Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Wormboy

Dalsi z radu technicky bezchybnych filmov od Petra Berga. Tohto chlapika zacinam mat cim dalej radsej. Jeho filmy mi sice nikdy neponukli nejaky mimoriadne silny zazitok, no az na slaby Battleship, vzdy dosiahli priblizne to, co autor zamyslal. Deepwater Horizon je plne funkcna katastroficka jednohubka, ktora nespravi dieru do kinematografie, avsak pri sledovani neurazi, zabavi a pociarkne jednu z najdolezitejsich zivotnych pravd, ze ten cement treba vzdy kurva skontrolovat! ()

pakobylka

Pečlivě budovaná atmosféra, zarámovaná "běžným" pracovním dnem ... a pradávným dilematem, které proti sobě staví kapitál a bezpečnost. Hádejte, kdo vyhraje ... můžete třikrát. Jenomže ... jak by se mohlo něco zásadního a nečekaného přihodit, když stojíte i uprostřed nekonečných vod na "pevné" zemi, obklopeni tou nejmodernější technikou ... když všechno ve vašem okolí vyhlíží nanejvýš solidně a trvanlivě ... a vaším největším problémem není pocit úzkosti z možného ohrožení, ale časový harmonogram - neboť jeho nedodržování navyšuje náklady a naopak ponižuje očekávaný zisk. A potom to přijde ... jak jinak, když do hry vstupují pradávné síly, které jakoby vskrytu lačně čekaly na každé vaše zaváhání a tvrdě trestaly každou vaši chybu ... i když ve skutečnosti jste to vy - JSME TO MY, kdo si znovu a znovu koleduje o malér. Navzdory velice realisticky vyobrazenému ohnivému peklu možná ucítíte mrazení někde v zátylku, protože ten příběh se skutečně stal ... protože všichni ti lidé ho prožili ... protože někteří z nich zaplatili cenu nejvyšší - a nejspíš by nás všechny nejraději poslali do háje nebo někam jinam ... na daleko horší místa ... kdyby mohli, protože pomník v podobě katastorfického filmu je sice působivým mementem, ale rozhodně nepředstavuje to, čeho chtěli v životě dosáhnout. ()

necisty

Velice dobře zahraný a natočený film, parádní efekty a hlavně hudba, z které šel mráz po zádech. Horší už to bylo se scénářem, kdy mi přišlo, že až strašně chtěli dát najevo, že "podřadní" dělníci vlastně všechno udělali dobře a vše chtěli desetkrát zkontrolovat a jen majitelé to posrali. Bylo to zase až moc proamerické (vlastenecké) a kdyby si toho nikdo nevšiml, tak pro jistotu doplněno scénou s plošinou v plamenech a nad nimi tyčící se americká vlajka. Ano, tohle mě tam štvalo. ()

zette

Po technicke strance velmi zrucne natoceny film, v katastrofickem zanru urcite solidni podivana s dobrym hereckym obsazenim. Zaver tvurci ovsem nenechali bez kyce a tak beru ctvrtou hvezdicku. ()

Pajky3

Tragédie podle skutečných událostí jsou vděčným tématem a ve filmovém zpracování většinou dopadnou dobře a nejinak je tomu i u Deepwater Horizon. Je to jedna z těch událostí, o které jsem slyšel i v době, kdy se odehrála a tak mě její filmová adaptace přirozeně lákala. Wahlberg a Russell hrají skvěle a příběh se rozhodně netáhne a emotivní závěr se samozřejmě dostaví, ale určitě nejde přes hranu snesitelnosti. ()

Juto

Film je pôsobivou dramatizáciou incidentu s vrtnou súpravou s mnohými technickými detailmi. Scenár je však veľmi dobre napísaný a dej je prístupný bežnému divákovi. Výkony hercov a špeciálne efekty sú špičkové. 7/10 ()

laik_60

Na tú hromadu rozbitého šrotu a oheň a výbuchy jedenásť zahynutých je aj pomerne málo. Napriek takýmto tragédiám ľudia ropu ťažia bezohľadne ďalej nehladia na stratu ľudských životov nehovoriac o ekologických dopadoch. Ach jo naftodoláre majú veľkú moc. Milovníkom akčných, dramatických filmov s nádychom katastróf sa film asi páčiť bude. ()

mortak

Katastrofický žánr i ve svých vrcholných letech zmíral na přeplácanost. K propletenci lidských vztahů, se přidávala politika a korupce, a ještě se do zápletky vrazila nějaká ta vražda (třeba za socialismu velmi populární knihy Scortii a Robinsona). Berg se rozhodl jít opačnou cestou - žádné citové problémy hlavních postav, žádná nevěra, jedna vzorná rodina (úvod, závěr), jeden prohnilý manažer, a jinak rovná linie - technický problém, špatné řešení, katastrofa, hrdinství, patos. A jako film to funguje perfektně a divák je cele vtažený do ohnivého pekla. Ale jen jako skvělý žánrový film. Od popisu skutečných událostí bych přece jen čekal větší hloubku. ()

majo25

Katastrofická dráma so silným apelom na ľudský element. Samozrejme, nechýbajú bombastické efekty, z ktorých dominujú obrie výbuchy a šíriaci sa oheň. Paradoxne ale efektnejší vizuál bol pre mňa pred samotným ohňom. Samozrejme, niektoré klišé z iných katastrofických filmov sú aj tu prítomné, ale je ich pomenej. Herecky nič extra, zapamätateľnejší je akurát Malkovich. Russella som pri prvom pohľade na obraze otipoval ako údržbára, a naozaj, vysvitlo, že aj bol šéfom údržby plošiny. Samozrejme, nič proti údržbárom, je to poctivé povolanie. Záver chceli tvorcovia poňať silne emocionálne, mne však nesadol. Nepomohli veľmi ani autentické fotografie a zábery skutočných osôb. ()

E=mc2

Tragický pokr face Marky Mark is back. 11 redneckov z Texasu a okolia zomrelo pri výbuchu a požiari tejto plošiny (celkom zázrak že tak málo). Obrovská tragédia však nebola ľudská ale ekologická, státisíce a milióny živočíchov zahynulo len pre ľudskú chamtivosť (a mala dopad aj na prúdenie samotného Golfského prúdu). Takže ak sa na to pozriem účelovo, život tých 11 mužov ktorým sa na konci filmu vzdala pocta by nemal byť dôležitejší, než to čo táto katastrofa spôsobila vo vzťahu k životnému prostrediu. Technicky výborne zvládnutý film, ktorý má pomalší rozbeh v ktorom si dáva záležať na vykreslení základných charakterov. Netreba čakať nejakú hĺbku. Po vizuálnej stránke je stále na čo pozerať. Berg je remeselník, ktorí nič k svojmu kumštu nepridáva a navyše zdôrazňuje len tragickosť stratených životov na plošine. Na strane druhej úžasnú vôľu obetovať sa pre druhého. Úprimne, koľko ľudí by v takejto situácii išlo pomáhať ostatným členom posádky a zachraňovať ich z tohto inferna, v ktorom sa sami nachádzajú? Pred nižším hodnotením to nezachráni ani trademark "True story" alebo ďalší pokr face typu Ben Affleck. Ešte sa mohol na konci objaviť Steven Seagal a chlapci mohli napísať pokračovanie knihy "Zázraky mimiky II" 75% ()

Deyw

Skvely emocni peklicko, kde emoce a ohen strikaji v litrech ropy! skvele natoceny,skvele zahrane a uzasne postavy..nejlepsi film o nestesti tohoto roku! emocni zhrouceny marky marka je dechberouci! ()

URBAN

Na tento flm jsem se těšil a to hlavně pro jeho akčnost, kterou jsem dostal v celé své plné kráse, ale úplně to nebylo to co bych čekal. Přišlo mi to místy zmatené, ale tento katastrofický příběh mě dostal za srdce. Nicméně je to odraz skvělé režisérské práce. ( 1.1.17/PC ) ()

Prometheus69

Černá krev za rudou: No moře v plamenech je trochu přehnaný výraz... spíš jen takový větší ohnivej škraloop.. nicméně Dobrá grilovačka z velmi výbušnými efekty.. jo tyhle filmy podle zkutečných událostí kde se fakt něco děje až do samotného konce, mě baví. :) 79% Závěrečná myšlenka: Jen jsem nepochopil, proč se všechno odehrávalo za dne... a výbuch byl najednou v noci. Asi pro ten efekt... :) ()

sir-dave

Z počátku pár seznamovaček s postavami a pak dost dobře natočené peklo na ropné plošině, které zastíní nudnější příběh. Realita zřejmě nebyla tak akční, ale Berg si s tím pohrál pěkně po Bayovsku s dávkou uvěřitelnosti. ()

panMartin

Velmi příjemné překvapení. Velice silné drama o největší ekologické katastrofě v ropném průmyslu ve Státech. Velice dobrý katastrofický thriller s pomalejším rozjezdem a očekávaně maximálně výbušným dojezdem. Atmosféra, napětí i emoce, to vše tam je, navíc bez zbytečných keců a nafukování okolo. Wahlberg je tu standardně dobrý, což bohatě stačí, Russell tu sice není moc, ale svého předáka zvládá naprosto s přehledem a taktéž Malkovich v dalším ze svých slizkých záporáků. Berg má svůj nezaměnitelný rukopis, možná je to vždy až moc americké, ale už si začínám zvykat na to, že jiné to nebude, a to je možná i dobře. ()

Khumbac

A tak najednou jsem asi v pulce vzal do ruky kajtru. Film jsem neustále sledoval. Ta katastrofa mně evokovala tklivè a melancholické melodiē. Čím větší žár, tim větší soustředěnost na kytarovou linku. A potom byl uz jen zpomaleny záběr jak naseda, kulturista inspektor, do auta a já spokojene dokoncuji skladbu s az erotickým nádechem. Film mi nakonec pripadl tak na 50 min. NEJVETSI ROPNA KATASTROFA!!! ()

chelseaman22

Má skepse zmizela stejně rychle jako ranní mlha. Fantastické záběry na pukající ropnou plošinu DÝP:WOTHR HORÁJZN doplněnou Markem VÁL:TRAUTENBERGEM v pozici kpt. Ameriky. Sympatické je, že oběti byly a metráž byla vkusně krátká. 82% ()

Triple H

Technicky perfektne spracovaná a na áčkový tím adekvátne strhujúca katastrofická jednohubka. Ideologicky skoro na úrovni budovateľských či iných socialistických drám. Vidíme neľahký život tvrdo a poctivo pracujúceho jednotlivca ocitnuvšieho sa v súkolí skrz-naskrz prehnitej, skazenej korporátnej mašinérie. Americká vlajka veje nedotknutá aj keď ju ošľahávajú plamene, kravaťáci sú zbabelí a hlúpi, makači na plošine sú pragmatici, odborníci a hrdinovia. Zase korporátnici to na konci dňa v tomto konkrétnom prípade predsa len posrali a následky boli pomerne hrozivé, čiže tá čierno-bielosť je pre účely filmu asi aj nevyhnutná či vhodná. Ale je krásna tá hollywoodska realita, kedy obtlstlý americký polovidlák so svojou vypapanou manželkou majú podobu vyrysovaného Wahlberga a sexi Kate Hudson. To by jeden hneď s chuťou na seba hodil robotnícky mundúr a išiel odhodlane niekde čistiť potrubia miesto zajebávania sa v office pred kompom. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014