Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

lineker

Stejně jako v Na život a na smrt dokonale zvládnutá akce (která je ovšem nosným bodem celého filmu). To peklo, které se na Deepwater Horizon strhlo dokážete stoprocentně vnímat. Pro mne je neuvěřitelné, že to celé inferno zaplatilo životem "pouze" jedenáct lidí. Až příliš vysoká cena na oltář nenažranosti několika jedinců. Platíme ji však všichni. ()

Akinaz

Po shlédnutí traileru jsem měla jasno: Tohle prostě musím vidět. Nikdo z nás neví, jak by se v takové situaci zachoval. V situaci, kdy by mu šlo o život. A v tomto filmu jsme těchto různých chování viděli několik. Hrdinu, v podání Marka, který si zachoval chladnou hlavu a snažil se myslet racionálně a přitom se nevzdával naděje na přežití. A tím povzbuzoval a i zachránil několik dalších. Paniku, která nebránila lidem vykašlat se na ostatní a klidně je tam nechat, hlavně, že oni budou žít. Ustrnutí na místě a strach. Všechno se to kloubilo a hrálo dohromady s ohromujícími akčními scénami plnými děsivých výbuchů a všude přítomného ohnivého pekla. Klobouk dolů před všemi, kteří přežily tuto děsivou událost. Skvěle zahrané, natočené, ozvučené. Další film, který ve mě něco zanechal. Není nad filmy podle skutečné události. ()

Jackal07

Intenzivní, syrové, bez kompromisů. Paradoxně největší slabinou filmu je snaha o téměř stoprocentní shodu s realitou, která nedává příliš prostoru pro možné scénáristické kličky a vyblbnutí s akcí. Klobouk dolů před takovým přístupem, Bergovi to přeju, jen čas ukáže, zda to sežerou i diváci jinde než v US. ()

Kinepa

Pěkný film ze silným příběhem. Jen jsme byl z toho špatný jak umírali ti tatínkové a pak ukazovali ty fotky s dětmi ... ()

kicsim

Collateral Beauty: Druhá šance - Film som zhltol, alebo lepšie povedané, že ma pohltil. Nemôžem si pomôcť ale Willovi tieto trpiace úlohy sadnú ako zadok na šerbeľ. zakaždým keď si pozriem takýto film mám tendenciu plakať. No a čo keď som chlap, ale tento film si zaslúži celých 5 hviezd lebo je to zo života čo sa môže stať každému z nás. ()

MiLuka

3 hvězdy dávám pouze za zdařilé katastrofické záběry a za kameru. Jinak velmi plochý scénář, plytké komentáře a o herectví se tu rozhodně mluvit nedá. Markovi rozhodně víc sluší akční trháky, popřípadě krimithrillery typu Skrytá identita. Tady působí dojmem, že ho to vlastně až tak nebere. Kate Hudson se tu jen tak míhá - a možná je to i dobře a Kurtovi by slušelo celou roli trochu rozehrát a prohloubit. Tento film si budu proto pamatovat jen jako pěkně velkej táborák. Stačí vidět jednou. ()

