Reklama

Reklama

Epizody(20)

Hvězdného reportéra, průměrného novináře a muže s přezdívkou „Hojič“ spojí dlouho ukrytá událost, která odhalí temnou pravdu. (Netflix)

Recenze (37)

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Jo-o! Trochu jsem se bála nadšených komentářů, protože jsem se za poslední dobu už dvakrát u dobře hodnocených seriálů hodně spálila. Netřeba, seriál byl super. Největší plusy: Ji Chang-wook, Ji Chang-wookův zadek, výborná hlavní hrdinka, zajímavý příběh, nepřepálené emoce, žádné zbytečné tajnůstkaření mezi postavami, které jsou na stejné straně barikády, zvraty mi ve většině případů dávaly smysl, napínavé, prostě nutně jsem potřebovala vědět, co bude v dalším díle, hovory mezi Min Ja a Healerem mě bavily, bylo to i správně legrační, romantiky bylo tak akorát a moc, moc, moc se mi líbila, mnohem víc, než v seriálu, který je na romantiku primárně zaměřený. Drobné mínusy: účes Min Young, hudba mě nijak neoslnila a při akčních scénách mi tam vůbec neseděla, představovala bych si trochu nadupanější muziku při scénách, kdy Wookův sexy zadek skáče po střechách a poslední díl mě zklamal, nezdálo se mi, že by nějak vygradoval v konec, on spíš vůbec negradoval, nějak se doplahočil do konce a chybělo mi správné zakončení, co se stalo se všema postavama, ne jen s hlavníma dvěma. Co Moon Shik? Healerova identita? Její máma? Co Min Ja? Chtěla jsem něco víc dramatického nebo spíš vysvětlujícího, ne jen krátkou tv reportáž: ano hlavní padouch byl odhalen. Každopádně jsem velice nadšena, protože na hlavního herce byla radost pohledět a hlavní ženská postava byla prostě výborná, pokaždé, když objevím takovou skvělou, nehysterickou, rozumnou hrdinku, jásám. Už se těším, až uběhne blíže nespecifikovaná doba, a já se budu moct podívat znova:) ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděla za poslední dobu. Zkrátka si mě zaháčkoval, hlavně díky přístupu tvůrců, kteří dokážou kompetentně vyprávět komplikovaný příběh míchající romantiku, novinářský thriller a akci. Hrdinové jsou sympatičtí, chápete jejich motivace a fandíte jim. Romantická linka je citlivě a pomalu rozpracovaná a ústřední dvojice má výbornou chemii. A navíc Chang-wook Ji je krásný chlap, který zvládá emoční scény i akci. A propos - akce. Na televizní seriál je skvělá, ať už se jedná o parkour, ruční souboje nebo automobilové honičky. A linka s politickým/novinářským thrillerem je taky dostatečně zajímavá a zamotaná, aby udržela pozornost. Velká spokojenost a jednoznačné doporučení. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Režisér Lee Jung-sub od titulu Hong Gil-Dong z roku 2008 žádnou velkou pecku nenatočil, v nynější sezóně 2013/14 však výrazně zabodoval. Ji Chang-wook mě zaujal už v Empress Ki, zde podává ještě lepší výkon. Jeho hrdina noční kurýr Seo Jung-Hoo, ve dne novinář v zácviku Park Bong-soo je vynikající. Série nepřichází s ničím originálním, ale příběh je bez jakýchkoliv scénaristických lapsů a nedomyšleností (už to ho posouvá k nebesům korejské tv tvorby). Noční kurýr neplánovaně patrá po dávné rodinné tragédii, přitom má proti sobě silný tým zloduchů. Park Min-youg mě vyloženě štvala v City Hunter, zde je však sympatická, má výbornou roli, její nenásilný výkon bez přepálených emocí, gest mě mile překvapil (ostatně stalo se mi to už víckrát, že herečka měla špatný seriál, ale ona sama měla lepší tituly, Han Ye-Seul, Yoon Eun-hye se později ukázaly jako dobré herečky, ačkoliv jsem po prvním titulu si říkal, proboha co tam dělají?). Příběh má výborné tempo se všemi klišé se porval se ctí, do diváka nerve zbytečně moc retrospektivy (na korejské poměry). Akční scény jsou super! Jasně vycházejí z konceptu akčních kaskadérů pohybující se zběsilým tempem po střechách domů, ulicích, podzemí (nemohu si jak na potvoru vzpomenout na žádný film, ale Francouzi, Brazilci i Američani už pár takových titulů měli před 10 lety). Jsou zde tedy silné hlavní postavy (ceny za výkon hlavního páru šly hercům právem). Kromě toho je tady povedená romantická složka, vtipné momenty, uvolněný styl humoru. Do toho si připočtěte povedený OST, a zejména killer ending Eternal Hearts https://www.youtube.com/watch?v=ZccfF6RaT7k od dánské poprockové skupiny Michael Learns To Rock. Tohle je oplodňovák jak bejk, jestli tohle nezvedne v Koreji porodnost, tak už nevím co. Komu se stýská po kapele A-ha je to pro něj hudba jak dělaná. Letošní sezóna v Koreji začala překvapivě dobře, rozšířil jsem si hudební obzor, Park Min-young se buď naučila hrát, nebo měla kliku na roli. Už se těším na další letošní tituly jak Kill Me, Heal Me, Jekyll Hyde and Me, Shine or Go Crazy, navíc se chystají série kde by měl být Park Yoo-Chun, Ha ji Won, Joong Ki Song, Song Hye Ko, takže letos to možná poběží na plné pecky. Uvidíme s čím se vytasí Japonci. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobrý seriál. Dobrým z něj pro mě především udělala hlavní hrdinka, ne, že by Min-young Park hrála převratně, ale měla silný charakter, nerozčilovala se, ani nehysterčila nad všemi maličkostmi a opravdu se chovala jako racionálně uvažující člověk (až jsem málem zaplakala blahem). Navíc se nenechala porazit svou slabostí. Prosím vás, takových hrdinek v korejských seriálech víc! Obešlo se to bez všech těch plačtivých a vyděračských scén. Tam, kde by snad jiní scénáristé nechali žárlit Healerovu pomocnici kvůli hrdince a tím i způsobili nějaký malér, tady se tomu vyhnuli, všichni táhli za jeden provaz a byli schopní. Je sice fakt, že občas z gaunerů udělali až moc velké hlupáky (tím myslím pochopy), ale hlavní záporáci nebyli hloupí a navíc někteří měli i svědomí. Nic nebylo černobílé, zároveň nic nebylo vyhnáno přes únosnou mez. Je sice fakt, že mě sem tam seriál nebavil úplně 100%, ale na nic jiného si snad ani stěžovat nemůžu. Mimořádně i vedlejší postavy mě bavily a zajímaly. Ačkoliv moc dobře chápu, že by to snad nemuselo někoho bavit, protože se zase nejede tak moc rychlým tempem, ale díky tomu se mi zdá, že všechno mělo své místo a správné načasování. Přiznám se, že mě seriál opravdu překvapil, až zaskočil, protože takhle dobře napsané postavy jsem už hodně dlouho neviděla (naposledy tedy v That's okay, it's Love, ale tam přece jen šlo o něco trochu jiného a nezdá se mi nejvhodnější to srovnávat). Takže pokud máte chuť na trochu akčnější reportáže, přiměřeně romantiky a humoru (a jste ochotní přimhouřit oči nad některými „nepřirozenostmi“), mrkněte. Přeloženo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Také se podělím svým nadšeným komentářem, ve kterém rozhodně nebudu šetřit chválou. Co se týká příběhu, ten byl poutavý a jedinečný od samého začátku. S klidem můžu říct, že se mi Healer dostal pod kůži už po několika minutách. Famózní choreografie akčních scén (zejména to běhání po střechách) doladěná skvělým hudebním doprovodem byla pastvou pro oči i pro uši. Jestli tam byly nějaké kiksy či nesrovnalosti, já o nich (naštěstí) nevím. Jelikož byly téměř všechny postavy zajímavě napsané i zahrané, na nudu taky nebyl čas. Chang Wook v roli Healera mi doslova a do písmene vyrazil dech. S otevřenou pustou jsem žrala každý jeho pohyb a rozplývala se nad tím, jak moc nadaný a všestranný je. A i když jsem ho viděla hrát poprvé, ihned se zařadil mezi mé oblíbence. Jeho postava byla vynikající, úžasná... prostě nejlepší. Hlavní hrdinka mi taky dokonale sedla. Nebyla hloupá, nebyla hysterka, minimálně brečela a hlavně se sama nepouštěla do záchranářských akcí, které by všechno stejně jen zhoršily. Zkrátka mi dělala jenom a jenom radost. O nic slabší nebyl ani Yoo Ji Tae v roli Moon Hoa a Do Ji Won v roli ženy Kim Moon Shika. A tu úplně nejlepší jsem si nechala na konec. Ano, totální jedničkou pro mě byla Kim Mi Kyung jako hackerka. Tahle postava je doslova zážitek. Stejně jako celý seriál. Kam se hrabe City hunter... 5* ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdinka má na stěně plakát Oriany Fallaci (1929-2006), která jako novinářka a politická aktivistka byla několikrát postřelena a v ohrožení života. Proslula nekompromisní islamofobií. Byla první italskou válečnou ženou-korespondentkou, od války ve Vietnamu přinášela zprávy z většiny světových konfliktů. Při rozhovorech jednala se svým protějškem jako se sebou rovným. Henry Kissinger později označil rozhovor s ní jako nejkatastrofálnější komunikaci, kterou kdy s novinářem vedl. Jako jediná žena-novinářka dělala rozhovor s ajatolláhem Chomejním (v průběhu rozhovoru ho označila za tyrana). Byla ateistkou a těžký kuřák. Zemřela na rakovinu plic. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama