se jej přes 3 milióny kopií a v žebříčku hitparád dosáhlo pozici vedle Beatles a The Roling Stones. (Roman.Ticka)
  • Singl o nákladu 800 000 kusů byl během tří dní od vydání 7. března 1985 vyprodán a v následujících týdnech obsadil nejvyšší pozice v hitparádách po celém světě. (Roman.Ticka)