poster

Očista: Volební rok

 • USA

  The Purge: Election Year

 • USA

  The Purge 3

  (neoficiální název)
 • Francie

  American Nightmare 3 : Elections

 • Slovensko

  Očista: Volebný rok

Horor / Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Tak nie, už ani sympaťák Grillo trojke bohvieako nepomáha, bol to len chvíľkový svieži závan v dvojke, ktorý s av trojke premenil na tichý šum. Trojke ubližuje ako nechcená smiešnosť(„Nebudem sa pred Očistou schovávať. Ľudia by ma pokladali za zazobanú kravu,“ prehlási sebavedomo senátorka a obkolesí sa desiatimi po zuby ozbrojenými zabijakmi, snajpermi a ochrankármi v špičkovo zabezpečenom dome), tak práve sklamanie, ktoré mi po zábavnej dvojke poskytol Grillo. Chcelo by to zasa hereckú výmenu. Stvárnenie „šialenej, nekoordinovanej a anarchistickej“ Očisty uveriteľné a vcelku intenzívne.(27.11.2016)

 • Ramirez85
  odpad!

  Znáte ten pocit, kdy řeknete nějakej vtip a všichni se smějou... Pak ho řeknete podruhý, lidi už se moc nesmějou, spíš tak po sobě rozpačitě koukaj, ale ti méně chápaví se nakonec přeci jen zasmějou. Pak ho řeknete ještě potřetí, ale to už se nesměje ani poslední dement támhle v rohu a spíš by vám každej radši jednu fláknul... Tak to je přesně případ téhle série. "Joe by byl rád."(1.10.2016)

 • castor
  ***

  Očista nemá nějaké zásadní ambice, prostě pitvá nápad, který před lety scénárista a režisér James DeMonaco vymyslel (a ruku na srdce, ač přitažený za vlasy, velmi účinný nápad). Za málo muziky natočil v podstatě komorní kousek a pak pochopitelně rozmáchlejší pokračování, ve kterém se lidé po dobu dvanácti hodin spolehlivě vybouří, zastřílí si, setnou pár hlav, jiné rozmašírují kladivem, přejedou pár bezdomovců, zapálí několik zabloudivších jedinců a po zbytek roku bude v ulicích v otázce kriminality klid. Znovu to má (stejně jako jednička a dvojka) velmi slibný rozjezd. Mstitelé i lovci v maskách se chystají, město pomalu usíná, poznáváme několik docela zajímavých postav. Všichni navíc moc dobře vědí, že točí béčkovou zábavu, ve které má stříkat krev a černošské „dámy“ s automatickými puškami mají vypadat zatraceně cool. A to se i daří. Režisér a jeho tým si vyhráli s vizuální stránkou, potěší bizarními maskami a kostýmy, chrlí řadu solidních nápadů. Jenže celé se to točí okolo šéfa senátorčiny ochranky, kterou jest třeba zachránit, protože hodlá skoncovat se vším, co Očista přináší. Občas se vrhneme do politického komentáře, občas to zkusíme s „velkými“ myšlenkami a tím pádem nešťastně ztrácíme onen zvrácený feeling a radost z béčkové podívané. Když tedy postavy navážno řeší politické pozadí, jdeme zákonitě o úroveň níž. Což zamrzí. Síla námětu je totiž někde krapet jinde.(25.7.2016)

 • Davies182
  **

  Jednička se - ač nejslabší - snažila alespoň o minimum hororových prvků. Ty ale v sérii s přibývajícími minutami mizí čím dál rychleji, no a čtyřka už snad na úkor neustálého střílení bude pouhopouhým čistokrevným akčňákem! Pro mě zápor. Chce to zpátky do jednoho velkýho domu a nesnažit se o epiku v ulicích.(7.2.2017)

 • Kothy
  ****

  A zase je tu Očista, tentokrát už potřetí. Nic moc se nezměnilo, hlavní postava zůstává stejná, akorát lidem už dochází trpělivost. Senátorka Charlie Roan totiž kandiduje na prezidentku a chce očistu zrušit. Hraje ji stále pohledná Elizabeth Mitchell. To se samozřejmě Novým otcům zakladatelům nelíbí a chtějí se jí zbavit. Je tedy na Leu Barnesvi aby ji ochránil Zbytek už si asi dokážete představit. Opakuje se opět scénář plný honiček ulicemi Washingtonu atd. Občas je to až přehnané. Dokonce do Ameriky kvůli očistě jezdí i turisté. Snad už další díly nebudou... "Pojďme se očisti!"(16.11.2016)

 • - Natáčalo sa vo Woonsocket, štát Rhode Island, USA. (beso74)

 • - Brokovnice, kterou Laney (Betty Gabriel) použije po vystoupení z dodávky, je Serbu Super Shorty 12. (Dr Lizal)

 • - Sušenka, kterou se Kimmy (Brittany Mirabile) snaží ukrást v obchodě se jmenuje Apollo, což je vymyšlená značka ze seriálu Ztraceni (od r.2004) , v němž si jednu z hlavních postav zahrála představitelka Charlie, Elizabeth Mitchell. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace