Kameny bolesti

Kamene bolesti

Drama / Romantický

Francie, 2016, 116 min

• Morholt

Marion je zase krásná, úžasná a dokonalá, ale všechno ostatní je sterilní nuda. Začátek sice dává naději, že by se to mohlo občas zvrhnout v něco vypjatějšího, protože hlavní hrdinka působí jako sympaticky neřízená střela, ale i tuhle polohu režisérka upozadila a zůstalo jen několik odstínů neštěstí a to mě moc nebavilo. Závěr s poněkud laciným vysvětlením mi také zrovna moc neseděl, ale mohl mít svou hloubku, pokud by byl vrcholem něčeho emotivnějšího. Ale bohužel. 30%(31.12.2017)

• Malarkey

Podle mě úplně zbytečná romantika, na které chlapa uhrane maximálně tak ohanbí Marion Cotillard. A to se tu Marion opravdu snažila, seč mohla. Špatnej scénář ale nezachránila svým uhrančivým hereckým výkonem, což je u ní vlastně standard. Co už ale není standard, tak kvalitní scénář. V případě tohoto filmu je to jasným důkazem.(15.4.2018)

Príbeh veru žiadne terno, Marion tradične výborná a tá jej Gabrielle? ... podľa mňa jej v zdravotnom zázname chýbala ešte jedna diagnóza. Kostýmy úžasné. 2,5*(29.9.2017)

• poz3n

Vidět Marion Cotillard v podvazcích je slušné terno, ale ani to nezachrání nudný scénář. Úvodní půlhodina mi, asi narozdíl od ostatních, přišla z celého snímku nejzábavnější. Exponování charakteru hlavní hrdinky bylo zajímavé a dávalo naději na vyhrocené emo drama v tom nejlepším slova smyslu. Kameny bolesti se však postupně mění v jakousi polozmatenou romanťárnu, která bohužel každou další minutou nudí a nudí a ten zajímavě nastartovaný konflikt uvnitř hlavy hlavní protagonistky tak bohužel vyznívá docela do prázdna. 4/10(3.6.2017)

Perfektní solo Marion Cotilard o hledání, nenaplnění lásky. Hrdinka oplývá silnými city, zranitelností a nikdy nedojde k naplnění toho, po čem touží. Film je docela pomalý, ale nenápadně, postupně nabírá tempo a v závěru dokáže silně na člověka zapůsobit. Ve filmu nejde tolik o zápletku, což některé cílové diváky může docela nudit, ale vývoj hlavní hrdinky a jejích citových prožitků je dokonalý. Určitě mohly být některé pasáže svižnější, ale i tak jedno z nejlepších letošních francouzských dramat......7/10(7.12.2016)

Při sledování filmu nezoufejte nad pomalým tempem. Konec všechno urovná a napraví. Krásná, ale nevyrovnaná a trochu bláznivá Gabrielle je provdána za katalánce Josého. Je to tvrdý muž a zdá se, že mezi nimi není a nemá šanci vzniknout láska. Naopak s Andrém, kterého Gabrielle potká v lázních, to vypadá nadějně. Jenže není všechno zlato, co se třpytí. Nebo jak vlastně zní ta lidová moudrost ...(14.3.2018)

Film o nenaplněné lásce? Ani bych neřekla. Většinu života se hrdinka tvrdošíjně a poněkud sobecky honí za bludy, sny, chimérou, pudy a hlavně za muži, kteří si její lásku nezaslouží, žije nereálnou či spíše nerealizovatelnou vášní,zatímco manžela si neváží a nechtěně mu ubližuje. To vše proto aby nakonec zjistila: kde je pravá hodnota a o čem je skutečný vztah. Spolehnout se na partnera a mít si ho pro co vážit, najít druha, který má pochopení pro nedostatky protějšku, zbytečně nevyčítá a toleruje něčí mimózní úlety, to se každému člověku nepovede. Nechte se překvapit: zda alespoň na konci filmu hrdinka docení manželovi hodnoty a začne se na něho jinak dívat, zda se konečně začne zajímat o toho, kdo o ni tak dlouho a rozumně pečoval a zda se v ní objeví hlubší cit, nezaložený primárně na sexuální přitažlivosti.- "Proč si mi nic neřekl?", řekne při procitnutí z bludů, které jí chránily, těšily a bohužel pak i ubližovaly zároveň. "Chtěl jsem, aby si zůstala živá." (Pacientka měla sebevražedné sklony a byla citově hodně křehká).(8.12.2016)

Snímek o nesnadném hledání cesty k nemilovanému partnerovi. První polovina ubíhá velmi pomalým tempem, o to více působivěji pak vyzní závěr filmu. Film táhne Marion Cotillard, která hraje jako obvykle parádně. Velmi dobře jí sekunduje pro mě dosud neznámý Španěl Àlex Brendemühl, jehož role byla zdánlivě velmi jednoduchá (moc toho nenamluví), ale zahrál ji velmi přesně a přirozeně. Festival francouzského filmu, Lucerna.(25.11.2016)

Mě se film moc líbil a Marion Cotillard je v něm naprosto skvělá. A navíc je to krásná ženská, která je filmu hodně zranitelná a dost citlivá, takže člověk má tendenci ji ochraňovat.(29.5.2017)

Milostny trojuhelnik, vyborna atmosfera, velice vynikajici hudba a citove zabarvena jednani, kdy mate pocit, ze uvnitr vas vsechno krici misto protagonistu...a ti se na melancholicke vlne a ne prilis expresivnim vyjadrovani vezou az do dokonaleho finale, ktere pootevre, jak vypada ta prava laska...az se me nekdy nekdo zepta, jakej mu doporucim romantak, tak tam soupnu tenhle, at se z toho pekne pose*e....(5.8.2017)

