Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

padav94

Včera som bol na to v kine, a spolu zo filmom Sully si myslím že sú to najlepšie filmy tohto roku, tote efekti boli super, normálne som občas myslel že som naozaj na tej plošine, toto ma šokovalo ako tota ropa či čo to je prešlo cez toto železo, to musel tam biť extrémni tlak keď to prerazilo aj železo až na vrcholoch. Na tento film sa najviac oplatí ísť do kina. 85/100 ()

d-nao odpad!

Dobrí americkí muklovia, zarabajúci státisíce doláčov ročne znečistia Karibik na roky dopredu a nejaký debil ich ide ukázať ako hrdinov?? Do ... s demagógiou. Kebyže nie je tento svet materiálny, už dávno by ťažbu v oceánoch zakázali, ale späť ku filmu. Za mňa hnus a propagácia na entú. Čistý odpad ľudskej chorej fantázie o hrdinoch s ropou, pardón krvou na rukách. ()

Tomas_313

S velkou vrtnou plošinou přichází velká zodpovědnost. Peter Berg odvedl úžasný kus práce. Podařilo se mu efektivně využít nemalý rozpočet do posledního centu, zároveň však trpělivě vyčkával a postavám dodal dostatečný prostor. Již od začátku se buduje pocit nepříjemného napětí, které se stupňuje až do vyvrcholení v podobě třiceti minutového pekla ve spalujícím žáru vyšperkovaného digitálního ohně. Postavy jsou popsány možná až příliš jednotvárně a černobíle. Dělnická třída je partou nanejvýš sympatickou, v jejich čele charakterní tvrďák Kurt Rusell a hrdinný Mark Wahlberg, jehož gradující výkony předpovídají zářnou budoucnost ( nejen po boku transformerů ). Opakem jsou krvelačné zrůdy představující dnešní materiální svět s hordou peněz a minimem času - magnáti, jejichž ikonou je John Malkovich, který bohužel za výše zmíněnými nenápadně pokulhává. Jednou z hlavních hybných sil je působivý scénář, postavy hovoří civilně a odlehčeně, ale děj plyne svižně dál a akční i mluvené pasáže jsou v rovnováze. Konec nabízí patetickou podívanou, která míří trochu mimo rámec, ale potřeba prokázat patřičné vlastenectví a hrdinskost je pochopitelná. Jinak se ale jedná o intenzivní zážitek upřímných a ryze čistých emocí, bez zbytečných příkras a násilně vložené akce a s tíživou atmosférou od začátku do konce. Srdceryvné nadšení. 85% ()

72Nihlus

Zaujímavé ako sa zo snímku o ktorom som prvý raz poriadne počul asi mesiac pred premiérou stal môj osobný film roka 2016. Film mi veľmi evokoval pocity z Kapitána Phillipsa. Pomalší rozjadz, ukázka rodinných životov postáv a nasledne zbesilý nervák s rozstrasenou kamerou o niečo menej prehľadnejšou než u Greengrassa, ale stále prijateľnou. Herecké výkony kvalitné, špeciálne Kurt Russell to má za najväčší palec hore. Wahlbergov výkon je kvalitný, ale ako vravím ono pripomenutie Cpt.Phillipsa ma núka k porovnaniu výkonov Wahlberg vs Hanks a tam je proste Hanks o triedu vyššie. Ešte by som troška skrátil rodinkový záver filmu, aby sa divákovi nestihol upokojiť vyburcovaný tep a bolo by to dokonalé. ()

ciapok

rozbeh s blížiacou sa katastrofou výborný; John Malkovich špičková rola, no samotné akčné jadro priemer, až nuda (píše sa rok 2016, Sklenené peklo sa natočilo pred 42 rokmi, mám proste prísne kritériá). Pohľad na Johna Melkovicha ako už je zahanbený bol tou hlavnou katastrofou - pripomínal mi vlka z No počkaj, ked chcel oklamať zajaca... ()

Martin29

Prvních 50 minut jsem se absolutně nudil jediné co jsem se dozvěděl, že se jakési krávě zdá o dvounohém králíkovi co měla být její matka (asi pokus o vtip nebo podobenství) a že dcera jakéhosi namyšleného technika, co si myslí, že je mistr světa snad ve všem a má ego větší než Putin s Kim Čong Unem dohromady, si myslí, že ropa se těží podobně jako, když se získávají dinosauří kosti (je to píčovina, ale budiž necháme ji přitom i když v dnešní době i 6 leté dítě umí ovládat pc a internet a mohla si to vyhledat). Po cca 50 minutě (film má 107 minut) dojde k výbuchu a všechno tam hoří a padá a lidi se zachraňují. Většina se zachrání a 11 jich umře. Přitom posledních cca 10 minut s ukázkami přeživších a těch co umřeli a jejich osudy je hodně povedené. 60 procent více nejdu téma není špatné, ale, že bych z toho byl vyloženě spokojený říct nemůžu. Největší problém mám s postavami nikdo mě tam nepřišel vyloženě sympatický ten hlavní technik je namyšlený až to bolí až se nabízí otázka proč nebyl nějaký šéf a jen podělaný technik, když ego na to měl veliké ostatní jsou tam do počtu ještě ten šéf plošiny evidentně přehrává daleko více než všichni herci v Violettě dohromady. ()

xray0045

Silne tri resp. slabe 4 hvezdy. Filmarina je to pekna, kluci od benzinu se naramne vyblbli. Postavy jsou uveritelne, lidske hodne civilni. Pribeh je jednoduchy a Bergovi se podarilo ho udrzet v chodu standardni stopaz. To i pres to ze vlastne neni o cem moc vypravet. Vse zachranuji hlavni postavy co odvedli svou rachotu na slusnych 80% a samozrejmne spousta ohne. Trochu mi tam chybi ta kriticka cast pribehu, kde by jsme videli tu skutecnost ze BP znici prirodu, stoji za smrti 11 lidi a z celeho kolotoce vysla bez vetsiho postihu. Tocit to Oliver Stone tak si od BP nikdo uz nekoupi ani zvejku. ()

onevoice

Jediné čo môžem kritizovať je záver, kde opäť ukazujú fotky reálnych postáv. Wahlberg Russell Malkovich Hudson skvelé herecké obsadenie, ale hlavne u Hudson je tá podoba žiadna. Pridalo by to viac na autentickosti. Netreba tých ľudí stále idealizovať ale brať takí akí boli a sú. Berg klobuk dole. Špička ľadovca žánru. Všetko to krásne a priam realisticky vybuchuje. ()

Mrliš odpad!

Nebavilo mě to. Díky hodnocení na CSFD jsem na tento film šel málem do kina, ale naštěstí jsem to neudělal. ()

Unlikelyhero

Totální klišé a klasicky nudný Wahlberg, báječně potřískaný Kurt Russell je jako přízrak a zábavný a Malkovich si svého hnusného kapitalistu vychutnal. ()

PORTER44

Zase po čase dobrý katastrofický biják se skvělým hereckým obsazením K.Russell a M.Wahlberg to zvládly perfektně,režie v pohodě,efekty skvělý,scénář v pohodě ze začátku to vypadá spíš jako komedie samí kočkování jak v rodině pak mezi zaměstnanci na plošině ale jen se objeví problém a začne to být napínavý,konec emotivní i slza ukápla M.Wahlberg to zahrál opravdu skvěle. ()

michalis

Nadnarodne korporacie su sv*ne, to uz davno vieme. Urcite to bola aj dost velka eko-katastrofa ze si to zasluzilo film. Ale skor asi dokument nez akcnak s Markom Wahlbergom skakajucim z plosiny. Preto som bol asi aj sklamany, cakal som, ze s nozikom od otca postava aspon ponorku (nakoniec ani len ten nozik nebol). Za mna, 60% za pekne spracovanie a efekty, povedzme aj za hercov. Namet a scenar - 10%. ()

ondy1985

Efekty pekne a natocene podla skutocnej udalosti, ale na zabavnosti to tomu nepridalo. Praca s kamerou strasna a miestami som nestihal sledovat co sa deje. Cakal som viac. ()

honza.kuzel

Předem přiznávám, že based on true story filmy na mě obecně působí tak nějak silněji (ikdyž je to někdy BASED opravdu jen zlehka). Tento měl vše co by měl podobný film mít. Pozvolný a rozumně dlouhý rozjezd se zasvěcením diváka do děje (hantýrka okolo ropných plošin atd.) a s představením postav (Wahlberg v pohodě, Russel super, Malkovich ok, ikdyž neměl moc co hrát a Kate Hudson nakonec taky ok), dobrou střední část při boji s katastrofou a s ukázkou její síly a skvělý a emotivní závěr (včetně závěrečných titulků). Vše podkresleno sílou a tlakem peněz a lidí velkých a bohatých korporací a následnou bezmocí při ohlédnutí za svými činy. ()

BranuliQ

Dosť nevyrovnaný film! Prvá polovica bola taká nudná, až som mal strach o to, či nezaspím skôr ako sa začne niečo diať. Nezaspal som a vyplatilo sa. Tá druhá je totiž ako z iného filmu. Atmosféra bola doslova brilantná, tvorcom som skrátka veril takmer všetko, čo sa na obrazovke objavilo a to skvelo natočené peklo som si naozaj užil. To ale nemení nič na tom, akú NUDU som musel prekonať, aby som niečo také uvidel. A Mark Wahlberg aspoň ukázal, že hrať vie, škoda, že až po toľkých rokoch. 65% ()

potok.009

Kde se mihne Mark Wahlberg, to se povede. Katastrofický snímek popisující skutečné události na vrtné plošině Deepwater Horizon v dubnu 2010 je tomu příkladem. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014