Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

moriero

Tak to bylo tedy ultimátní destruktivní inferno, realistické, až mrazí. Místy mi furt něco padalo do oka. No čuměl jsem. Víte, proč by Chuck Norris nemohl hrát v Deepwater Horizon? Protože by všechny zachránil. Ale profesionální American Daddy Marky Mark mu byl rovnocenným nástupcem. Zachraňoval a hrál jako o život. A až na konci mi docvaklo, že American Beauty Kačenka objímá v hale hotelu svého nevlastního fotříka. Na Deepwater Horizon hned tak nezapomenete. Netřeba se víc vykecávat. ()

oblonskij100

Když si už říkám, že nemůže být více patetičtější než poslední snímek, tak amíci přijdou s ještě větší náloží. Perfektně natočený snímek s efekty, vycelizovanou kamerou, jen mně připadá že soudruh Mark, je poslední dobou všude, nedávno jsem viděl jeho bostonský maraton a tam mi ten jeho výkon neseděl. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

PTuranyi

Vynikajúca dráma z prostredia vrtnej plošiny v Mexickom zálive. Ťažba ropy zjavne nie je "peříčko". Stačí malá chyba a môže ísť o život. Hlavne keď ide o peniaze a šetrí sa na veciach, na ktorých šetriť neradno. A peniaze sú samozrejme na prvom mieste. Produkcia je výborná. Zvláda pokojné aj akčné scény a keď sa to rozbehne, napätie neklesne až do konca. Záver, ktorý je venovaný pamiatke obetiam katastrofy, už tak trochu zaváňa citovým vydieraním. Herecké obsadenie sa môže pochváliť niekoľkými hviezdnymi menami a všetci herci stvárnili svoje postavy veľmi dobre. Na druhej strane tu vidieť americkú idealizáciu postáv, skutočná manželka hlavného hrdinu v záverečných titulkoch totiž zďaleka nevyzerá ako Kate Hudson. ()

Werrona

Moc příjemné překvapení tohoto podzimu. Jak moc tyhle katastrofické filmy nemusím, tak tenhle fakt vtáhne a člověk místy ani nedýchá. Za mě dobrý. ()

Pecos

Po Sullym jde o další film inspirovaný skutečnými událostmi. Na plovoucí vrtné plošině, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a zahynulo na ní 11 lidí, způsobila mimo jiné i největší ropné zamoření v dějinách USA. Film se mi líbil. Hodnotím nadprůměrně. ()

raru

Kvalitné filmové spracovanie so štandardnými hereckými výkonmi a v kine to malo poriadne grády.A na to modlenie na konci som len len neveriacky čumel a šla mi hlava kolem...nebol som si istý,či sa píše rok 2016 alebo 1820... ()

Joshua2121

Nerád porovnávam, ale prišlo mi to ako Kapitán Philips cez kopirák. Katastroficko-klaustrofobický thriller na otvorenom mori, kde sa nestane nič viac, čo by ste čakali. Akurát, že je to ultra-akčne natočené a rozťahané na 107 minút dramatických výbuchov a výkrikov. Oceňujem zahrnutý ľudský faktor v podobe post-traumatického zážitku hlavných hrdinov. Čo som si z filmu odniesol: "Nestavaj svoj úspech na náhode." :) ()

bigmatko

wahlbergovi sedia tieto survive dramy podla skutocnych udalosti a more v plamenoch nie je výnimkou. Veľmi dobre prepracovaný príbeh, ktorý ma všetko čo má mať. ()

TOPmoovie

camera dobra. ale inak ako zostrihane z inych katastrofickych filmov, nic originalne. mark wahlberg si nemoze dovolit taketo lacnosti. ()

frenkie

Režírující herec Peter Berg se rozhodl pojmout katastrofu na vrtné plošině, patřící petroolejářskému molochu BP, zhusta civilně, bez obvyklého hollywoodského heroismu a patosu(ale ne, že by tu nebyl). Film má jasné dvě poloviny, v té první nás režisér seznámí s postavami a nastíní nám situaci na plošině. Druhá půlka se už věnuje katastrofickým orgiím, které jsou natočeny brilantně, s maximálním snahou vyvolat v divákovi pocit, že nahlíží na dění jen malý kousíček odtud, jako by tam skoro byl. Film sice určitě v nemalé míře využívá možností dnešní digitální trikařiny, ale zrovna tak je vidět trůrcova snaha nacpat tam, kde to jde, reálné rekvizity a efekty. Obsazení snímku určitě fajn, nejvíc mě bavil Kurt Russel. Jsem rád, že se po delším hubeném období naplno vrátil do první ligy, kam bezesporu patří. Film jako celek určitě velmi dobře funguje, jen jsem očekával, vzhledem k délce seznamovací části, tu akční, katastrofickou část o něco delší a podrobnější. Ale to je asi tak jediná podstatnější výtka, kterou bych k filmu měl. 4* ()

yoryk

Prva polovica filmu troska nuda,nic take zaujimave sa tam nedialo len sa tam riesila bezpecnost a co sa ma a nema urobit. Pre nezainteresovaneho divaka, ktory nema potuchy ako to na ropnych plosinach chodi tak nuda, druha polovica filmu uz lepsia, malo to aky zak spad, ale jednoznacne som od toho cakal viacej. Absolutne ma to az tak nebralo zeby som na to pozeral s otvorenou pusou. A ten zaver...ach jaj, ten si ozaj mohli odpustit...take poslabsie 3 hviezdy. ()

vitapavlik

Moc katastrofickych filmu jsem nevidel, tudiz nevim zda je tento snimek dobry ci spatny ve svem zanru, takze ho budu hodnotit jako film celkove. Je doopravdy napinavy a herecke vykony jsou skvele. Diky domneni, ze to, co bylo ve filmu znazornovano se stalo se mi snimek libil jeste vice. Mohu doporucit. ()

RavenSpector

Výborně natočené drama dle skutečné události. Mark hezky hláškoval a Malkovich jako zloduch byl tradičně perfektní. Doporučuji shlédnout ()

mansonn

Dedkovska eskadra v poriadne explozivne ladenej katastrofickej drame.Rychly vstup do deja s pozoruhodne rychle vykreslenim najdolezitejsich postav. ()

RoyBatty444

Emócie tomu naozaj nechýbajú a doják je veľký ako vodopád Niagara. Spracovanie je primerane realistické a herecké výkony sú skoro všetky uveriteľné. ()

Tom_17

Zase jednou film utekl jako po vodě. Nebylo tam, pro mě, nudné. Nebylo tam pro mě nudné místo. Všechno krásně utíkalo, žádné průtahy, nic. Kurt Russel jako hlavní bezpečák byl vážně skvělý a Mark Wahlberg také. Jen mě mrzí, že tam neměl víc prostoru Dylan O'Brien, ale samozřejmě je to podle skutečné události a ta se neptá, kolik času kdo dostane. Jediný kdo mi tam neseděl byl John Malkovich. V klidu bych si tam představil Vincenta D'Onofria - 4 **** ()

Ayax

Áno. Dobre zmáknuté, Mark stále lepší, ale who is Dylan O´Brien uvedený ako druhý ? Každopádne doporučujem skuknúť. Určite neznudí. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014