Jirkacek

Snímek Deepwater Horizon: Moře v plamenech jsem si koupil v lednu 2020 na blu-ray disku spolu s dalšími 29 filmy za velice výhodnou cenu a tak jsme se doma na tento katastrofický film o skutečných událostech na vrtné plošině v Mexickém zálivu podívali společně s CommanderCZ. Přiznám se, bych se asi normálně na tento film z roku 2016 nepodíval, protože jsem nikdy neměl rád příběhy dle skutečných událostí ve filmovém průmyslu a také herci Mark Wahlberg a Kurt Russell nefigurovali zrovna mezi mými oblíbenými. Nicméně docela brzy po koupi se disk s tímto filmem roztočil v našem přehrávači a začal se odvíjet 107 minutový katastrofický příběh. Vše začalo v dubnu 2010, kdy společnost Deepwater Horizon což byla ropná vrtná plošina provozovaná soukromým dodavatelem Transocean, zahájila na zakázku společnosti BP vrtání u jižního pobřeží Louisiany. Hlavní technik Michael "Mike" Williams (Mark Wahlberg) a vedoucí plošiny James "Mr. Jimmy" Harrell (Kurt Russell) byli po příletu vrtulníkem do práce překvapeni, když se dozvěděli, že pracovníci neprovedli testy pevnosti nedávno dokončené cementových základů a byli už posláni domů na příkaz manažerů BP Donald Vidrina (John Malkovich) a Roberta Kaluzy (Brad Leland). Zatímco Mike připravoval vrtací tým včetně Caleba Hollowaye (Dylan O'Brien), Harrell se setkal s Vidrinem a přesvědčil ho, aby provedl tlakový test cementu. Nakonec byly provedeny dokonce testy dva, ale ani jeden neměl 100% výsledek, jenže Vidrine chtěl ušetřit firmě peníze, které by BP ztratila kvůli čekání na další testy a tak nařídil bez vědomí Harrella provést vrtné zkoušky. Zpočátku operace probíhala hladce, ale cement nakonec úplně selhal a došlo na masivní výtok z trubky, který zabl členy vrtacího týmu,jimiž byli Keith Manuel, Shane Roshto, Roy Kemp, Karl Kleppinger, Adam Weise a Gordon Jones. Bohužel to nebylo všechno, neboť ze dna oceánu na plošinu vnikl kromě oleje také metan, jenž následkem selhání strojů a bezpečnostních pojistek vybuchl a zapálil olej. V důsledku toho zemřeli další lidé - Dewey Revette, Stephen Curtis, Jason Anderson (Ethan Suplee) a Donald Clark. Následně Andrea Fleytas (Gina Rodriguez), operátorka polohy plošiny se snažila odpojit vrtací trubku a varovat pobřežní hlídku, ale zastavil ji kapitán Curt Kuchta (Dave Maldonado), protože si myslel, že plošina není bezprostředně ohrožena. Jenže vzápětí byla celá plošina zachvácena plameny a již nebylo možné celý incident ututlat. Kuchta tedy vyslal volání o pomoc a do akce se zapojila loď Damon Bankston, která kotvila poblíž plošiny. Z lodi zamířily k plošině záchranné čluny, které pomáhaly odvážet zaměstnance z plošiny, kteří v panice prchali pryč. Harrell byl stále naživu, přestože byl při explozi vážně zraněn, a tak se pro něj vydal Mike, který jej zachránil a tak Jimmy převzal kontrolu nad situací, ale vzápětí zjistil, že plošinu nelze zachránit. Potom se Aaron Dale Burkeen, blízký přítel Mika, obětoval, aby zabránil pádu hořícího jeřábu na přeživší posádku, zatímco Mike a Caleb zachránili Vidrina a Kaluzu a dostali je do bezpečí. Zanedlouho dostala hlášení o havárii také pobřežní hlídka, která poslala loď, aby shromáždila přeživší členy z plošiny, kteří byli převezeni do záchranných člunů do Damon Bankston. Když byly všechny záchranné čluny plné, našel Mike záchranný nafukovací člun, ale než se on a Andrea mohli nalodit, došlo k dalším výbuchům, když se ve vrtu vznítila ropa a zničila soupravu. Oba tedy vylezli na horní palubu, ze které skočili do vody a byli vyzvednuti záchranáři, kteří je pak převezli do Damon Bankston. Pak se všichni zachránění vrátili na pobřeží a sešli se svými rodinami v hotelové hale, přičemž Mike se opět setkal se svou krásnou manželkou Felicií (Kate Hudson) a malou dcerou. Film pak skončil sérií klipů ukazujících následky katastrofy, včetně svědectví ze skutečného života Mika Williamsa a odhalení, že Donald Vidrine a Robert Kaluza byli jedinými dvěma lidmi stíhanými za jejich činy - oba byli obviněni z jedenácti případů zabití. Na úplný závěr se na obrazovce objevily jména a fotky jedenácti mužů, kteří přišli o život během katastrofy na plošině. Film skončil a nemohu říci že bych z něho byl nějak vyloženě nadšený nebo zklamaný. Ze začátku to nebyla žádná velká zábava, technická data a způsob vrtání mne nebavil a ani jsem mu nerozuměl. Z této části filmu jsem byl nadšen pouze z pohledu na pěknou Kate Hudson. Teprve když došlo na nešťastnou událost při vrtání, děj nabral na obrátkách, které vydržely až do emotivního konce. Jak jsem už psal, normálně bych se asi na tento film nepodíval, natož abych si jej koupil na disku ve vysokém rozlišení, ale byl jsem docela spokojen a investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat. Suma sumárum, snímek Deepwater Horizon: Moře v plamenech ode mne dostal tři vyvrtané hvězdy ***. () (méně) (více)

