Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Plaque

Vskutku zaujímavý film, ktorý by pokojne mohol ašpirovať na nejakú tú odmenu v kategórii dokument alebo náučný snímok. Dozvedel som sa z neho celkom zaujímavé a pre mňa v niečom nové informácie: po 1. Ak sa vŕtaš tam, kde nemáš, čakaj, že sa poriadne zašpiníš od nejakého blata, hnoja a pod., alebo si poriadne popáliš prsty. po 2. Americká zástava sa šije z alobalových vlákien alebo inej nehorľavej látky a preto efektne a ešte aj s gráciou vlaje aj tam, kde sa topí železo. po 3. Americké deti dosahujú zväčša už v prenatálnom období nadpriemerný stupeň inteligencie a po narodení to ide s nimi už len dopredu. V období 8 - 12 roku života získavajú veštecké schopnosti a vidia budúcnosť. K vešteniu používajú predmety bežnej potreby, čím udržujú zvyšok populácie v neustálom strehu - napr. plechovku od coca-coly a guličkové pero. po 4. V prípade globálnej katastrofy alebo nastávajúceho konca sveta, odporúčam, zohnať si svojho Američana, ktorý vás vyvedie priamo z pekla. V prípade, že by bol už obsadený Chuck Norris alebo Steven Seagal, črtá sa nový americký občan s nadľudskými schopnosťami - Mark Wahlberg.... Ale pokojne to môže byť hocikto, kto má občianstvo Unbelievable Superhero of America... Za každé jedno nové zistenie udeľujem bod, teda, pardon, hviezdu (ha už to vnímam ako Američan?) a k tomu pridávam písomnú pochvalu za demolačné pasáže snímku. ()

Sakulnikov

Nebýt krátké části kdy to opravdu vybuchne to bylo docela utahané. Jak mám tenhle žánr rád, tak zde mi to přišlo, že film trvá snad 3 hodiny. ()

pafka

Krome sladky patnactiminutovy omacky jeden dlouhej chod naprosto vychytany chuti, kterej vas proste celou dobu bavi, syti a vy se spokojene cpete, co to da.Herci hraji skvele, digitalni borci odvadi svoji praci tak, ze verite vsemu. Tohle se hodne povedlo. ()

Mikecat

Výborné. Velke plus ze je to natocene podla skutocnej tragedie zachytenej aj v seriali "vteriny pred katastrofou". Výborní Mark, Kurt, John Malkovich stojacich ako kmen okolo ktorych sa dej obmotava a nie nasilne aj ked kruto poukazuje na momentalnu situaciu velkych spolocnosti ktore nehladia na bezpecnost a na zamestnancov, ide im len o tociace sa dolare rychlo rychlo vytazit vyzmykat co najviac bez ohladu nielen na znicene ludske zivoty ale aj na moznu ekologicku katastrofu. Dostala ma scena na zachrannej lodi, kde partak Kurt menuje vsetkych skonanych kolegov pri tejto katastrofe, kde si potom vsetci poklaknu a vyslovia dakovnu modtilbu za zachranu z horiaceho pekla a zaroven prosiacu za padlych kamaratov a taktiez zaverecna dojemna scenu bez slov plna radostnych aj bolestnych slz. ()

AndrewNewman

Bez jedinej chybičky a s emóciami, ktoré vo mne ešte žiaden katastrofický film nevyvolal. Skvelé herecké obsadenie je len doplnkom pre skvelú réžiu. Tentokrát to Peter zvládol bezchybne. ()

Knightey

Kdyby slo dat 3,5* tak je dam bez vahani. K tem plnym 4* mi tam malinko neco chybelo. Ale i tak film, na ktery bych se kouknul klidne znovu a nelitoval bych ho videt v kine :) ()

wanry02

Nádherné podání strašlivégo děje. Takto by se dal charakterizovat tento film, který diváka vtáhne do děje, ve kterém je zpousta výbuchů, bolesti, ale i radosti z návratu a přesně ukazuje jací jsou někteří lidé, kteří jen pro větší zisky obětují i lidské životy. 80% ()

PaTeXx

Další akční katastrofická pecka poukazující na lidskou malichernost, z které jednou naše planeta navždy usne. ()

Prubner

Takže prvních padesát minut nám film představí několik desítek postav, z nichž si zapamatujeme akorát ty tři, které hrají známí herci, a je nám podrobně vysvětleno, jak to na vrtné plošině funguje, ale netechnický typ jako já se stejně nezorientuje a pochytí jen část informací. A pak vypukne akce, trvající s bídou půl hodiny, ale vzhledem k tomu, že se v postavách neorientujete, nikomu nefandíte a akce je nepřehledná, tak se akorát nudíte. Speciální efekty ujdou, ale stejně asi vesměs vznikly v počítači. Ke kladům filmu připočtu slušné dialogy a to, že je to podle skutečné události. Ale celkově jako fakt nic moc. ()

Vasyl

Měl bych se těm filmům mnohem víc věnovat. Než jsem si pustil tenhle, už ho stihli dávat v telce... Řekl bych, že dost hodnověrně podaná katastrofa na vrtné plošině. Asi aji časově. Vechno krásně stříká, bouchá a hoří. Div, že umřelo jenom 11 chlapů. Btw opravdická manželka hlavního hrdiny musí byt dost hrdá na to, že ju hrála Kate Hudson. ()

blondboss

Ohnivé peklo zobrazené skutočne realisticky a doplnené o skutočné zábery z onej katastrofy. Berg dokázal krásne a scenáristicky presne zobraziť udalosti tejto katastrofy, pričom sa nevyhol jemnému klišé, ktoré paradoxne dodalo úctu tomuto snímku a ľuďom, ktorí v onen deň zahynuli. Wahlberg klasicky dobrý a hudbu od Jablonskeho hádam ani nemusím spomínať. Celkový dojem z filmu veľmi dobrý a určite na minimálne jedno pozretie fajn zážitok. 75 % ()

Bbbulanek

Je mi jasné, že film měl dokonale dyjádřit povahu katastrofy včetně její syrovosti. A to opravdu udělal. 1. 1/4 filmu je lehounce utahaná, 2. 1/4 už jede na vlně vědy a techniky, poví nám, jak to funguje, co se může stát. Ukáže nám, jak každý zúčastněný sleduje svůj cíl, přitom cílem všech je vlastně za 1. získat peníze na vrtání, za 2. úspěšně získat ropu. Jenže pak je tu ještě bezpečnost a pravděpodobnost, jestli bude vrt úspěšný nebo ne. A ono se nedá říct, že by jedna z účastněných stran byla vyloženě mimo mísu. Jsou tu zkušenosti vs. výsledky měření. A obě ty strany v podstatě chápete, i když se pocitově přikláníte ke Kurtovi (jak jinak, když je to takový sympaťák a když také víte, jak to dopadne). Tahle část filmu tedy funguje výborně. A pak nastává onen výbuch a sled záběrů na sršící oheň, stříkající ropu apod. A je to fakt bomba. Jenže ono to trvá 20 minut, 30 minut, 40 minut.. A to je vše. Na závěr vám tvůrci představí opravdové oběti tragédie, a tak máte pocit, že celé to vybuchování se jen snažilo hrát na vaše city a vyvolat lítost. Přitom je jasné, že takový snímek by vyvolal lítost v 90% lidí, i kdyby se k takovému závěru film nedopídil. Mnohem více by mě potěšil cca 20minutový závěr u soudu, který objasňuje fakta, zpochybňuje některá rozhodnutí, ukazuje důkazy. Pak bych mohla dát filmu 4*. Takhle je to ale film, který má výborně našlápnuto, ale bohužel zůstává u poněkud iracinálního vykreslení pointy. 65% ()

vodkasesemte

The only time you start worrying about a Marine is when he stops bitching. Dont use my lines against me. Stick shift or automatic? They never feel the urge to take me through their thinking. We are confident in the integrity of our cement job, are we not? My granddaddy never even went to the dentist. Cause he didnt wanna know all what was wrong (i kdyby nebylo) cause then he had have to deal with it (to asi nebude nejlepší přirovnání). I would love to hear exactly what piece of mission critical equipment are down. And the reason why you are sweating so hard is cause the compressor for the AC on this deck are down, too. Just the opinion of the little guy. We noodle the catfish (noodling). Hope aint a tactic. Hraju Hitmana Absolution. Negative pressure test. You all got the paraphernaila. You nervous as cats. Afraid to make it work at every turn. Proč mu neřekl o tom druhým budíku? Proč se na to nezeptal? Tendle film ho má možná očistit, jeho špatné rozhodnutí, nedochvilnost. Cats aint scared. I had a cat tnamed Oscar used to try to mount my Labrador. Just a simple country girl. That comment will be noted. We got flow. Je to dobře natočený. Just a kick. Ta trubka by se musela při takovým tlaku roztrhnout - jako hlaven. Ale je to podle skutečnosti. Nakonec ten výbuch a následnou katastrofu zpusobily přehřáté motory - tam měla bejt nějaká pojistka. Gas alarm. Thrusters are over-reving. Tak je vypněte. I m not gonna be able to hold the rig in place. Is it just me or it just get real bright in there all of a sudden. Magenta alarms. Gas warning. The well is blowing out. You dont know the difference between a kick and a goddamn blowout? Podle mě za to mohla one. Pýča na ropný plošině nemá co dělat. Ted to ještě chytne. Ty krávo! Mayday! Mayday! Mayday! Rigs on fire. We have had a major explosion. Mass casualty explosion. Takhle dopadne Evropa, protože celej západní svět je těch sviní plnej. EDS authority (choke fire). We need to bring the standby generator online. We just wanna keep this rig on station long as we can so that pipe doesnt break. A já si před momentem říkal, že by se to tím vyřešilo, ale zároven mi došlo, že by to zpusobilo ekologickou katastrofu. I just was wondering if maybe you heard something. What did the Coast Guard say? Just that theres been a fire. Shelly heard ppl were jumping off the rig. Lol. Snad ti to pomohlo, ty kurvo. Ještě něco? Normálně ji chyt a hod ji dolu, tu mrtku. Tam na ni bude zkoušet nějakou psychologii. What color has your Mustang? Aspon, že tak. If I survive this, its for a reason. All the things that they told us could never happen happened (to doufám). Men lost their lives (11). The blowout lasted for 87 days, spilling an estimated 210 million gallons of oil into the Gulf of Mexico (2010). The worst oil disaster in US history. To zas pujde cena nafty nahoru. Zajímavý komentář: verbal. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014