Podľa popisu to znelo vcelku lákavo, ale napokon bol film po dejovej stránke dosť priemerný a tá mysteriózna fáza na konci už bol len akýsi zúfalý pokus o dramatizáciu. Vďaka Marion to bolo predsa len hneď znesiteľnejšie - neuveriteľná žena. V tomto prípade bola tá jej postava dosť pomätená, no musím uznať, že to zahrala veľmi obstojne a tie jej hysterické výpady boli naozaj emočne vypäté. Pochvalu si však isto zaslúži aj Alex Brendemühl - a jeho postava sympatického Josého, ktorý ma na konci aj kúsok dojal, keď objasňoval Gabrielle svoje mlčanie o skutočnej pravde.(26.7.2017)

Konvenční romantika spoléhajíc na pomocnou ruku scenérie francouzských Provence. Příjemných záběrů je tam sice spousta, ale veškeré úsilí se soustředí na jednu nešt'astnou ženu, která se celý film chová jak ženská, která neví, co chce. At' si klidně Cotillardka probrečí půlku filmu, moc to se mnou nehnulo.(19.7.2017)

• coscarelli

Taka nudna galska blbinka, ktora ma z uvodu mozno zaujala a kedze filmy mam vo zvyku pozeravat do konca, prezil som bez ujmy. Ubrali farbiciek, zhmotnili atmosferu a ja zhmotnujem jednu hviezdicku pre Marion.(19.12.2017)

Další již xtý podobný film o naprosto šílené lásce. Nicméně to už je tak nudné, tak stejné....klišé, že mě tyto filmy už opravdu nebaví. Vím, že někdy se toto děje, ovšem né v takovém extrému. Pokud se toto děje, tak je to již případ pro psychologa. Nezachránila to bohužel ani Cotillard. Potěš aspoň na konci náznak pozitivna. Sympatická postava byl manžel, který byl ovšem taky magor, že to tak dlouho vydržel :)(20.9.2017)

Velmi dobrý příběh s nečekanou zápletkou na konci. Krásné prostředí, určitě doporučuji vidět na velkém plátně, pokud máte možnost. Francouzi zase zabodovali.(3.5.2017)

Pomalé tempo soustředěné na ústřední postavu, místy až naturalisticky. Bez patosu, poctivě natočené melodrama. Celé vám to dává tušit, že něco není v pořádku, ale zároveň vnímáte hlavní hrdinku jaksi jejíma očima, svět z jejího pohledu. Fámozně zahrané Marion Cotillard, ale i Louisem Garrelem. Příběh opravdové lásky, kterou jen nevidíme, nevnímáme ji tak, ale která tu přesto celý život může být. Citlivé a přitom minimalistické v prostředcích, kterými ji vyjadřuje - kamera, pohledy herců, dialogy mezi řádky. Někdy můžeme toužit po lásce a nevidět, že ji máme. "Proč si mi to neřekl? Já jen chtěl, abys žila." Věta, která vystihuje nejen film, ale i tu nejhlubší podstatu lásky. Někdy jsou věci, které mohou být očím skryty, a přesně to krásně ukazují Kameny bolesti. Není černobílá, je i šedá a v kolika odstínech. 90% (Viděno v rámci 19. Festivalu francouzského filmu)(20.12.2016)

Slabší čtyři. Jedná se o film s hodně pomalým tempem, který značně vylepšuje plottwistový závěr. I když se jedná o pozoruhodné dílo, doporučil bych je zejména cotillardoholikům, jelikož Marion je zde opět úžasná. Dále se Kameny bolesti mohou líbit těm, kteří inklinují k blázinci a mají splašené emoce. No a frankofilolové, kteří se rozplývají nad pohledem na sluncem zalité provensálské scenerie, si jistě také přijdou na své.(19.3.2017)

Excelující M. Cotillard na sebe strhává pozornost a krade prostor všem ostatním. Je to tak v pořádku, je to tak schválně napsané. Je to o ní, o jejím životě. Jen tak mohou Kameny přinést to, co mají, katarzi. Dokonalé očištění. Bod dolů jen za podbízivost a pár samoúčelných scén. Plus mají její muži, krásně načrtnuté osobnosti, krásně vyjádřené vztahy. Žádná schematizace, řada překvapení, významná pointa, určitě stojí za vidění.(12.1.2017)

Zaujímavá analýza ľudského organizmu zvaného žena. 3*(26.10.2017)

• pushover

Padesát odstínů nudy s hezkou Marion.(5.2.2018)

Nebylo to špatný, Marion Cotillard byla jako ostatně asi jako vždy skvělá, ale nějak do kolen mě to neposlalo. Už podle anotace jsem čekal větší psychárnu. A ono to místo toho bylo docela táhlé. V průběhu filmu jsem se asi 2x nebo 3x trochu "ztratil" v čase, při pobytu v léčebně je jaro nebo léto, najednou střih, padá sníh, opět střih a opět máme léto, zvláštní. Trochu to u mě kleslo na hodnocení ve chvíli, kdy se ukázalo, že něco byly halucinace (prázdná fotografie, manžel, který se v noci vrátil...??), tohle já nějak moc nemusím. Ale jak už jsem zmínil, Sledovat Marion prakticky v jakémkoliv filmu je lahůdka. Mnohé zchránila právě ona. Velmi slušné tři *.(20.3.2018)

<< předchozí 1 2