Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

campix

Rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů tohoto roku. Překvapivě kvalitní americké zpracování asijské mytologie. Místy i hodně epické a rozhodně oku lahodící. Animace je zajímavá, ale nemůžeme říct, že by byla nějakým směrem ošklivá. Děj je zajímavý, stále se něco děje a skvěle se zde snoubí všechny hravé i vážné aspekty filmu, tak aby si v něm každý něco našel. Od těch nejmenších až po dospělé. Finální šťávu všemu dodává dabing známých hollywoodských herců. Skromný a malý animovaný film, který ale dokáže působit hodně velkolepě, a který mě poměrně překvapil a překonal animované leadery tohoto roku. ()

tomeek

Krásně zpracované, ale opravdu by zasloužilo leccos dovysvětlit a hlavně konečně někomu v distribuci vysvětlit, že než filmu dají ultra stupidní český název, měli by si ho aspoň pustit, aby chápali PROČ se film jmenuje v originále tak, jak se jmenuje. 4* ()

alchac

Laičím filmům asi budu moci napříště napálit pětku, aniž bych je viděl. Krom toho, že jde (jako u produktů zmíněného studia ostatně vždy) o nesmírně zábavnou a zejména oku lahodící záležitost, nemohu rovněž výslovně nezdůraznit, že Laika opět dokazuje, že poctivě udělaná loutka si jakýkoliv v počítači spatlaný třidé pásový produkt namaže na chleba levou zadní. ()

Prometheus69

Jestli teď odvrátíte zrak nebo přestanete sledovat příběh (Usnete), hrdina zemře.. ani se mi nechce počítat kolikrát umřel ten můj hrdina. :D Prostě.. Špatně odvyprávěná, dopředu předvídatelná Heská pohádka.. Ze skvělým českým dabingem, průměrného příběhu, plné vtipných hlášek a skvělé vyšperkované animace... Jenže zkrátka, jak znám Východní kulturu, z důrazným působením na mythologii... Viděl jsem "Anime" Které na mě svým příběhem zapůsobily rozhodně trochu víc. :) 64% ()

StanislachKo

Vidieť to v kine, hodím tomu plnú pálku. Jednak tá animácia je veľkolepá! Vtipná, dramatická a hlavne atmosferická. Že to celé ide do citového vydierania budiš, tu som to zedol aj s navyjákom. Plottwistov habaďúra, ale kupodivu všetky ku koncu dali zmysel. A dabing? To je iný level. :-) Veľmi podmanivá záležitosť, ku ktorej som sa v rámci nepriamej úmery tak dlho odhodlával. Uvedomil som si to, keď som sa pristihol, že sa modlím, aby to ešte neskončilo. ()

chelseaman22

Jaké to blaho zhlédnout film, který není od studia PIXAR. Skvělá hudba v konfrontaci s tajemným neznámem vytváří novodobou Odysseu dobra a zla. Kubo a jeho kouzelná kytara (ne meč!) laskají sluchová ústrojí stejně dobře, jako Pink Floyd v Edenu. 88% ()

filmmovier

Konečně originální animák! Zajímavý příběh, navíc z prostředí dálného Východu, což je vždycky obohacující, protože jednak jde o zajímavé a neokoukané prostředí a druhak jde o místo velmi zajímavých příběhů, a Kubo do nich skvěle zapadl. Nechybí akce, vtip ani napětí, hlavní záporačky (a záporáci) jsou naprosto skvostné, příběh velmi zajímavý, postavy, které jsou tu hlavně proto, aby dělali humor, nejsou trapné, celé je to skvěle namíchané a rychle to uteče. Úchvatný příběh i fantastický vizuál jsou jen dva z mnoha prvků, které z Kuba dělají jeden z nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. Pár slabších míst tam sice je, ale celý film je v zásadě opravdu natolik jedinečný, že to nijak nevadí. 80%. ()

Tosi

Je nejspíš vzácné vidět americký animák, který tak moc čerpá z asijského vyprávění. Tenhle příběh, který se dotýká nesmrtelnosti, je opravdu vizuální nádhera, takže jsem kolikrát místo příběhu koukal na různé detaily krajiny a všeho nepodstatného. Začátek je temný a smutný, ale jak se ke Kubovi připojí jeho společníci, přichází na řadu i vtípky. Dobře, že se citově nevydíralo a nebrnkalo jen na dětskou strunu, takhle jsem si pochutnal i já. ()

Mrkvič

Režisér tohoto Kubíka nebude úplný břídil, ale začínám si myslet, že nikdy nedokáže vdechnout svému dílu zajímavější duši. Jeho předchozí Škatuláci byli hodně zajímaví, vtipní, ale nakonec žádná pecka. Kubo má snad ještě lepší scénář, humor opět neschází, animace je parádní, ale v silnějších momentech filmu jsem si pořád říkal, že jinde bych u něčeho takového bulel nebo žasl jak malej Jarda. ()

Lachtaan

Ze všech těch předloňských animovaných filmů, které nám doma chyběly zhlédnout, bych ještě pár měsíců nazpátek bez jakýchkoli pochybností konstatoval, že tím nudným omylem bude závěr trilogie Kung Fu Panda. Dlouho jsem se ovšem ve filmové sféře tak nezmýlil. Atraktivně vypadající, východoasijsky nadechlý a animačně vymazlený Kubo je totiž více dětinský než příjemná Balerína, více stereotypní v rámci svého žánru než Moana a postavami nudnější než právě třetí dobrodružství známé kung-fu partičky. Asi na mě také doléhá fakt, že jsem těch animovaných pohádek viděl poslední dobou opravdu kvanta. A že bych se měl v rámci animovaného žánru zase odvrátit na styl Mrtvé nevěsty či mnou stále odkládaných neznámých jménem Nerdland nebo Imigranti. ()

Ryuuhei

Zajímavé zpracování z části jako klasická 3D animace, z části rozpohybované fyzické modely a z části smíchané s origami. Zasazení do Japonska taky příjemné, včetně menších reálií. Příběh už ne tak originální, ani poutavý a popravdě děsivě průhledný - nebývám tak bystrý, ale defakto jsem uhodl všechny později možná překvapivé momenty už na začátku. Ale dojemné a neidylistické zakončení, které si na nic nehrálo, to díkybohu dostatečně zachránilo. Určitě jde o umělecký kousek, který ale po boku stále geniálního Pixaru bohužel moc nevyniká a nepřináší ani nic jinak výjimečného. ()

venison

I když východní tematika není zrovna můj šálek čaje, tak musím uznat, že pohádka "Kubo a kouzelný meč" se nad očekávání povedla.. Jednak chválím super skvělé vizuální zpracování, celkově režie byla povedená a tempo filmu krásně načasované.. Legenda zajímavá, postavičky sympatické a humor opravdu sedl.. Už dlouho jsem se takhle příjemně nad animovanou pohádkou nebavila.. Rozhodně doporučuji dětem i dospělým :-) ()

elanius

(37/2017) / Chápem, že animátorsky je ten film unikátny, mne ale príde animácia kostrbatá. Hlavne postavy. Príbeh taká klasika, možno trošku na vyššej úrovni ako Disneyovky, zábavnosť je ale na pol ceste. Kubo nezaujal. (6/10) ()

hroubek

Takovýhle animáky mám rád. Vloni na podobný způsob byla Píseň moře(co se týče příběhu) a teď tu máme Kuba. A já jsem hodně rád, že tento film vznikl. Kubo a kouzelný meč vytvořilo studio Laika, která se soustředí na ruční animaci a svoje filmy proto nevytváří, jako na běžícím pásu, ale jde o jedinečné a propracované kousky. A přesně tohle platí i pro Kubu. Díky tomu je film o dost více kouzelnější a mnohem více oceníte práci s detaily, propracovanost daného světa a taky přístup k příběhu a tím pádem i k divákovi. Jasně pokud tohle nevíte, tak film vnímáte, jako obyčejnou fantasy pohádku s přesahem, která je jiná, než typické animáky. Ale, když prostě ty informace máte, tak se na to kouká úplně jinak. Režisér Travis Knight odvedl velmi dobrou práci a velmi se mi líbilo, že film je velmi hravý(origami, Kubovo hraní na kytaru) a dospělý(konec, určité zvraty). Navíc má spád a zajímavou myšlenku. Občas jsem měl pocit, že některé motivy by šlo probrat více, ale i tak jsem byl dost spokojený s tím co jsem viděl. Nevím jestli z toho malé děti něco budou mít, ale těm odrostlejším by se to mohlo dost líbit. Kubo a kouzelný meč je velmi dobrý animák, který je velmi příjemnou alternativou, když chcete vidět něco jiného a zároveň kvalitního. ()

VanTom

Nebojácný jednooký klučina a jeho (zvířecí) společníci nás vezmou na úchvatný, ba přímo kouzelný "quest" za bájnou zbrojí, přičemž nás provedou neodolatelným orientálním (duchařským, až hororovým) světem s vlastními pravidly. Který ožívá v nádherné (ruční!) animaci studia Laika. Samotná jednoduchá (ale značně temná a dospělá) kostra příběhu má k dokonalosti daleko, nicméně díky své poetice, myšlenkám a báječným postavám (jež jsou zdrojem půvabného, nevlezlého humoru i upřímných citů) mne stejně vyprávění doslova pohltilo. Snad kromě nutného závěrečného souboje s polodigitálním drakem, aspoň hezky dořešeného. I po něm však nadšení přetrvalo. ()

Trustme

Abstraktní orientální paskvil s nádechem japonské mytologie a relikvií ze kterého si společnost umělecky založených filozofů udělá animák roku. Halucinogenní příběh, kde je možné cokoliv. Nezáživné scény a dialogy, které mohou být zajímavé pro západní svět. Překrásná animace ve stylingu Laika Studio. ()

Timak

Vizuálně velmi poutavé, ale tak trochu divný - vlastně tak nějak hodně divný. Příběh je vcelku jednoduchý, možná až moc. Prostě jsem se moc nebavil. ()

Eleanor05

Nechápu, co by bylo špatného na doslovném překladu názvu, který by navíc dával daleko větší smysl. No, ale to je spíš detail. Co už detail není, je fakt, že Kubo a dvě struny je poměrně nudný, a magií bez pravidel, kterou lze odůvodnit úplně všechno, oplývající snímek. Možná s hezčími postavičkami, lépe propracovaným dějem a hlubší myšlenkou by to byl vcelku dobrý film. Nebo ještě lepší by bylo vyprávět příběh Hanza a Kubovy matky z minulosti a ne brouka a opice. Nevím, co víc napsat, snad jen, že skvělý hlas Matthewa McConaugheye by se dal poslouchat daleko déle, než pokud sahá stopáž, naneštěstí na příběh samotný je stopáž dlouhá až příliš. ()

skretik

Silny pribeh, krasna hudba, krasna animacia... a vobec nie rozpravka (aj ked trocha mohlo byt)... VELMI SA MI PACILO, ako uz davno nic ine... ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska