phoenixer

Idea je tady skvělá. Bohužel na tom to všechno stoupá i klesá. V dnešní době smartphonů a internetu je tohle celkem reálný odraz budoucnosti. Hodně mě potěšil MGK, kterej si tam střihnul v podstatě sám sebe. Tenhle film je přesně ta kategorie kdy se dodíváte, řeknete si "na podívání dobrý", ale po týdnu už matně hledáte v paměti o čem to vlastně bylo. ()

papaguy

Tuze aktuální. Yes/No. Na pět hvezd by to chtělo jinej závěr. Skvělý endtitles. Honem, ještě šérnout svůj eňo ňůňo kůlovej statust, pardon koment:)))))))))))))))))))))) Pokud je vám 15+, jednu hvězdu pravděpodobně uberete. ()

aR3Zz

Svižná a sympatická záležitost. Nápaditá, ač hrdinové jsou dosti šablonovití. Rozjezd trochu pomalejší, ale o to intenzivnější je cesta do finále. Konec celkem neočekávaný (náznaky mi osobně nestačily, což je super). Pointa dobrá, byť technicky (a logicky) má vyvrcholení své mouchy. Ale je to jen film, no ne? 70% ()

Razzor_82

"Jediná cesta je vítězství." Originálně zpracovaná myšlenka. Komorní thriller, cílený primárně na mladé publikum. S tématikou sociálních sítí a někdy až děsivě reálný!  Je tam napětí, adrenalin, vtip i trochu romantiky. Sympatické ústřední duo, mezi kterým to hezky uvěřitelně jiskří. Emma Roberts je přirozeně skromná a milá. Proto musím přidat hvězdu navíc. Trochu škoda toho uspěchaného happy endu. Konec mohl být ještě temnější. Zaujme podmanivý audiovizuál.  7/10 ()

DarthFailord

Wow tak to jsem velmi mile překvapen! Po delší době originální film. Je to neuvěřitelně svižné a nabité od začátku až do konce. Bylo jednoduché a opravdu rychlé ztotožnit se s tím co se děje. V době plné sociálních sítí, fotek na veřejných sítí, bězně dostupných osobních informací pro všechny je to až mrazivě reálné. Ukazuje odvracenou tvář anonymity a to, jak pod skrytou identitou je každý hrdina a donutí ostatní dělat věci, které nejsou ok a co víc, nikdo si ani neuvědomí jak špatnou věc v tu chvíli dělají. U několika okamžiků jsem opravdu trnul přikovaný do křesla. Design filmu je skvostný a na mnoha místech je kamera spojená s animacemi neskutečně originální. Všechno navíc podtrhuje opravdu libově výživný soundtrack. YES tak tohle můžu!!! 80% ()

vikino1

Tak tohle je přesně ten tip filmu, když se náhodou dostane před telku, ve které nic nedávají, a vy máte chut na něco dobrého, příjemného a oddechového a risknete film, o kterém nic nevíte... Opravdu No name ... Tentokrát to vyšlo a já se bavil na 4,5... ()

Likan7

Jasně, nemá to logiku. Všichni se chovají jako naprostý dementi a celý to je pŕitažený za vlasy. Pokud ale všechno tohle přijměte a budete hrát tu hru, dostanete moderní thriller a zamyšlení nad dnešní dobou. Nad dobou, kde je úplně všechno online a všichni jsme v anonymitě (opravdu?). Jen z tohoto pohledu je Nerve zajímavý film. A pokud vypnete mozek, bude Vás to bavit i jako příjemná napínavá jednohubka na nedělní dopoledne. ()

Veronica27

Já mám tyhle úkolovky ráda, bylo to koukatelné, barevné, hezké a prostě fajn. V dnešní době bych se vůbec nedivila, kdyby něco podobného vykouklo. ()

Psycho.R

Jedna z lepších teenagerskej filmoknih, ale nic to nemění na tom, že je to tisíckrát viděný příběh a herecké výkony i chování postav je spíše nepochopitelné. ()

ER

Povrchně zpracované téma zneužívání sociálních sítí, kradení identit a hlavně toho,co jsou někteří jedinci schopni udělat pro sledovanost resp. svou popularitu,což mnohdy vyústí v životu nebezpečné kousky,které občas skončí smrtí. ()

LordMysti

Sice kravina, ale svým způsobem mě zaujala. Natočené to bylo také dost slušně, takže za mě slušná průměrná pohodovka. ()

gemi

Tak už vím, kde se inspirovali tvůrci Semestru... Chvílemi dost mrazivá podívaná. A s naprosto skvělým soundtrackem (Basenji!). EDIT: 30. 10. 2022, druhé zhlédnutí. Je to taková celovečerní epizoda Black Mirror. V některých pasážích (výšky) mi bylo tak nevolno, že se mi úplně zpotily dlaně! Místy je to trošku přitažené za vlasy (není možné se obrátit na policii), ale celkový vzkaz filmu je jasný. ()

Mouchal

Povedený thriller o dnešní sociálními sítěmi zdegenerované generaci anonymních velkohubých internetových "borečků". Ikdyž Nerve občas působí jako dost puberťácký film, hlavní poselství je více než dospělé a i přes mírnou naivitu v příběhu ho film prezentuje dobře. Člověk by neměl spadnout do davového šílenství a nechat se ovlivnit názorem většiny a ještě se přitom zbaběle schovávat za monitorem počítače, mobilem či jinou technickou srágorou. Herecky to táhla především hlavní sympatická dvojička mladých (ale už poměrně zkušených) herců, kteří své role zvládli dobře, jen se tam v menších rolích objevili pro mě osobně dva snad ty nejprotivnější obličeje, které jsem za dlouho dobu někde viděl (ale hej, já jsem zas protivnej ksicht pro jiný no :/). Vše je doplněno líbivým hudebním podkresem a díky kratší stopáži film rychle uteče, aniž by začal nudit. Za mě spokojenost. 80% ()

mira.l odpad!

Absolutní hovadina s partou hovad. Jsou ty Amíci fakt tak vymaštěný, že by byli schopný to brát vážně?? ()

Cooller

Emma jako vždy exceluje ale bohužel tentokrát v ne tak vydařeném scénáři... celé je to narpostý nerealny nesmysl ale pobavilo na večerní usínání je to určitě dobrá volba... vsuvka caseyho neistata jak krade policajtovi bouchačku mě zabavila na dobrou polovinu filmu :D ()