Perfektní den

• Španělsko Un día perfecto (více)

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá ve válečné zóně kdesi na Balkáně. Sophie (Mélanie Thierry) je v partě nováčkem a chce spasit svět. Mambrú (Benicio Del Toro) už všechno viděl a chce domů. Káťa (Olga Kurylenko) kdysi chtěla získat Mambrúa a tlumočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby válka už konečně skončila. „B" (Tim Robbins) ani neví, co vlastně chce. Teď mají na krku jednu z posledních studní uprostřed hor, která je zdrojem vody pro několik vesnic a právě teď v ní plave mrtvola, kterou tam někdo neznámý hodil. Vytáhnout tělo a vyčistit studnu je zdánlivě jednoduchý úkol, ale pro naše humanitární hrdiny se postupně stává neřešitelným úkolem s několika rébusy. Počínaje marným sháněním pevného provazu přes bloudění horskými cestami, na kterých leží zaminované krávy, až po nesmyslné příkazy od velitelů mírových vojsk OSN. Při řešení úkolů tak občas musí sáhnout k netradičním nebo rovnou šíleným řešením. Zároveň nesmí zapomínat, že jsou na území, kterým se prohnala válka a ta se může zase kdykoliv probudit. Prostě je to jen další Perfektní den z mnoha. (Cinemart)

mouzi

Neni nad to umet takovou banalni vec, jakou je cisteni studny a pridruzene hledani lana v povalecne Bosne, natahnout do 105 minut a jeste z toho udelat taskarici. Vyborny Robbins i Del Toro, ostatni celkem zbytecni, zejmena Kurylenko, coz je tak nejak skoda. ()

bonovox

Slušná vojnová dráma o absurditách vojen, ktorú sa oplatí vidieť nielen kvôli kvalitným hercom, ale hlavne kvôli pripomenutiu nedávnej nezmyselnej vojny na Balkáne. ()

Mitch Conner

Pro mě příjemné překvapení. Sonda do života humanitárních pracovníků v Jugoslávii v polovině 90. let. I když se tu emocemi nešetří a to hlavně prostřednictvím postavy Sophie, která zažívá své první dny v terénu, je to taková oddychovka. Oproti Sophie jsou velmi v pohodě dva ostřílení týpci Mambrú a B. Del Toro a Robbins v těchto rolích excelují a pro mě zvedají celkové hodnocení. Určitě se dal natočit syrovější pohled na tento konflikt, ale tenhle film mě skvěle zabavil i bez toho. ()

topvideo

V podstate nudný film o humanitárnej pomoci na Balkáne. Boj Dona Quijotea proti veterným mlynom. Snažíte sa vyčistiť studňu, ktorú vám o dva dni zaserú opäť mŕtvolou. ()

BarGoldstein

3,5, dalo se na to koukat. Jen bych přidal víc Jogurtů s jejich pičkováním a nějakou tou srbosjekovou akcí. Takhle to je lehce sterilní. ()

Franki69

Neskutečně dobří Benicio Del Toro a Tim Robbins, už jen kvůli nim dvěma stojí za to film vidět. Nenechte se tady oblbnout komentáři, že film je v podstatě jen o questu, spočívajícím ve shánění lana na vytažení nebožtíka ze studně ve válkou zbídačeném a bohem zapomenutém kousku Balkánu. Každý z těch mikropříběhů party humanitárních pracovníků je ve své podstatě děsivý a jen dovednost realizačního týmu a herců dokázala v tomto snímku prakticky nemožné. Vyprávět celý děj s nadhledem a se značnou dávkou šibeničního humoru. Dávám 80% a říkám rovnou, podruhé si ho nepustím, jednou to stačilo. Ne proto že by ten film byl špatný, ale právě proto, že byl dobrý hned napoprvé… ()

tomino28

Navzdory zasazení do válečného prostředí velmi příjemný film, který více než cokoliv jiného nenápadně upozorňuje na absurdity jakéhokoliv konfliktu. Zde se dočkáme trochu jiného pohledu na to, jak těžce makají na chleba humanitární pracovníci a v čele s Beniciem Del Torem a Timem Robbinsem je to velice pozoruhodná jízda. Jednou za čas se prostě všechno sejde a i ze zdánlivě komorního díla může vzniknout parádní filmový zážitek. ()

Rian_witcher

Obdivuji humanitární pracovníky ve válečných konfliktech. Úplně skvělý Del Toro a den, z něhož bych nechtěl prožít jedinou vteřinu. ()

Aquila

Příjemná konverzačka z válečného příměří, kdy z lehkého nadhledu můžeme vnmat hrůzy i absurdnosti války, a to bez jediného výstřelu či výbuchu, s hezky namíchaným soundtrackem (Lou Reed, Marilyn Manson, Marlene Dietrich,...). ()

PTuranyi

Skvelý príbeh jednej mŕtvoly plávajúcej v studni a niekoľko živých humanitárnych pracovníkov, ktorí sa snažia pomôcť ľudom v bosniansko-srbskom konflikte. Na jednej strane nedôvera a nevraživosť miestnych obyvateľov a na druhej byrokracia. Zmes smutno smiešnych situácií zo života na území zmietanom nenávisťou. ()

Cor-Angar

Mám pocit, že tenhle film celkem z mála vytěžil velký věci a to hlavně díky tomu, že je fakt výborně napsanej. Vynikající a nenucený spojení drsnějších situací a prostředí s výborným humorem, nemohlo mi to sednout víc. Benicio je borec a 2015 pro něj byl hodně solidní rok (+ Sicario). Olga je zas jednou nádherná a Tim Robbins si podle mě vystřihl jednu ze svých nejlepších rolí. No a tenhle španěl za kamerou, kterej mě dostal už u Princezen, si tady z mé strany řekl do budoucna o mnohem víc pozornosti. ()

teriktm

BRR , možná mě ovliňuje můj negativní stav mysli ale pokud má někdo blbou náladu nebo je smutný tak tohle ho dodělá... Benicio Del Toro je velmi charizmatický herec díky kterému se stojí za to podívat ale jinak me to moc nevzalo. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna