Ash vs Evil Dead - Série 2 (série)

Akční / Komedie / Horor

USA, 2016, 5 h 5 min (Minutáž: 29–35 min)

Ash je zpět a s ním i hromada nostalgie, umělých mrtvol a ještě méně počítačových efektů. Vsadím se, že jedna epizoda této série byla dražší než celý jeden film z prvních dvou verzí Evil Dead. Nicméně je to ten správný a nám dobře známý humus. Zároveň ale pořádně černý vtip a též další rozšíření prokletého světa Evil Dead, který si takovýto přístup i práci s ním zasloužil. Pro fanoušky starých hororových klasik povinnost. Pro ostatní hnusárna bez děje, která spíše znechutí než pobaví. Já se spíše řadím do první kategorie. A negativa? Snad jen několik nudnějších epizod, které se zbytečně zaměřují jen na jedno místo jako je pitka v baru (psychiatrickou léčebnu nepočítám, ta byla Boží!).(14.11.2017)

O trochu slabšia ako prvá séria. To ale neznamená že je to menej krvavé, alebo vtipné. Má to v sebe stále tú nadsázku a debilný humor a tiež je to prešpekulovanejšie v rámci vrážd. Čo oceňujem je predstavenie ďalšej sorty démonov, ktorá komplexnosť príbehu posúva ďalej. A rovnako je tomu aj v rámci takých dejovým zvratov ako cestovanie v čase a ďalší návrat do Cabin in the woods. Pekných a chutných dievčat je tu tentoraz pomenej a ak sa aj nejaká zjaví odíde pomerne rýchlo zo scény. Čo je trochu škoda. Inak stále taká pohodová jazda k starým slasherom za sprievodu parádnej hudby a sympatických postáv. 2. séria - 80%(21.1.2017)

Druhá série navazuje přímo na první příběhově a nasadila spíše více humoru než hororu. Není to na škodu, ale temnější atmoška posledních dílů by se mi líbila víc. Krve je zde opět hodně a všelijakých zmutovaných potvor a démonů taky. Celkově je většina dílů slabších než u první série, ale našláplej konec mi to vynahradil. Proto dávám 2. sérii 86% :)(16.5.2017)

Na začiatku druhej série si Ash Williams (Bruce Campbell) konečne užíva svoj vysnívaný život v Jacksonville. Ale to len do chvíle, keď ho počas párty napadnú dvaja démoni. V tej chvíli je jasné, že svet opäť potrebuje jeho silu a Ash musí so svojím tímom opäť bojovať proti nesmrtelnému zlu. - Druhá séria má velmi silný rozbeh, ale v druhej polovici jej akosi dochádzajú sily. Ash je stále v perfektnej forme a jeho hlášky sú nezabudnutelné. Poteší aj prítomnosť viacerých zabudnutých postáv, ako napríklad legendárnej Cheryl. Stanica STARZ sa našťastie nebojí žiadnych hlúpych obmedzení, takže krv a rôzne ďalšie telesné tekutiny tu tečú potokom. Z finále nemám úplne najlepší pocit a myslím, že dve série tomuto seriálu momentálne úplne stačia, a ak chcú tvorcovia pripraviť tretiu, mali by si radšej trochu počkať. + herec z The Evil Dead a Evil Dead + herec z Suburban Gothic a Trash Fire + herečka z I Spit on Your Grave 3 + herec z Wolf Creek + herec z The Midnight Meat Train a Darkness Rising + herec z The Boy + herečka z The Evil Dead(12.8.2017)

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert jsem tajně doufal, že se tvůrci po úvodní zpackané sérii chytnou za nos a kompletně pozmění koncepci té druhé. To by znamenalo odložit stranou přitroublé hlášky a rádobykomické situace, pro které tak jako tak není v hororovém žánru žádné místo; naprosto otřesné CGI uvést do podoby, která navodí dojem alespoň částečné realističnosti; no a následně vrhnout všechny své síly do budování opravdu ponuré a bezútěšné atmosféry. V ideálním případě navázat na odkaz mistra Alvareze a jeho geniální remake z roku 2013. Nic podobného se bohužel nestalo a Ash vs Evil Dead tak pokračuje tam, kde skončil. Navíc příběhově se seriál vyčerpal již v průběhu úvodní série, takže jsme od prvních chvil svědky natahované kaše, která se velmi rychle stane zcela nepoživatelnou. A bude hůř, o tom jsem přesvědčen. Rick Jacobsen a Craig DiGregorio, kteří jsou podepsáni i pod závěrečným dílem úvodní série, jenž jako jediný ze všech obsahuje náznak pravé hororové atmosféry, po vcelku koukatelném pilotu vyklízejí svá místa. Ze své pozice hororového odborníka si tak troufám tvrdit, že se Ash vs Evil Dead v průběhu druhé série potopí až k samotnému odpadu.(1.10.2016)