Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

wowylgu313

Hmmmmmm, těžké. Tyhle katastrofický filmy přímo miluju! (Podle skutečné události) proto jsem na každý víceméně pedant. Tohle splňuje základní kritéria ale je tu spousta kousků, které jsou na úplně jiném žebříčku.(Zázračné přistání na řece Hudson a nebo např Kapitán Philips) a mnoho dalších... Tohle nebylo špatné, na konci jsem dokonce i jednu kapku upustil ale ... Pro mně jako pro diváka to nebylo zas tak moc "úžasné" ... Jo a mimochodem obsazení super! Ale !!! Už nikdy nrchci zažít tenhle dabing u Mark Wahlberg ... Co to bylo za hlásek ... Hrůza všech hrůz. :) Každopádně vím že to může být málo ale dávám 65-70% maximálně :/ ... ()

joejoe

To ze je to realita robi tento film strasidelnejsi ako nejaky horor... ...len do kina si treba zobrat spunty do usi :)) ()

PamPero 1

Není to nejlepší Berg, to vůbec ne, ale pořád to je slušný nadprůměr, který by se dal opravdu nazvat ohnivým peklem! Je to intenzivní a audiovizuálně naprosto precizní. Horší to je se scénářem a malinko delší stopáž bych také snesl. The Kingdom a nebo Lone Survivor zůstávají nepřekonány. 60% ()

halberdier

Filmy Petera Berga mám rád - i Bitevní loď - přestože žádný z jeho filmů není vyloženě pecka. To samé se dá říct o Deepwater Horizon. Opět je to řemeslně nadprůměrný film, který spolkl nemalý rozpočet, ale naštěstí je to na něm vidět. První komornější polovina celkem slušně buduje napětí z blížící se se katastrofy a druhá akční je pak pastvou pro oči a uši. Nicméně nikdy se nedostaví pocit něčeho nového či neviděného. Z herců neměl příležitost nikdo moc vyniknout, závěr je pak se neuchyluje k přílišnému patosu, potěší střídmý hudební doprovod. (7/10) ()

Lykr

Po dlouhé době jeden katastrofický film z lepšího soudku. Kamera byť trošku zmatená je výborná a vtáhne vás do příběhu. Mark podává svůj typický stereotypní výkon a Russel je jednička. Dal bych pět hvězdiček, kdyby. Protože kdyby to na konci nezhatilo naprosto typické a už tak strašně moc okoukané americké vlastenectví bylo by to tiptop. ()

cobislav

Protože až na úplné výjimky nemůžu americké katastrofické filmy ani cítil, velice zde oceňuji přímočarost a jednoduchou dějovou linku. Dokonce se to téměř obešlo i bez zbytečného patosu a zbytečných vlekolepo-monstózních záběrů a efektů. Myslím, že je to slušné připomenutí a uctění obětí tohoto neštěstí. 79% ()

Tomas_PO

Nesklamalo. Potešila vyváženosť patetickosti, hollywoodskosti, úcte k neštastiu, ako aj technické, či politické vysvetlenie. Explicitne chýbal jedine enviromentálny rozmer. 5/5. ()

bmx6

Co říct,je to perfektní film podle skutečné události,které se mi zamlouvá.Skvěle zpracované,takže nemám problém dát plný počet hodnocení.(Kurt Russell má poslední dobou samé špičkové role,jen tak dál!) ()

kyrysar

Děj něbyl nikterak složitý, ale to ani nemusel. Exploze byly unikátní! Ale když jsem si uvědomil, že ve skutečnosti je to naprostá šílenost, bylo mi až hanba. Je to film, po kterém si člověk řekne k čemu jsou peníze a statky? No šílené... ()

mouzi

Stara dobra devadesatkova katastroficka klasika se vsemi monstroznimi megavybuchy a tim nejlepsim z americkeho filmoveho klise v trochu modernim kabatku. ()

hony23

Máme tu další Skleněné peklo, akorát že ne v mrakodrapu, ale na ropné plošině. Nejdřív se hodinu těžaři dohadují, zda je vrt bezpečný, přitom tu máme klasické schéma, kdy hrabiví majitelé vrtat chtějí za každou cenu, zatímco technici varují před blížícím se nebezpečím. Po celkem nudné hodině to konečně bouchne, film dostane napětí i spád a pak už je to docela příjemná podívaná. ()

david666

Dobrý spád,akorát mě připadaly akční scény nepřehledné a svým způsobem pořád stejné. Ale to bylo dáno námětem ()

Julius

Film, ktorý sa nehrá na žiadne počítačové sci-fi. Podarilo sa zachytiť skutočnú podobu a skutočné životy. Pomaly rozbiehajúci sa úvod pripravuje očakávanú katastrofu, na ktorú čaká divák s napätím. Musím napísať, že od réžie až po hudbu a herecké obsadenie ma film pohltil a vychutnával som si každú minútu. Nevadilo by mi ani to, keby je film o ďalších 30 min dlhší. Dobrých katastrofických filmov je mále a tento sa zaradil medzi moje TOP. ()

robfi

pro me jen za dve, za sceny na plosine, kam se filmova kamera jen tak nedostane a natacet tam ty vybuchy a uniky ropy a zemniho plynu chtelo poradne koule. Jinak scenar a herecke vykony o nicem a zaverecne titulky to dorazily.. Nemam fakt rad falesny patos a v pulce me to prestalo bavit.. Taky kvuli dialogum, kde se clovek dozvi, ze si ma cistit zuby dentalni niti, protoze jinak ho to na stari bude stat hodne penez a bolesti .... vata, vata, vata. ()

universal

Pořád jsem čekal, kdy to začne. Začalo to až se závěrečnými titulky. Nějak mě ten neorganisovaný chaos nevtáhl do děje. A tchyně mi taky lezla krkem, vůbec nechápu proč tam musela bejt. 4/10 Hlavně neprošvihnout to hlavní. ()

jjjerry

Za mě skvělý překvapení. Je těžký natočit poutavý snímek, když všichni vědí co se stane, jen čekáte na to kdy a jak. První půlka byla excelentní, stále se něco dělo. Napětí gradovalo, hudba to dotvářela skvěle. Možná by někdo mohl namítat že "cola experiment" byl moc průhledný a zbytečný. Ja nejsem narozdíl od většiny filmových kritiků tady specialista na ropné plošiny =) tak sem za to byl celkem rád. Druhá půla je malilinko slapší, ale stále skvělá. Kurt Russell perfektní, připomněl mně můj oblíbený [Oheň]. Asi se nikdy nedovíme co přesně a proč se stalo, ale zfilmováno to bylo perfektně, možná Bergovo životní dílo. ()

Dawydov

Jo, dobrý. Na toto téma kvalitní, production values vysoké, docela akční i napínavý, řemeslně bez chyb. Bohužel nic moc víc. Nebyl tam ani nějaký extra chytlavý osobní příběh, ani nebylo nějak nesamozřejmě vytěženo to téma příčiny na straně BP, ani následků. Jen tak normálně, jak by to každý čekal, vše přímočaré. Takže OK, ale překvapení se nekoná. A ta akční část, kdy se všechno bortí a vybuchuje, je vlastně trochu zdlouhavá, i když je to vše super efektní a úžasně realistické. ()

paradoxman

Dobrý hnus... je zajímavé vidět ve filmu reálné firmy, které člověk zná i z profesního života... sice si to BP hoši pěkně vyžrali, ale cenu na životech lidských i ostatních nahradit nemůžou... ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014