SNCIS

"Víte, vy jste jako můj děda." - " Proč?" - "Můj děda taky nikdy nešel k zubaři, protože nechtěl vědět, co je všechno špatně." - 60%. ()

floppy4

Tak ako to vyzeralo na začiatku na pripečenú zlátaninu katastrofického thrilleru, tak to nakoniec Peter Berg uhral viac ako solídne a vyžmýkal z toho v rámci možností asi najviac čo sa dalo. Možno menej debilných dialógov a dal by som o hviezdičku viac. Cením, že to bolo viac menej prehľadné a to bolo asi to, čo tomu dalo gule. ()

luccijas

Strhující podívaná... Na film podle skutečné události se vždy koukám s obrovským respektem. Je to prostě jinej film... Pár vteřin před výbuchem a až do závěru je to opravdu adrenalinový zážitek. BOZP a PO je fakt důležitý.... No a Marky Mark byl jako vždy sázka na jistotu! ()

achai

Tohle jsem dlouho odkládal. Chyba. Ten film je fakt dobrej a to ikdyž mě tahle tématika moc nezajímá. Pro lidi, kteří mají rádi filmy podle skutečných událostí naprostá povinnost.pro milovníky dobrých filmů rozhodně doporučuji. 5 hvězd. ()

jabbo123

Realita hrůzy vycházející s lidské ignorance je mnohdy drtivější než kde jaký bubák pod postelí či zamindrákovaný masový vrah. Celkem příjemný civilní úvod se poměrně dost rychle obrátí v čekání na to, až to prdne. Že to musí prdnout, je víceméně jasné, ale v rámci budování dramatu se nudit nebudete - postavy jsou lidské a snaží se místy i vtipkovat. Že je to všechno jen nepříjemné šimrání před vypuknutím pekla je jasné od prvního okamžiku, ale budování nějakého pozadí postav - aby vám o ně alespoň trochu šlo - na mě moc nefungovalo. Bohatý avšak prudce inteligentní magnát prostě vidí všechny ty pohřbené finance a solidní průser nebere vůbec v úvahu. Pak to prdne - a i když čekáte hodně, dynamika, kamera a slušné řemeslo vás stejně překvapí. Zůstává holý boj o život - nebo o dva, který má v závěru tendenci brnkat na emotivní vlnu a občas to trochu přehání. Nic tady není vyloženě špatně, ale spousta věcí je průměrná, klišoidní a místy přehnaně dramatická. Katastrofický film, ze kterého bohužel příliš prosvítá ta nalajnovaná stopa a moc vás ničím nepřekvapí. Vizuálně kvalitní, dynamické peklo na moři. Hezkých 65%. ()

leafroller

Dokumentární. A to nejen díky formě i obsahu, ale také proto, že se autoři snímku zdrželi jakékoli prezentace vlastních názorů na věc. Velmi vzácné! Takže dokumentární film o nebetyčném porušování bezpečnostních předpisů, které vedlo ke katastrofě nevídaných rozměrů, jejíž důsledky si ani dnes ještě nedokážeme představit. A pokud se to stalo opravdu takhle, zpochybňuje to moji víru ve výhradní odpovědnost BP. Hodně mi to připomnělo film Everest, ve kterém velezkušení hlavní hrdinové také postupně porušili všechny zásady jak svoje, tak bezpečnostní, což vedlo ke smrti mnoha lidí. Filmu samotnému není co vytknout. Podívaná i efekty jsou strhující a výkony herců přesvědčivé. Spokojenost. ()

Tomgunses

Po Xtém zkouknutí měním ze 4 na 5* Je to príma napínavý film, vycházeje ze své reálné předlohy přesvědčivě ztvárněné, výborně zahrané, Malkovich, Russell a ani Wahlberg nezklamou a režie Berga nádhera. 91 % ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014